07 Ağustos 2022 Pazar

Murat Baltaş hayatını kaybetti

Murat Baltaş hayatını kaybetti

Çalıştığı hastane bahçesinde can verdi

Çalıştığı hastane bahçesinde can verdi

Ispartalı askerimiz hain saldırıda yaralandı

Ispartalı askerimiz hain saldırıda yaralandı

Ramada Otelin sahibi hayatını kaybetti

Ramada Otelin sahibi hayatını kaybetti

KPSS iptal edildi, peki şimdi ne olacak? İşte yüz binlerce adayı bekleyen yeni süreç

KPSS iptal edildi, peki şimdi ne olacak? İşte yüz binlerce adayı bekleyen yeni süreç

Isparta

Soruların sızdırılması iddiaları sonrasında inceleme başlatılan 31 Temmuz'da yapılan KPSS, iptal edildi. ÖSYM Başkanı Bayram Ali Ersoy ise yüz binlerce insanın merakla beklediği yeni süreci açıkladı. Ersoy, "6-7 ve 14 Ağustos tarihlerinde yapılması planlanan oturumlar ertelendi. Yeni KPSS takvimi 17 Eylül'de başlayacak. Sınavı iptal edilen KPSS adaylarından, gireceği yeni sınav için herhangi bir ilave ücret talep edilmeyecek" dedi.

31 Temmuz 2022 Pazar günü yapılan Kpss'de çıkan bazı soruların bir yayınevinin deneme sınavlarında yer alan sorularla aynı çıkması gündem oldu. Tepki çeken olay sonrası Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın talimatıyla inceleme başlatan Devlet Denetleme Kurulu (DDK), Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulundu. Savcılık tarafından başlatılan soruşturma kapsamında harekete geçen Ankara Emniyeti, operasyon düzenleyerek söz konusu yayınevinin matbaası ve genel merkezinde arama yaptı.

KPSS İPTAL EDİLDİ

İnfial yaratan olay sonrasında ÖSYM Başkanı Halis Aygün'ün görevine son verildi. Aygün'ün yerine atanan Prof. Dr. Bayram Ali Ersoy ise ilk görev gününde kameralar karşısına geçti. Ersoy, Kpss'nin iptal edildiğini duyurup tüm adaylardan özür diledi.

YENİ KPSS TAKVİMİ 17 EYLÜL'DE BAŞLAYACAK

Bu açıklamadan sonra yüz binlerce aday bundan sonraki süreci merak ediyor. Önümüzdeki dönemle ilgili açıklamalarda bulunan ÖSYM Başkanı Ersoy, "Yapılan kapsamlı değerlendirmelerin ardından hem 31 Temmuz 2022 tarihinde yapılan KPSS oturumları iptal edilmiş hem de 6-7 Ağustos ve 14 Ağustos 2022 tarihlerinde yapılması planlanan oturumlar ertelenmiştir. İptal edilen ve ertelenen sınavlara ilişkin yeni takvim en kısa sürede kamuoyuyla paylaşılacaktır. Yeni KPSS takvimi 17 Eylül'de başlayacaktır. Sınavı iptal edilen KPSS adaylarından, gireceği yeni sınav için herhangi bir ilave ücret talep edilmeyecektir." ifadelerini kullandı.

"GEREKEN TEDBİRLERİ ETKİN ŞEKİLDE ALACAĞIZ"

Sürecin hassasiyetle sürdürüleceğini belirten Ersoy "Ortaya çıkan eksiklikleri ve aksaklıkları, açık yüreklilikle kamuoyuyla paylaşmak ve gereken tedbirleri etkin şekilde almak suretiyle, ÖSYM'nin milletimizin kalbindeki yerini güçlendirmekte kararlıyız. Hiç arzu etmediğimiz şekilde iptal ve ertelemelere sebebiyet veren bu talihsiz süreçten dolayı tüm adaylardan özür diliyoruz." dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

seçil

05 Ağustos 2022 Cuma 12:03

ne biçim bir millet olduk,namaz niyaz oruç var, amenna iyi hoş ama vicdan,duyar,hak yememe harama el sürmeme yalan oldu; sahtekarlık diz boyu; kimsenin kimseye güveni kaşmadı artık bu toplumda;bu suça neden olanlar tespit edilip bir an evvel yargılanmalıdır...

İlginç

04 Ağustos 2022 Perşembe 23:59

Bu durum veya yeni ösym başkanı ataması sonrası garanti edebilecek misiniz. Baktın yakalandık iptal gibi oldu. Artık ösym kalksa da üniversiteler kendi sınavlarını yapsa nasıl olur. Tabi rektörlük ler karışmasın. Orda da önceden sızar falan.

Ispartalı Davut

04 Ağustos 2022 Perşembe 22:44

Kaçıncı bu? Ne olur hakkaniyetli bir sınav yapın. Çocuk zamanını anne baba maddiyatını harcıyor.

Ak ihaleci

04 Ağustos 2022 Perşembe 22:06

Soru çalmaya gerek yoktu.Ak yancilari zaten mülakatla işe sokup geri kalanı eliyorduk. İsterse Türkiye 1. olsun ako li değilse kazanamıyordu.

Süleyman Gökçe

04 Ağustos 2022 Perşembe 20:45

Ağzı olan şerefsiz şer ittifakı yandaşları Amerikan kepçesiyle ingiliz b... yiyor bu kahpe tuzağı yine kahpe Fetöcü o ç rının yaptığı kesindir!

Süleyman Gökçe

04 Ağustos 2022 Perşembe 20:37

Kimse ahkâm kesmesin kopyacı ve koya veren şerefsizler belirlenecek kafası çalışan kopyacı olmayanların hakkarı korunmuştur kahpeler daima ettiğini bulur kimsenin kuşkusu olmasın!

Akcı

04 Ağustos 2022 Perşembe 19:43

Zaten mülakat yapıyorduk,çalmaniza ne gerek vardı,ey müslüman kardeşlerim

Cahil avcısı

04 Ağustos 2022 Perşembe 19:34

Bir memlekette Namuslularda namussuzla kadar cesur olmadıkça o memlekette kurtuluş yoktur inönü

Ne mi olacak

04 Ağustos 2022 Perşembe 19:31

Bu bahaneyle kurumun başına koyulan ismailağa cemaatinin destekleyicisi yeni başkan soruların aynı kişilere daha profesyonel dağıtılmasına katkı mı sağlayacak acaba ne bileyim ben

Vatandaş

04 Ağustos 2022 Perşembe 18:40

Gençlerin hakkını yediğiniz yeter. İlk seçimde güle güle!

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR