17 Ocak 2021 Pazar

KORONAVİRÜS AŞISINI KİM NE ZAMAN OLACAK?

KORONAVİRÜS AŞISINI KİM NE ZAMAN OLACAK?

LİSE ÖĞRENCİSİ GENÇ KIZ HAYATINI KAYBETTİ

LİSE ÖĞRENCİSİ GENÇ KIZ HAYATINI KAYBETTİ

KENDİMİ KORUMAK İSTERKEN OLDU

KENDİMİ KORUMAK İSTERKEN OLDU

HAKKI AMCA ARTIK DEVLET KORUMASINDA

HAKKI AMCA ARTIK DEVLET KORUMASINDA

MAHALLE HALKININ ASANSÖR SEVİNCİ

MAHALLE HALKININ ASANSÖR SEVİNCİ

Isparta

Isparta Belediyesi, Modernevler Mahallesi 142 Cadde üzerinde bulunan ve daha önce asansörü bulunmayan yaya üst geçidine, engelli vatandaşların da rahatlıkla kullanabileceği iki adet asansör yaptı. Yaşlılar, öğrenciler ve engelli vatandaşlar için büyük önem taşıyan üst geçit hizmet vermeye başladı. Modernevler Mahallesi Muhtarı Ebru Özbayrakçı yapılan hizmetten dolayı şahsı ve mahalle sakinleri adına Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen’e teşekkür etti.

Daha önce karayolları tarafından yapılan ancak asansör bulunmadığı için özellikle yaşlı ve engelli vatandaşların kullanmakta oldukça güçlük çektiği 142 Cadde üzerinde bulunan yaya üst geçidine Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen’in talimatları ile iki adet asansör yapıldı. Çalışmaları tamamlanan üst geçit vatandaşların kullanımına sunulurken, asansöre ulaşımı sağlayan kaldırımlarda engelli vatandaşların kullanımına uygun hale getirildi.

Yapılan çalışmalardan dolayı Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen’e teşekkür eden Modernevler Mahallesi Muhtarı Ebru Özbayrakçı, mahallerinde nüfus yoğunluğunun bulunduğunu söyledi. Özbayrakçı, “Alan darlığından dolayı engelli geçidi yapılamadığından engelli asansörüne ihtiyaç duyuldu. Belediye başkanımızdan bu konuda yardım talep etmiştik. Başkanımız da mahalle sakinlerimizin hayatını kolaylaştırmak adına olumlu cevap verdi ve asansörümüz yapıldı. Mahallem ve şahsım adına verilen hizmetten dolayı başkanımıza teşekkür ediyorum” dedi.

Mahalle sakinleri de asansör yapılmasından dolayı duydukları memnuniyetlerini dile getirerek Başkan Başdeğirmen’e teşekkür ettiler. Mahalle sakinleri, “Başkanımız isteğimizi yerine getirdi. Özellikle yaşlılarımız, çocuklarımız ve engelli vatandaşlarımız karşıdan karşıya geçmekte zorluk çekiyordu. Bu sorun başkanımızın duyarlılığı sayesinde aşıldı. Başkanımıza sonsuz teşekkür ediyorum” görüşlerinde bulundular.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

Isparta

01 Ağustos 2020 Cumartesi 15:12

Şehir hastanesinin önünde üst geçit bile yok. İki ilaç almaya duble yolları aşarak gidiyoruz. Bunuda bi gözden geçirirseniz ziyadesiyle memnun oluruz vatandaş olarak. ( yaya geçidi var ama Ispartalı çoğu araç sürücü yayaları düşündükleri için, yola çıkmasınlar diye özellikle hızlı geçiyorlar bu noktalardan) bayram vesilesiyle bu sürücülerimizinde gözlerinden, annelerinin ellerinden öperim. İyi günler iyi bayramlar

Bilal

31 Temmuz 2020 Cuma 23:56

Alt geçitler tehlikeli köpek barinaği oraya ne alt ne üst geçit olur kullanan yok

Hilmi

31 Temmuz 2020 Cuma 23:54

Çok sacma sapan bir yere üst geçit yapilmıs rahmetli balanin hatası

Cesars

31 Temmuz 2020 Cuma 18:08

Ust gecit yapan belediye bu isi biraksin 4 .50m demir yigini goruntu kirliliği onun yerine 3 m alt gecit yapilmali yanina yuruyen merdiven ve engelli aleti cok zor degilki daha modern hemde serin belediye degilki isi bilneyenlerin yeri olmus

Has Ispartalı

31 Temmuz 2020 Cuma 17:17

Allah razı olsun Şükrü Başkanım.

Memiş

31 Temmuz 2020 Cuma 14:30

Hep lafta susun artik

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR