29 Eylül 2020 Salı

ISPARTA
ISPARTA'NIN O KÖYÜNDE ÖNLEMLER ÜST DÜZEYDE

ISPARTA'NIN O KÖYÜNDE ÖNLEMLER ÜST DÜZEYDE

YUSUF TETİK HAYATINI KAYBETTİ

YUSUF TETİK HAYATINI KAYBETTİ

MAHKEME HAK ETTİĞİ CEZAYI VERDİ

MAHKEME HAK ETTİĞİ CEZAYI VERDİ

ISPARTA VALİLİĞİ'NDEN ÇARPICI KORONAVİRÜS KARARI

ISPARTA VALİLİĞİ'NDEN ÇARPICI KORONAVİRÜS KARARI

ISPARTA'DA OKULLARA 9 AY SÜREYLE 183 GÜVENLİK GÖREVLİSİ ALINACAK

ISPARTA'DA OKULLARA 9 AY SÜREYLE 183 GÜVENLİK GÖREVLİSİ ALINACAK

Isparta

İŞ-KUR İl Müdürlüğü ve Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde okullarda 9 ay süreyla özel güvenlik görevlisi alınacak.

Yapılan açıklamada; İl Müdürlüğümüz ile Isparta İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde; Milli Eğitim Bakanlığına bağlı resmi okullarda öğrencilerin daha güvenli bir ortamda eğitim almalarını sağlamak amacıyla Toplum Yararına Program kapsamında, 183 kişilik, 9 ay süreli, 01 Eylül 2020 - 31 Mayıs 2021tarihleri arasında çalıştırılmak üzere özel güvenlik görevlisi alınacaktır.

Programa başvuru yapmak  isteyen kişilerin, Covid-19 salgını nedeniyle İl Müdürlüğümüze gelmeden, 11 Ağustos 2020 – 15 Ağustos 2020 tarihleri arasında, www.iskur.gov.tre-şube veya ALO-170 iletişim hattı üzerinden başvuru yapmaları gerekmektedir.

TOPLUM YARARINA PROGRAM KATILIM ŞARTLARI

a)  Kuruma kayıtlı işsiz olmak; TYP’ye başvurduğu tarihte kişinin Kuruma kayıtlı olmasını ve SGK sistemi üzerinden yapılacak sorgulamasında, başvuru tarihinden önceki son bir aylık sürede 5510 sayılı Kanunun 4 üncü maddesinin birinci fıkrasının (a) ve (c) bentleri kapsamında Sosyal Güvenlik Kurumuna bildirilmemiş olmaları ve isteğe bağlı sigortalılık hariç 5510 sayılı Kanunun 4 üncü maddesinin birinci fıkrasının (b) bendi kapsamında sigortalı olmamalarını ifade eder. (5510 sayılı Kanunun 4. Maddesinde b fıkrasının 4. bendindeki tarımsal faaliyette bulunanlar ile aynı Kanundaki EK-5 tarım veya orman işlerinde hizmet akdiyle süreksiz olarak çalışanların sigortalılığı kapsamında olan kişilerin, SGK girişi yapıldığında sigortaları SGK tarafından kesildiğinden TYP’ye başvuru yapmalarında ve programa katılmalarında herhangi bir engel bulunmamaktadır.) Kuruma kayıtlı olduğu hâlde TYP düzenlenen alanda ve konuda çalışma izni belgesi olmayan yabancılar ile iş akdi askıda olan mevsimlik işçiler TYP’ye katılamazlar.

b)  18 yaşını tamamlamış olmak; TYP’ye başvurduğu tarihte kişinin 18 yaşını tamamlayarak 19 yaşından gün almış olmasını ifade eder.

c)  Emekli ve malul aylığı almamak; TYP’ye başvurduğu tarihte kişinin SGK sistemi üzerinden yapılacak sorgulamasında emekli ve malul aylığı almamasını ifade eder. İş göremezlik ödeneği alanlar TYP’ye katılabilir.

d)  Öğrenci olmamak (açık lise, açık öğretim öğrencileri hariç); TYP’den yararlanılmaya başlanan gün itibarıyla kişinin açık öğretim dışında herhangi bir resmi ya da özel eğitim kurumunda öğrenci olmamasını ifade eder.Uzaktan eğitim alanlar TYP’ye katılamaz.

e)  Özel güvenlik görevlisi olarak görevlendirilecek katılımcıların  mutlak surette özel güvenlik görevlisi kimlik kartlarının olması gerekmektedir.  Kimlik kartı olmayanların özel güvenlik görevlisi olarak istihdam edilmeleri  mümkün bulunmamaktadır.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

İsaçelik

13 Ağustos 2020 Perşembe 15:04

İşsizim işbulup çalışmak istiyorum

Hasan

13 Ağustos 2020 Perşembe 12:42

Kameralar ne işe yarıyor.hangi devirde yaşıyoruz.boş istihdam.

Veli

13 Ağustos 2020 Perşembe 12:39

Gereksiz.Akşama kadar yalı kavağı gibi dikiliyorlar.

Keciborlulu

12 Ağustos 2020 Çarşamba 12:52

Işsiz adlı arkadaşım . Keciborluda yapılan noter sonuçlarında çoğu kadın akp kadın kollarındakiler cıktı . Yanı her denilene inanma

İşsiz

12 Ağustos 2020 Çarşamba 12:01

MARSTAKİ DİLENCİ: Kardeş TYP kapsamındaki alımlar noter huzurunda kura ile yapılıyor, halka açık.

neden guvenlikci?

12 Ağustos 2020 Çarşamba 00:52

asil soru su olmali bence...Bir okul guvenlik gorevlisine neden ihtiyac duyar? icerdikilerden mi yoksa disardakilerden mi bu guvensizlik. Her iki durumda da rezilligin daniskasi...

Astimim var benim

12 Ağustos 2020 Çarşamba 00:26

Okulları açmak gibi bir saçmalığı yapmayacaginızı düşünüyorum. Millet korona dan kırılıyor sırf sizin cebiniz dolsun diye çoluk çocuğun başına iş gelirse bunun vebalini ödersiniz seçim yaklaşıyor

MARSTAKİ DİLENCİ

11 Ağustos 2020 Salı 22:26

Birgün iş başvurusu na gittim SORU partiye üyemisin CEVAP hayır . BİZİM ÇOCUKLAR DURURKEN SEN KİM OLUYORSUN DEDİLER.Hamdolsun dünya lideriyiz Avrupa bizi kıskaniyihüloooooooooooooo

ıspartalı bir vatandaş

11 Ağustos 2020 Salı 20:13

işkur sitesine başvuru sayfasını veya işkur ilan numarasını koysaydınız keşke

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR