22 Şubat 2024 Perşembe

Isparta'da hayvancılık halk elinde yetişiyor

Isparta'da hayvancılık halk elinde yetişiyor

Isparta

Isparta'da küçükbaş hayvancılık halk elinde ıslah projesi ile gelişiyor. Hayvanlarda süt verimini ve kaliteyi arttırmak için başlatılan proje İl Tarım ve Orman Müdürlüğü'nün ve Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi'nin desteğiyle yürütülüyor.

Isparta'da “Halk Elinde Küçükbaş Hayvan Islahı Ülkesel Projesi" kapsamında 4 alt proje değişik yıllarda uygulamaya girmiş olup her bir projede 6300 hayvanın ıslahı amaçlanarak öncelikle bölge hayvancılığına damızlık gen kaynağı yaratılması amaçlanıyor.

Isparta  Merkez ve İlçelerinde yürütülmekte olan “Halk Elinde Küçükbaş Hayvan Islahı Ülkesel Projesi" kapsamında ki alt projelerden biri olan “Kıl Keçisinin-2 Halk Elinde Hayvan Islahı Projesi"  2022 yılından beri İlimiz ve ilçelerinde uygulanmaktadır. Bu proje de yer alan yetiştiricilerimizden ayrılanların yerine yeni işletmelerin dahil edilmesi için Merkez İlçe Kayı ve Küçükhacılar köylerinde, Atabey, Eğirdir ve Keçiborlu ilçelerinde proje adayı işletmeler yerinde ziyaret edilerek proje hakkında bilgi verildi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

Çoban

06 Aralık 2023 Çarşamba 15:37

Allah razı olsun Ali müdürüm her kuruma senin gibi çalışkan işini bilen müdürler getiriler inşallah

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR