28 Ekim 2020 Çarşamba

PERSONELİMİZİ EV SAHİBİ YAPMAK İSTİYORUZ

PERSONELİMİZİ EV SAHİBİ YAPMAK İSTİYORUZ

YÜZLER GÜLÜYOR

YÜZLER GÜLÜYOR

KALBİNE YENİK DÜŞTÜ

KALBİNE YENİK DÜŞTÜ

CESEDİ TANDIRDA BULUNDU

CESEDİ TANDIRDA BULUNDU

BABASINDAN ŞİDDET GÖREN ENGELLİ, DAYAKTAN YOĞUN BAKIMDA YATMIŞ

BABASINDAN ŞİDDET GÖREN ENGELLİ, DAYAKTAN YOĞUN BAKIMDA YATMIŞ

Isparta

ISPARTA'da birlikte yaşadığı yaşları 44, 53 ve 61 olan zihinsel engelli 3 çocuğundan birini döverken komşuları tarafından görüntülenen ve polis tarafından gözaltına alındıktan sonra serbest bırakılan baba A.A.'nın (82) komşuları, açıklamalarda bulundu. Komşu Hüseyin Ersoy, görüntülerde dövülen H.A.'nın bir süre önce dayaktan dolayı yoğun bakımda yattığını, yeni tedavi olup eve döndüğünü söyledi.

Davraz Mahallesi 3906 sokaktaki 3 katlı apartmanda 12 Eylül akşamı meydana gelen olayda, binanın giriş katından sesler geldiğini duyan mahalleli, perdesi açık pencereden içeriyi kontrol ettiklerinde, A.A.'nın, kendisiyle birlikte yaşayan zihinsel engelli çocuklarından H.A.'yı (61) dövdüğünü fark etti. Kanepede oturan A.A.'nın önüne oturttuğu H.A.'yı tokatlayıp, hırpaladığı ve üzerine sandalyeyle bastırdığını gören mahalle sakinleri, bu anları cep telefonu kamerasıyla kaydederken, durumu da polise bildirdi.

ÇOCUKLARI KORUMAYA ALINDI

İhbarın ardından olay yerine polis ve Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü ekipleri sevk edildi. Baba A.A., eve gelen polis tarafından gözaltına alındı. Babanın darbettiği H.A. ile diğer engelli kardeşler A.A. (44) ve M.A. (53) ise korumaya alındı. Dayak anının komşular tarafından kaydedildiği olayın ardından gözaltına alınan A.A., işlemlerinin ardından serbest bırakıldı.

'KIZINI DÖVEREK YOĞUN BAKIMDA YATMASINA SEBEP OLDU'

Yaşanan olayın ardından A.A.'nın komşuları açıklamalarda bulundu. Komşu Hüseyin Ersoy, görüntülerde dayak yiyen H.A.'nın yine bir süre önce dayaktan dolayı yoğun bakımda yattığını ve yeni tedavi olup eve döndüğünü söyledi. Hüseyin Ersoy, "Baba, çocukları döverek eziyet ettiği için yardımcı olmak istedik. Mahalle sakini komşularımızla devamlı yardımcı olup, yemek ve yiyecek verdiğimiz halde onları kabul etmeyip çöpe atan baba çocuklarının kesinlikle yeme içme gibi bakımlarını yapamadığı için mahalle sakinlerimizi de tehdit ediyor. Daha önce de kızı H.A.'yı döverek yoğun bakımda yatmasına sebep olan baba, kızının kasık kemiğinin kırılmasına sebep oldu. Biz de mahalle sakinleri olarak vicdanımız el vermediği için emniyet ve sosyal hizmetler müdürlüğüne bildirip, çocukların orada güzel bir şekilde bakılmasını istedik. Şikayet eden veya sebep olan komşularımıza teşekkür ederiz" dedi.

'ÇOCUKLARINI DÖVDÜĞÜNE BİRKAÇ KEZ ŞAHİT OLDUK'

Başka bir komşu Nurdan Dingil de "Daha önce de A.A. amcanın çocuklarını dövdüğüne birkaç kez şahit olduk. Seslerini duyuyorduk. İşte müdahalede bulunuyorduk. Müdahale ettiğimizde kapıları örterek, pencereleri kilitliyordu. Çocuklara gizli saklı çok yemek vermişliğimiz var. İnsanlar zannediyor ki amcanın maddi durumu yok, bakamıyor ama maddi durumu yeterlidir. Çocuklar babasından çok korkuyor. Yemek yedirirken bile gördüğü zaman kaçarak gidiyorlar. Birkaç kez dövdüğüne şahit olduk. Çocuklar kurtuldu, çok sevinçliyiz. Yaptık çok mutluyuz. Pişman değiliz, korkumuz da yok" diye konuştu.

3 ENGELLİ KARDEŞ MERKEZE YERLEŞTİRİLDİ

Öte yandan Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü tarafından koruma altına alınan 3 engelli kardeşin özel bakım ve rehabilitasyon merkezine yerleştirildiği, bütün ihtiyaçlarının kurum yetkilileri tarafından karşılandığı ve artık babaya verilmeyeceği belirtildi.

 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

82 yaşında

15 Eylül 2020 Salı 17:10

82 yaşında, Allah sağlık afiyet ve selâmet versin, 82 yaşında kendine bakabiliyormu o adamcağız acaba?

AOY

15 Eylül 2020 Salı 10:18

Yardım elinin çok geç uzandığı görüyoruz.

Firuzan davrezlı

15 Eylül 2020 Salı 09:06

Isparta da ne komşuluk, ne ahlak, ne saygı kaldı.Her taraf apart ve sarhoş, fahş e doldu.Polise telefon açmakla komşuluk olmuyor.

Bir Ispartalı

15 Eylül 2020 Salı 03:09

Insan genc saglikli haliyle bile hergun yemek bulasik utu topla temizle kur kaldir islerinden bikip usaniyor bu amcanin siddetine onay vermiyorum tabiki asla izlerken icim paramparca oldu... fakat 80 yasinda bir insanin 3 tane engelli insanla ilgilenmesi hic kolay degil... buna devletin zamaninda el atmasi gerekirdi engelli maasi vermekle is bitmiyor malesef... maddiyat kadar maneviyat da gerekli...

VATANDAŞIN BİRİ

15 Eylül 2020 Salı 01:36

adalet için yürüyenlerin yoluna **** dökerseniz adalet falan kalmaz kalmadıda karısını öldüreni bile bıraktılar ne adaleti yahu adalet falaN YOK KÜLLİYE KADISI VAR...

VATANDAŞIN BİRİ

15 Eylül 2020 Salı 01:11

lütfen egri oturup doğru konuşalım baba 82 yaşında kendi bakıma muhtaç kolay degil çocuk dedikleri 62 yaşında oda bakıma muhtaç üstelik özürlü yani babada usanmış artık kolay degil lütfen kızmayın onada bak yedir içir yemek yap yıka kurula yaptığı şey doğru degil savunulacak yeride yok ama bu ailenin tümü devlet bakımına alınmalıydı 82 yaşındaki bir adam anneleride degil zor doğrusu çok önce korumaya alınmaları gerekirdi millet bahçesi degil bakımevlerine ihtiyaç ama kime anlatırsınızki

Hayat Dolu Sayfalar

14 Eylül 2020 Pazartesi 23:51

Bravo adalet biz karşı çıktıkça, şiddeti bitirmek için uğraştıkça siz böyle kansız soysuzları serbest bırakın sonra ülke de adalet var deyin serbest bırakırken hiç mi vicdanınız sızlamadı?

Ali

14 Eylül 2020 Pazartesi 22:38

Daha önce yoğun bakımlık durum olduğu halde gereken malesef yapılmamış gözüküyor. Görüntüler medyaya yansımasaydı yine de engelli kişiler koruma altına alınır mıydı sorusu akla geliyor. Aspb işleyişini de sorgulamak lazım sanki

Napcaz bilmirek

14 Eylül 2020 Pazartesi 21:26

HERYER PAVYON Bar Cafe ALKOL PARA için GIBI HER TAKLA DÜMEN NE ARARSAN DOLMUŞ OKULLARDA AÇILIYOR KORONADA BOŞ DURMUYOR.KIMIN NE OLDUĞU BELLI DEGIL bu ortamda ne yapacaksın evde otursan ekmek veren yok otobuse binsen corona yurusek kış geldi. Yaza kadar sokağa çıkma yasak olunsa barim çok iyi gelecek olacak

Erdoğan

14 Eylül 2020 Pazartesi 21:18

Ezbere akıl veriyorsunuz, o yaştaki kişinin ruh sağlığı yerinde mi, bu yaşa kadar büyüten kişinin bu şekilde davranmasına sebep nedir..

CENNETLIK ve CEHENNEMLİKLER AZAP GÜNÜNE AZKALDI

14 Eylül 2020 Pazartesi 21:15

HİÇ TANIMADIGINIZ BIR INSAN YOLDA SIZE BIR SORU SORUYOR BIR YARDIM IÇIN EVINE DAVET EDIYOR.YADA BAŞKA BİRŞEY IÇIN YAYGARAYI KOPARIYO ŞU KADAR PARA VERMEZSEN SOĞLE OLUR BOGLE OLUR DİYOR YOLDA OTOPSTOP ÇEKEN BIRINE IYILIK EDERSIN BASAR YAYGARAYI ARKASIDA SAĞLAM ŞEBEKE VARDIR YAPDIGIN YAPACAĞIN IYILIGEMI YANARSIN OYUNAMI KAMERA YOK ŞAHIT YOK GORÜNTU YOK ÇOK LAZIM BU ŞEKIL VIDEOLAR DUYARLI BIRER VATANDAŞ OLARAK TÜM OLUMSUZLUKLARA KULAK VERMELIYIZ ALLAH C.C YARDIM EDENIN ENGELLIYE BAKANI CENNETLE MUJ

Tarik gunur

14 Eylül 2020 Pazartesi 18:24

Isparta yaşanmaz hale geldi.Yolda sarhostan,fahşden yürünmüyor.Komşuluk hiç kalmadı,saygı hiç kalmadı.Polise şikayetle ahlak saygı düzelmez.

Feride yalcinsoy

14 Eylül 2020 Pazartesi 18:19

Ahlkak,saygı,inanc kalmadı türk milletinde.Polisi arayacagınıza komşuları ,akrabaları yardım etseyfi ya.Babasınin bakmadığına,sosyal hizmetler personeli mi bakacak?Allah(c.c)korkusu kalmadı millet de..

x

14 Eylül 2020 Pazartesi 18:15

Bir de serbest bırakılıyor..Çocuk dediğimiz insanlar kaç yaşında üstelik.Bu insanlar ne kadar süredir dayak yiyor acaba? Adam canı sıkıldıkça engelli evlatlarına el kaldırmıştır.Üstelik yoğun bakımlık bile yapmış evladını.Bu ülkede neden hep suçlular dışarıda rahatına bakıp gezebiliyor hala??

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR