08 Şubat 2023 Çarşamba

ISPARTALI ÇİFT DEPREMDE HAYATINI KAYBETTİ

ISPARTALI ÇİFT DEPREMDE HAYATINI KAYBETTİ

Muhammed Yusuf Karaarslan hayatını kaybetti

Muhammed Yusuf Karaarslan hayatını kaybetti

Davraz'da mahsur kalan vatandaşlardan tepki

Davraz'da mahsur kalan vatandaşlardan tepki

Isparta'da 60 dairelik site rezilliği yaşadı

Isparta'da 60 dairelik site rezilliği yaşadı

EFSANE GERİ DÖNDÜ

EFSANE GERİ DÖNDÜ

Isparta

Mahmut Ünlüsoy, Yunus Karabulut'un girişimleri ile kurulan, yıllardır şehrimize hizmet veren Doğa Koleji, yeni dönemde kurucuları temsilen tam yetkiyle göreve gelen kurucu temsilcisi Kâmil Tamtürk liderliğinde yoluna devam ediyor.

Kariyerinde binlerce öğrenci ile çalıştı. Birçok öğretmenin gelişmesine, yetişmesine ve üretmesine yardımcı oldu. Aynı zamanda idareciliğinin yanında çok sevdiği branşı olan fizik alanında derslerine devam etti. Sonrasında meslek hayatına kısa bir ara verdi çünkü ailesine ve özellikle de çocuklarına vakit ayırmak istedi. Ancak bu süreçte eğitimden hiç uzaklaşmadı. Farklı eğitim modellerini yerinde gözlemledi, üretmeyeve gelişmeye devam etti.

Verdiği moladan sonra neden geri döndüğünü soranlar illaki olacaktır. Kâmil Tamtürk bu şehirde gelişti ve yetişti. Bu şehre bir borcu olduğunu düşünüyor. Şimdi ise meslek hayatının tüm bilgi, birikim ve tecrübelerini hem öğretmenlere hem de öğrencilere aktarmak için Isparta Doğa Kolejinde.

Kuruluşundan bu yana yaparak-yaşayarak öğrenme yöntemiyle eğitime yön veren Doğa Koleji, öğrenmeyi seven ve Cumhuriyet’e değer katan nesiller yetiştirmeye devam ediyor.

Doğa Koleji olarak yeni yapılanmada nasıl bir yol izleyeceğiz ?

Kâmil Tamtürk şöyle açıkladı : Dünya eğitim modellerini kullanarak kültür, sanat, spor ve bilimle çevrelenmiş; özgür düşünen, düşündüklerini ifade edebilen geleceğin aydınlık liderleriyle beraber bir doğanın içindeyiz. Toplumda fark yaratmayı amaçlayan proje modelli eğitimimizle öğrencilerimizi sadece sınava değil hayata da hazırlıyoruz. Bu kapsamda sınıflarımızda kullanılan kodlama ve robotik, 3D tasarımı gibi günümüz son teknolojisine hâkim olan öğrencilerimiz birçok başarıya imza atıyor.

Yine okulumuz bünyesinde bulunan sanat sokağı, her öğrencinin yeteneğini ortaya çıkaran, sanatla düşünmeye ve tartışmaya olanak sağlayan bir ortamdır.

Bilim ve teknolojinin ışığında öğrencilerimize sunduğumuz laboratuvar ve deneyler, sadece bilgi vermeyecek aynı zamanda beceri de kazandıracak. Öğrencinin ve öğrenmenin baskın olduğu bu çalışmalarda materyale dokunarak, hissederek, ortamı duyumsayarak kendi deneyimleriyle öğrenmiş olacak.

19 Ocak 2023 tarihinde Marketing Türkiye ve Akademetre iş birliğiyle gerçekleşen Marka Değeri ve Algı Araştırması’nın Özel Temel Türkiye Eğitim Kurumları kategorisinde “Yılın En İtibarlısı” birincilik ödülüyle elde ettiğimiz başarıyı, Doğa Kolejleri ile %100 uyum içerisinde çalışarak araştırma projelerinde de yakalayacağımızı; şehrimize, bölgemize ve ülkemize hem eğitimde hem öğretimde önemli ve büyük katkılar sunacağımızı, başarı çıtasını sürekli yukarılara taşıyacağımızı hedefliyoruz.

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR