10 Ağustos 2020 Pazartesi

ISPARTA
HER YENİ DOĞAN BEBEĞE 130 TON BETON DÜŞÜYOR

HER YENİ DOĞAN BEBEĞE 130 TON BETON DÜŞÜYOR

NÜFUS MÜDÜRLÜĞÜNE YENİ BİNA

NÜFUS MÜDÜRLÜĞÜNE YENİ BİNA

NİTELİKLİ DOĞAL KORUMA ALANI İLAN EDİLDİ

NİTELİKLİ DOĞAL KORUMA ALANI İLAN EDİLDİ

ÜZÜM PAZARI RESTORASYONU BAŞLIYOR

ÜZÜM PAZARI RESTORASYONU BAŞLIYOR

TÜM KÖYLERİMİZ BİZİMDİR

TÜM KÖYLERİMİZ BİZİMDİR

Isparta

Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen’in talimatlarıyla Isparta Aliköy ile Küçük Hacılar’ı birbirine bağlayan 4 km’lik yolda asfalt çalışması yapılıyor. Yolun asfaltlanması her iki köyde ikamet eden vatandaşlar tarafından da büyük bir memnuniyetle karşılandı.

Yolun asfalta kavuşmasından dolayı Aliköyü Muhtarı Ali Çakacı ve Küçühacılar Köyü Muhtarı Mehmet Yıldız ile köy sakinleri Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen’e teşekkür ziyaretinde bulundu.

Merkezi köyler olarak önceki yönetimlerde belediyenin katkısının yüzde bir bile olmadığını söyleyen Aliköyü Muhtarı Ali Çakacı, “Burada mücavir alan içi, dışı konusu geçiyordu. Sizin sıcak ilginizden dolayı seçimlerde, ‘köylerimizi mahallem gibi görüyorum’ demeniz bizlere heyecan vermişti. Bunu da bugün gösterdiniz. Belediyemizden her noktada yardım alıyoruz. Desteğiniz çok büyük. Aliköy-Küçükhacılar yolu ortak kullanım yoluydu, ancak yıllardır kanayan bir yaraydı. Aracın yürümesi dahi sorundu. Buranın asfaltlanması alternatif yol oldu. Yıllardır görülmeyen şeyleri görünce sizlere teşekkür ediyoruz. Köyümüz halkının hayır dualarını getirdik. Sizin döneminizde biz köylükten çıktık, mahalle olduk” dedi.

Küçühacılar Köyü Muhtarı Mehmet Yıldız ‘hizmette sınır yoktur’ sözünü hatırlatarak, bugüne kadar bu sözün lafta kaldığını, Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen ile bunun değiştiğini söyledi. Yıldız, “Sizin sayenizde bu sınırlar aşıldı. Bu yol sadece araç için değil, tarım için de önemli. Bu toz o bölgede bulunan meyve, sebzeye de zarar veriyordu. Yaptığınız güzel bir çalışma oldu, Allah razı olsun. Bizlerle sizin kadar kimse ilgilenmedi. Bu yol trafiği ciddi anlamda da rahatlatacak. ‘Yaparsa Şükrü Başkan yapar, yaparsa AK Parti yapar’ dedik, Allah razı olsun. Köy halkımızın selamlarını getirdik” şeklinde konuştu.

Ziyaretten duyduğu memnuniyetini ifade eden Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen de, “Aliköy ve Küçükhacılar bize en yakın iki köyümüz. Mücavir alan dışında da olsa, her zaman aynı yaşadığımız bir nokta. Her iki köyümüzdeki vatandaşlarımız Isparta’da iş yapıyorlar, kalıyorlar. Seçimlerden önce, ’44 mahallemiz var, göreve gelirsek, köylerimizle beraber 45,46,47 diye devam edecektir. Köylerimizi mahallemiz olarak göreceğiz’ demiştik. Yüce Rabbim bize bu görevi nasip etti ve verdiğimiz sözü de yerine getirmeye çalışıyoruz. Tüm köylerimiz bizimdir. Özel İdaremiz de birçok hizmeti yerine getirmeye çalışıyor. 204 köyümüzün sorumluluğu özel idaremizde. Onlarda her türlü hizmeti yerine getirmek için mücadele veriyorlar. Bir yerde bizim de onlara katkı sağlamamız gerekiyor. Çünkü hepimiz aynı yerde yaşıyoruz, aynı toplumun insanlarıyız. Devletin hizmetlerinden faydalanıyoruz. Ayrım yapmadan gücümüz yettiğince sizlere yardımcı olmaya çalışıyoruz. Belediyemizin katkısı olsun diye yolunuza asfalt dökmeye karar verdik. Şu anda alt zemin için freze atığı olarak malzeme kullandık. Daha sonra asfaltını da tamamlayarak daha kolay bir ulaşım imkanı sağlayacağız.  Diğer tüm ihtiyaçlarınızda hem sizin hem de köylerimizin yanında olmaya devam edeceğiz. Devletimiz güçlü bir devlet. Sayın Cumhurbaşkanımız bize ‘herkese yetişin’, ‘kimsenin ihtiyacına duyarsız olmayın’ diyor. Bizde çevremizdeki sorumluluğumuz dışında da olsa yetişmeye çalışıyoruz” ifadelerinde bulundu.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

Bolat kılıçlı

04 Ağustos 2020 Salı 01:10

Yalvaç aşağı tırtar koyü gol kenarina inen ve ziyaretcisi sayi olarak fazla olan bu yere asfalt yol istiyoruz

Ciflikci

02 Ağustos 2020 Pazar 17:29

Azıcık da derebogazi yolu olsa keşke

Ziya celwp

02 Ağustos 2020 Pazar 12:48

Guldurme beni yaparsa şükrü basgan yaparmış ak parti yaparmış 2 senede bu kadar bir iki sene sonrada diğer köyleri yapar olur biter birde buna hizmet dersiniz

VAHDET Öztürk

02 Ağustos 2020 Pazar 08:48

Isparta bozan önü köyü türkiye topraklarından değil herhalde belediye snırlarnda olduğu halde yıllardır çözüm üretilmedi yazıklar olsun ki biz bozanönü köyü halkı olarak halendaha mevcut partiye destek verip onların çoğunluğunu yani yüzde 85 lik bölümünü veriyoruz yalancı üst düzey yetkililer tarafından kandırıllıyoruz

Hamdi

01 Ağustos 2020 Cumartesi 23:25

Herkez menfaat bırakın bu işleri ama bu başkan bir daha alamaz demedi deme İbrahim.....

AKKENTLİ

01 Ağustos 2020 Cumartesi 22:44

Sayın Başkanım Çünür Mahallesi ile Akkent Mahallesi arasındaki yolunda alt yapı çalışmalarının bitirilip hizmete açılmasını mahalle sakinleri olarak ACİLEN sizden istiyoruz.

salih cimen

01 Ağustos 2020 Cumartesi 22:17

Sayin Baskanimizdan ve Koy Muhtarlarimizdan Allah razi olsun. Rabbim islerinde muvaffak eylesin...

Zafer Mahalle sakini..

01 Ağustos 2020 Cumartesi 20:54

Zafer Mahallesinde yağışlarda su dolan sokaklara, asfaltı eskiyen sokaklara da bekliyoz. Sonra malzeme, asfalt (bütüm) kalmadı, programda deyip savuşturmayın. Bu mahalleden %62 oy çıktı size başkanım.

Kamil c

01 Ağustos 2020 Cumartesi 20:49

Akkent mahallesine sosyal alan sözü verilmişti

umutsuz

01 Ağustos 2020 Cumartesi 20:39

özel idare ne yapıo gecen senelerde her gün k****32de köy yolu yapıyoruz diye reklamlar dönüyordu? belediye çünüre parke taşı döşerken köylere asvalt atması neyin kafasıdır? gereksiz yollara para harcaması yapılıyor. yazık ya millet aç esnaf kan ağlıyor millet iş bulamıyor. biraz düşünceli olsak ?

Bozanönü halkı

01 Ağustos 2020 Cumartesi 19:27

Sayın Başkanım Bozanönü yolunu da bekliyoruz iyi bayramlar

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR