08 Şubat 2023 Çarşamba

ISPARTALI ÇİFT DEPREMDE HAYATINI KAYBETTİ

ISPARTALI ÇİFT DEPREMDE HAYATINI KAYBETTİ

Muhammed Yusuf Karaarslan hayatını kaybetti

Muhammed Yusuf Karaarslan hayatını kaybetti

Davraz'da mahsur kalan vatandaşlardan tepki

Davraz'da mahsur kalan vatandaşlardan tepki

Isparta'da 60 dairelik site rezilliği yaşadı

Isparta'da 60 dairelik site rezilliği yaşadı

YAPMIŞ OLDUĞUMUZ ÇALIŞMALARIN MAALESEF SEMERESİNİ ALAMADIK

YAPMIŞ OLDUĞUMUZ ÇALIŞMALARIN MAALESEF SEMERESİNİ ALAMADIK

Isparta

Türk Yerel Hizmet Sen Isparta - Burdur Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Kaya,  sözleşmeli personellerin kadroya geçirilmesine ilişkin kanunun kendilerini sevindirdiğini belirtti. Kaya,  “Sözleşmeli Personelimize hayırlı olsun” başlıklı açıklamasında şu görüşlere yer verdi:
“Bugün Türkiye Büyük Millet Meclisinde yapılan görüşmeler neticesinde Devlet Memurları Kanunu ve Bazı Kanunlar ile 663 sayılı kanun hükmünde kararnamede değişiklik yapılmasına dair kanun TBMM de kabul edilmiştir. Bu değişiklik ile kamuda ve Yerel Yönetimlerde çalışan sözleşmeli personellerin 657 sayılı Devlet Memurları Kanunun 4/A maddesi kapsamında asil kadrolara geçirilmesi sağlanmıştır. 
Bu kapsamda konu ile ilgilenen ve emeği geçen Tüm Millet Vekilleri ve Siyasi Parti Yöneticilerine, Türkiye Kamu Sen Genel Başkanı Önder KAHVECİ ve Türk Yerel Hizmet Sen Genel Başkanımız Tuncay ERDEN ve tüm yöneticilerine Şahsım, Sendikamız ve Tüm Arkadaşlarımız adına Teşekkürlerimizi Sunarız. Yerel Yönetimlerdeki Vekil Memurlarında kapsan dahiline alınması için yapmış olduğumuz çalışmaların maalesef semeresini alamadık, Isparta Belediyesinde çalışan Vekil Memur arkadaşlarımız müsterih olsun.
Türkiye Kamu Sen ve Türk Yerel Hizmet Sendikası olarak konunun peşini bırakmayacağız. Hukuki boyutta da takipçisi olacağımızı ve her zaman Vekil Memur Arkadaşlarımızın yanında olduğumuzun bilinmesini istetiriz. 
Bu vesile ile Isparta Belediyemizde Sözleşmeli istihdam edilen arkadaşlarımıza da hayırlı olsun, dileklerimizi iletiyoruz.”

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

Doğrular

24 Ocak 2023 Salı 14:43

Bence vekil memurluk olayını belediyede ilk kimler dile getirip başlattıysa bu işin vebali onlarda. ayrıca bu dönemde kimler kadro aldı? neden aldı ?diğer personellere göre artıları eksileri neler? bunların açıklanması gerekir . birkaç kişi kadro alıyor diğerleri alamıyor. Yan yana oturan birisi yaklaşık 20bintl alacak diğeri 10 küsür alacak sebebini açıklayın?

aslan

24 Ocak 2023 Salı 14:15

bu memur sistemi devlete yüktür sırtını yaslar yıllarca yatarlar performansa dayalı çalışma olmalı bak o zaman ne oluyor bunlarda böyle gezerler

Sayın araslı.

24 Ocak 2023 Salı 13:20

Esnafı zanaatkari sanayicisi herkes işini dört dörtlük yapıyor sadece memur yapmıyor değilmi. Esnaf ayıplı mal satar arkasında durmaz sanayicisi ona keza yaptığı hiç bir işe garanti vermez ustası tesisatçısı aynı şekil. Sanki bunlar bedava hizmet veriyor. Bi zahmet onlarida sorgulayın.

Davut

24 Ocak 2023 Salı 12:09

her düşündüğünüz yaptığınız olmak zorunda mı.Kamusene bağlı sendikalar önce çizgisini belirlesin.Bahçelinin mi yanındamısınız?Meralin mi yanındamısınız.Gerçek milliyetçiler,PKK ve fetö ile yanyana duran masa ile asla beraber hareket etmez

ayşe

24 Ocak 2023 Salı 10:46

ne çalışması yaptın komik alamazssın tabi.... alsanız şaşırırdık anca hava yapın siz

Araslı

24 Ocak 2023 Salı 09:58

Kamudan kadro sistemini kaldıracaksın ,çünkü kadrodayım diyerek işini doğru yapmayan o kadar çok memur ve hizmetli var ,

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR