05 Ekim 2022 Çarşamba

Saadet Parti İl Başkanlığına Yaşar Gürtoklu Getirildi

Saadet Parti İl Başkanlığına Yaşar Gürtoklu Getirildi

Sırtından defalarca bıçaklandı

Sırtından defalarca bıçaklandı

Tarlada acı son

Tarlada acı son

Belediye başkanının yeğeni çıktı

Belediye başkanının yeğeni çıktı

Şehidimiz Yasin Özdamar’ın ismi 4619 Sokakta yaşatılıyor

Şehidimiz Yasin Özdamar’ın ismi 4619 Sokakta yaşatılıyor

Isparta

Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen’in girişimiyle Belediye Meclisinde oybirliği ile alınan karar neticesinde 14 Mayıs 2021 tarihinde Pençe-Şimşek Harekatı bölgesinde bölücü terör örgütü hain PKK mensuplarınca açılan taciz ateşi sonucu şehit olan Uzman Onbaşı Yasin Özdamar'ın ismi baba evinin bulunduğu Fatih Mahallesi’ndeki 4619 Sokakta yaşatılıyor. Belediye Meclisi kararı sonrasında Şehidimiz Uzman Onbaşı Yasin Özdamar'ın isminin bulunduğu ay yıldızlı tabela sokak girişine monte edildi.

Şehidimiz Yasin Özdamar'ın babası Sadettin Özdamar, annesi Keziban Özdamar ve ağabeyi Bayram Özdamar ile yeğenleri sokağın girişinde bulunan şehidimizin isminin bulunduğu ay yıldızlı tabelanın başına gelerek, dua ederken duygulu anlar yaşadılar. Aileye Belediye Başkan Yardımcısı Fahretdin Gözgün de eşlik etti. Aileye bir kez daha sabır dileklerini ileten Gözgün, “Belediye Başkanımız Şükrü Başdeğirmen ve Belediye Meclis Üyelerimizin duyarlılık göstererek almış oldukları karar sonucunda hemen Şehidimiz Yasin Özdamar’ın ismini sokağımıza verdik. Hayırlara vesile olsun, dualarımız bol olsun” dedi.

Şehidimizin babasıSadettin Özdamar, oğlu Yasin Özdamar’ın 14 Mayıs 2021 tarihinde Kuzey Irak’ta şehit olduğunu hatırlatarak, evlerinin bulunduğu sokağa isminin verilmesinden dolayı Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen ve Belediye Meclis Üyelerine teşekkür etti. Özdamar, “Allah herkesten razı oldun. Bizim tek isteğimiz şehidimizin adının yaşamasıydı” diye konuştu.

AnneKeziban Özdamar da, “Şükrü Başkanımızdan Allah razı olsun. Çok memnun olduk. Buradan geçenler dualarını esirgemesinler. Herkesten Allah razı olsun” ifadelerinde bulunurken, ağabeyi Bayram Özdamar, “Acısı büyük ama makamı da büyük. Allah herkesten razı olsun” şeklinde konuştu.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

Mehmet Tönge’li

14 Ağustos 2022 Pazar 19:26

Burada ikamet eden bir vatandaş olarak mahallemize bir şehidin isminin verilmesini istiyorum.

İlginç

14 Ağustos 2022 Pazar 16:17

Şehitlerimiz boşuna dökmesi umarım kanlarını. Bayrak yakanlara DEVLET'in tepkisini bekliyoruz.!!

Ispartalılar

14 Ağustos 2022 Pazar 14:08

Sokak değil,Caddelere şehidlerimizin ismini verin.Cadde önemli sokak degil!!!!

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR