27 Ocak 2021 Çarşamba

BABAANNESİNİ ÖLDÜREN TORUN TUTUKLANDI

BABAANNESİNİ ÖLDÜREN TORUN TUTUKLANDI

ISPARTA'DA KAFEYE BASKIN YAPILDI

ISPARTA'DA KAFEYE BASKIN YAPILDI

KISITLAMALAR KALKACAK MI? İKİNCİ KADEMEYE GEÇİLİYOR!

KISITLAMALAR KALKACAK MI? İKİNCİ KADEMEYE GEÇİLİYOR!

BABASININ ÖLDÜĞÜNÜ ÖĞRENDİ

BABASININ ÖLDÜĞÜNÜ ÖĞRENDİ

KORONAVİRÜSÜ YENDİ

KORONAVİRÜSÜ YENDİ

Isparta

Gelendost Belediye Başkanı Mehmet Sezgin, koronavirüsten kurtuldu. Sezgin, şu açıklamayı yaptı:

“İki nimet vardır ki, insanların çoğu onların kıymetini hakkıyla bilmezler: onlardan biri sıhhat, diğeri de boş vakittir.( Hadis-i şerif )

Sevgili dostlar hayatımızın dönüm noktalarından olan iyi ile kötü sağlık ile hastalık gibi zıt kavramlardan ve günümüzde artık aşırı yaygın alan bulan covit-19 ile mücadelemin 3.haftasında Cenabı Allah’ın izni cesur sağlık çalışanlarımızın üstün gayret ve motivasyonu ile normal yaşantımıza adım atmaya başladık. Bu arada sevenlerimizin duaları da bizleri hayata bağlayan güç kaynağımız oldu. Bizler için mücadelesini 24 saat veren doktorlarımın tavsiyesi ile telefonumu ilk defa uzun süreli kapattım. Çünkü bir nefesin önemi çok büyüktü. Bu konuda haklarınızı helal edeceğinizi umarım. Sizlerle yaşamak o kadar güzel ki İnanın düşmanımın bile yaşamasını istemeyeceğim bu illet değil bu saatten sonra dışarıda dolaşmak eğer camdan bakmaya razı olursak. Bunun içinde diyorum ki resmî kurumlarımızın alacağı karara bağlı olmadan ne olur kendimize bir yol çizip sosyal faaliyetlerimizi kısıtlayıp evde kalalım, maske mesafe kuralına mütemadiyen uyalım. Kendimizden başkasına aktardığımız ve aktaracağımız illetin vebalini unutmayalım.Tabiiki en önemlisidir normal hasta muayene ve tedavi edercesine bizlerle meşgul olan sağlık ekibimizi de dinlendirmek ve onlarında bir ailesi olduğunu unutmamamız gerek iyi ki varlar.

Bağışıklık sistemime çok güveniyordum. O nedenle Covid olsam da hafif atlatırım herhalde diye düşünüyordum ama öyle olmadı. Üç yanlış bir doğruyu götürmüyor bu işte. Tek yanlış tüm doğruları götürüyor. O nedenle evde kalma imkanı olan herkes mümkünse evde kalmaya devam etmeli ve çıkacaksa da maske mesafe hijyen kuralına sıkı sıkı uymalı.”

21 gün boyunca devam eden tedavi süresince arayıp şifa temennilerini dile getiren, mesaj atan, dualarını gönderen, bilgi almak için hastaneyi ve beni defalarca arayan aileme, dostlarıma, arkadaşlarıma, kendim ve eşim adına içten teşekkürlerimi sunarım.”

 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

Gelend'lu

03 Aralık 2020 Perşembe 13:38

Başkan Mustafa'dan helallik almazsan işin daha zor.

Düşün.biraz

02 Aralık 2020 Çarşamba 12:22

NEDENSE HERŞEYDE BİLİM DERİZ DELİL DERİZ AMA ŞUNU SORMAYIZ HİÇ MASKELERİN VİRÜSLERDEN KORUDUGUNA DAİR BU ZAMANA KADAR DÜNYADA AÇIKLANMIŞ BİR TANE RAPOR KANIT YOKTUR VARSA BİLEN SÖYLESİN.! Hatta MASKE KUTULARININ ÜZERİNDE BİLE YAZIYOR CORONAVİRÜSE KARŞI KORUMA SAGLAMAZ DİYE. AMA HALA MASKE AŞKINI SAVUNMAK ÇOK SAÇMA DEGİLMİ DİKKAT ETTİYSENİZ HALKIMIZIN Yüzde 80 den FAZLASI TAKIYOR BIRAKIN VAKALARIN DÜŞMESİNİ DAHADA ÇOK ARTTI BUNU DÜŞÜNMEK GEREKMEZMİ.? SÜRÜ PSİKOLOJİSİNİ Lütfen ARTIK BIRAKALIM.

Doktor

02 Aralık 2020 Çarşamba 00:51

Yakalı İsveç te öyle idi şimdi İsveç kırılıyor salgından. Bilim kuruluna herkesi seçmezler öyle.

Doktor

02 Aralık 2020 Çarşamba 00:48

1. Sen maske takarsan karşındaki virüs hastasıysa ve maske TAKMAZSA senin taktiğin maske seni SADECE %30 korur. 2. Genelde bulaş evde maske takılmayan yerde oluyor. Başkanın hasta olmasının nedeni bu.

Yakalı.

01 Aralık 2020 Salı 16:31

Başkan hiç Maskesini çıkarmazdı ama yinede virüs bulaşmış gecmiş olsun. Zaten Maske korusaydı virüsten doktor ve hemşireler coronaya yakalanmazdı, adamlar çift maske takıyor ama yine yakalanıyor bu maske konusunu umarım Bilim kurulu tekrar ele alır Çünkü pek çok dış ülkede açık havada sokakta MASKE zorunlulugu yoktur sadece kalabalık kapalı mekanlarda var.

başka bir vatandaş

01 Aralık 2020 Salı 12:02

Geçmiş olsun başkanım.İyi ki hadis ile başlamışsınız.Eğer unutmuş olsa idiniz VATANDAŞ isimli kişi size imansız diyecekti...

vatandas

01 Aralık 2020 Salı 11:16

masaALLAH imanli bi baskan cikti,hadis ile baslayan aciklmasina ,gecmis olsun insaALLAH daha iyi olur baskan

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR