21 Temmuz 2024 Pazar

CHP'DE BÜYÜK ŞOK!

CHP'DE BÜYÜK ŞOK!

Siyaset
CHP Kadın Kolları eski Genel Başkanı Deniz Pınar Atılgan, yurt genelinde yeni anayasaya 'evet' programları düzenleyen Avrasya Yerel Yönetimler Birliği Genel Başkanı Hasan Cengiz’i, Keçiören’de bulunan merkezlerinde ziyaret etti. CHP Konya Milletvekili Hüsnü Bozkurt’un “Evet çıkarsa hepinizi denize dökeriz” sözlerini eleştiren Atılgan, “Ülkenin ve Türk milletinin geçirdiği bu zor günlerde, ayrıştırıcı ve nefret dili kullanan Sayın Bozkurt, Türkiye Cumhuriyetinin kurucu iradesine ters düşmektedir” ifadelerini kullandı.

Atatürk, küresel güçler ile savaşmış, emperyalist ve işgalci kuvvetleri, ülkemizden kovmuştur” diyen Atılgan, ”Onların taşeron kölelerini de ait olduğu yere gömmüştür” şeklinde konuştu. Türkiye’nin bir önceki yüzyılda mücadele ettiği Kurtuluş Savaşı’nın, içinde yaşanılan bu süreçte de verildiğinin altını çizen Atılgan, Atatürkçü ve devletçi kadroların Kuvayı Milliye ruhunda bir duruş sergilemesi gerektiğini kaydetti.


"'EVET' DİYECEĞİZ"


Avrasya Yerel Yönetimler Birliği Genel Başkanı Hasan Cengiz’in yurt genelinde düzenlediği “yeni anayasaya evet” programlarına destek vereceğinin altını çizen Atılgan,”Cumhuriyet kadını olarak, ekibim ile birlikte yeni anayasaya 'evet' diyeceğiz” dedi.

11 Dönem CHP Parti Meclisi üyeliği yaptığını hatırlatan Atılgan, geçen dönem ise partisinin kadın kolları başkanlığı yaptığını ifade etti. 1970'li yıllardan beri aralıksız CHP‘de siyaset yaptığını dile getiren Atılgan, CHP’nin Atatürk’ün çizgisinden uzaklaştığını savundu.
 

"CUMHURBAŞKANIMIZIN YANINDA OLMALIYIZ"


Atılgan, şunları kaydetti:

"Atatürk, iç ve dış tehditlerin olduğu bir dönemde halkımızı örgütledi ve işgalci kuvvetler ile mücadele etti. Böyle bir dönemde Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın yanında olmalıyız ve desteklerimizi esirgememeliyiz.”

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Ataş ve AYYB Genel Başkanı Cengiz’e de görüşlerini aktardığını söyleyen Atılgan, Ataş’ın birleştirici ve kucaklaştırıcı üslubu ile örnek bir davranış sergilediğini anlattı. Atılgan, bu süreçten sonra milli iradeden yana olacağını da sözlerine ekledi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

İnönü

09 Nisan 2017 Pazar 14:09

zaten herşeyin sorumlusu 15 yıldır tek başına iktidar olan Cehape dir.

VATANDAŞ

08 Nisan 2017 Cumartesi 22:05

ÜLKE İKİYE BÖLÜNÜYOR VE BİRBİRİNDEN NEFRET EDİYOR. BU GİDİŞ GİDİŞ DEĞİL. BAĞIMSIZ MAHKEMELER HEPİMİZE LAZIM. HAYIR...

ak

08 Nisan 2017 Cumartesi 21:56

Bahceli bile evetciyse sasmamak lazim haci dayi.

Cengo

08 Nisan 2017 Cumartesi 17:49

Chp eski ıvır zıvır başkanı evet diyor da akpli aski CUMHURBAŞKANI da hayır diyor bunu da yazın.

süleyman

09 Nisan 2017 Pazar 01:05

Helal olsun kardeşim sana tam 12den isabet bu sorun sadece CHP meselesi değildir,Particiliğe indirgemeye uğraşan sözüm ona habercilere selam olsun

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR