27 Ocak 2021 Çarşamba

BABAANNESİNİ ÖLDÜREN TORUN TUTUKLANDI

BABAANNESİNİ ÖLDÜREN TORUN TUTUKLANDI

ISPARTA'DA KAFEYE BASKIN YAPILDI

ISPARTA'DA KAFEYE BASKIN YAPILDI

KISITLAMALAR KALKACAK MI? İKİNCİ KADEMEYE GEÇİLİYOR!

KISITLAMALAR KALKACAK MI? İKİNCİ KADEMEYE GEÇİLİYOR!

BABASININ ÖLDÜĞÜNÜ ÖĞRENDİ

BABASININ ÖLDÜĞÜNÜ ÖĞRENDİ

3 AY DAHA YASAKLANDI

3 AY DAHA YASAKLANDI

Isparta

Son dakika haberi.. İçişleri Bakanlığı 81 il Valiliğine “Geniş Katılımlı Etkinliklerin Ertelenmesi” konulu genelge gönderdi. Genelgeye göre, Koronavirüs salgınında yaşanan artış nedeniyle, derneklerin genel kurulları, sivil toplum kuruluşları, kamu kurumu niteliğindeki meslek kuruluşları ve üst kuruluşları, birlikler ve kooperatifler tarafından düzenlenecek etkinlikler (genel kurul toplantıları dahil) 3 ay süreyle tekrar ertelendi.

Gelinen aşamada son dönemde koronavirüs salgınının yayılımında tüm Dünya’da ve özellikle Avrupa’da hızlı bir artış yaşandığı ve ülkemizde de vaka ve hasta sayılarında yükseliş görüldüğü ifade edilerek, Sağlık Bakanlığınca İçişleri Bakanlığına yeni yazı gönderildiği belirtildi.

Yazıda “Dünyada halen COVID-19 vaka artışları devam etmektedir. Ülkemizde de Covid-19 vakalarının devam etmekte olması, her ne kadar vaka sayıları belirli bir düzeyde kontrol altına alınmış olsa da önümüzdeki kış aylarında tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de özellikle damlacık yolu ile bulaşan solunum yolu hastalıklarının görülme sıklığının artış gösterebilmesi beklenmektedir. Bu kapsamda Bakanlığımız bünyesinde oluşturulan COVID-19 Bilimsel Danışma Kurulu, fiziksel mesafenin korunmasının zor olacağı sivil toplum kuruluşları, kamu kurumu niteliğindeki meslek kuruluşları, birlikler veya kooperatiflerin geniş katılımlı toplantılarının yapılmayarak 3 (üç) ay sonraya ertelenmesini önermiştir.” denildi.

Bu doğrultuda; 1. 17 Kasım 2020 tarihli ve 31307 sayılı Resmi Gazete yayımlanarak yürürlüğe giren 7256 sayılı Kanunla; Derneklerin genel kurul toplantılarının ertelenmesine dair İçişleri Bakanına yetki veren 7244 sayılı Kanunun 2/ç fıkrasına ekleme yapılarak erteleme yetkisinin üçer aylık sürelerle üç defaya kadar kullanılabileceği hükümü doğrultusunda derneklerin genel kurul toplantıları Şubat ayı sonuna kadar ertelendi.

2. Dernek genel kurullarının ertelenmesine ilişkin durum doğrultusunda; daha önceden 01.12.2020 tarihine kadar yapılmaması kararlaştırılan, sivil toplum kuruluşları, kamu kurumu niteliğindeki meslek kuruluşları ve üst kuruluşları, birlikler ve kooperatifler tarafından düzenlenecek etkinliklerin (genel kurul toplantıları dahil) 01.03.2021 tarihine kadar ertelenmesi gerektiği değerlendirildi.

Vali ve kaymakamlarca yukarıda belirtilen esaslar doğrultusunda Umumi Hıfzıssıhha Kanununun 27’nci ve 72’nci maddeleri uyarınca İl/İlçe Umumi Hıfzıssıhha Kurulları kararları ivedilikle alınacak. Uygulamada herhangi bir aksaklığa meydan verilmeyecek.

Alınan kararlara uymayanlara Umumi Hıfzıssıhha Kanununun ilgili maddeleri gereğince idari işlem tesis edilecek ve konusu suç teşkil eden davranışlara ilişkin Türk Ceza Kanununun 195 inci maddesi kapsamında gerekli adli işlemler başlatılacak.

 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

Faso aga

29 Kasım 2020 Pazar 12:44

Parti kongresi yapılıyor ama onlara bişey diyecek adam yok tabi

Ali

28 Kasım 2020 Cumartesi 17:21

Akp vekiller yapsın 1000 düğün. Burda yapsın özel idare bahçesinde düğün yapsınlar bütün iller ilçelerde kongre. Ondan sonra yasak. Özel idare sekreteri Mahmut zadeoğlu da sağlıkçılara çay bahçesine gelmesin desin kotpna bulaştırır diye ama vekil düğün yaptı sesi çıkmadı. Ne oldu seçimde belli olacak. Millete yadak kendilerine serbest

Aydın Bey

28 Kasım 2020 Cumartesi 12:03

Aylarca kıvranıp duracağımıza katı kısıtlamalar getirilsin 3 hafta dayanırız. Hastaneler bir nebze olsun rahatlar, hasta sayıları kontrol altına alınır. Şu durumda pek çok sektör olumsuz etkilendi ve bu aylarca sürecek, 2-3 hafta dayanılır ama aylarca sürecek bir şey için ekonomimiz de, özellikle esnaf da ağır yara alır.

ISPARTALI

28 Kasım 2020 Cumartesi 11:32

İnsana sormazlarmı 5 gün önceki ak parti toplantısındaki kalabalık neydi ve gereklimiydi diye ? Virüs tatile çıktı’da bizim mi haberimiz yok acaba ?

Hüseyin

28 Kasım 2020 Cumartesi 10:11

Yok arkadaş birtane vatanını düşünen yok herşey siyaset. Tabi oaryi kongreleri bitti yadak başladı.

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR