24 Mart 2023 Cuma

Ayşe Usta Milletvekili Aday Adayı oluyor

Ayşe Usta Milletvekili Aday Adayı oluyor

Selim Öncel MHP'den aday adaylığını açıkladı

Selim Öncel MHP'den aday adaylığını açıkladı

AV.MEHMET YALÇIN RESMEN ADAY ADAYI

AV.MEHMET YALÇIN RESMEN ADAY ADAYI

Başarılı Doktor Hakan Kaya Milletvekili Aday Adayı oldu

Başarılı Doktor Hakan Kaya Milletvekili Aday Adayı oldu

Beyaza büründük

Beyaza büründük

Isparta

Yalvaç bölgesinde dün gece etkili olan kar yağışı kentin sokaklarını beyaza bürüdü.

Kış çıktı, bahar geldi, cemreler düştü derken kar geldi. Meteoroloji Çarşamba günü yoğun yağmur yağışı ve rakımı 1200 metrenin üstünde olan yerler için kar yağışı uyarısında bulunmuştu.

Şehir merkezine akşam saatlerinde başlayan yağış gece yarısına kadar sürdü. Başta Davraz Kış Sporları Merkezi olmak üzere yüksek kesimlerde kar yağışı görüldü.

SÜTÇÜLER ve YALVAÇ'A DA YAĞDI

Kar yağışı Sütçüler, Şarkikaraağaç, Yalvaç ve Gelendost ilçelerinde etkili oldu. Ancak hemen ardından başlayan yağmur nedeniyle beyaz örtü kısa sürede kayboldu.

KAYAK MERKEZİNE 20 CM YAĞDI

KAr yağışı en çok yüksek kesimlerde etkili oldu. Davraz Kış Sporları Merkezinde pistlerin bulunduğu bölgede özellikle 2. telesiyej bölgesinde kar kalınlığı 20 cm civarında olduğu tahmin ediliyor. Bu yağışla birlikte Davraz'da kar kalınlığının 80 cm civarında olduğu belirtildi.

HAVA NASIL OLACAK?

Yağışlı havanın bugünde yer yer lokal olmak üzere etkisini sürdüreceği yarından itibaren parçalı bulutlu bir hava olmasının beklendiği haber verildi. Son değerlendirilmelere göre hava sıcaklığı da hafta başından itibaren mevsim normallerine döneceği tahmin ediliyor.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

Ali Kaya

18 Mart 2023 Cumartesi 08:18

Davraz bizleri ilgilendirmiyor diyen arkadaşım: orda kar olursa turizm için insanlar gelir şehirdeki ticaret artar insanların işleri hareketlenir lütfen tek taraflı dar bakış açısıyla düşünmeyelim.

Davraza hiç çıkmamış Ispartalı

17 Mart 2023 Cuma 11:47

Bizleri davrazin kar kalınlığı hiç ilgilendirmiyor. Bizim için kuraklığın yıkıcı etkilerine karşı allahın bereketli yağışları vermiş olması. Binlerce kez şükürler olsun.

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR