24 Ekim 2021 Pazar

Ali Ceylan hayatını kaybetti

Ali Ceylan hayatını kaybetti

Fabrika binası Atabey’e tekrar kazandırıldı

Fabrika binası Atabey’e tekrar kazandırıldı

Bakan Kurum'dan Yalvaç'ta Millet Bahçesi ve Sıfır Atık projesine destek

Bakan Kurum'dan Yalvaç'ta Millet Bahçesi ve Sıfır Atık projesine destek

Başkan Kaynak'tan teşekkür

Başkan Kaynak'tan teşekkür

Tüm acil çağrılar 112’de toplandı

Tüm acil çağrılar 112’de toplandı

Isparta

Acil durumların artık tek bir numarası var. Sağlık, itfaiye, jandarma, emniyet, AFAD ve diğer tüm birimlere ulaşmak için 112 tuşlanacak.

Acil durumlarda 110 Yangın İhbar, 112 Sıhhi İmdat, 155 Polis İmdat, 156 Jandarma İmdat, 122 Alo AFAD, 177 Orman Yangın İhbar ve 158 Sahil Güvenlik numaraları tek çatı altında birleştirildi.

Bu kapsamda illerde teknolojiye uygun 112 acil çağrı merkezleri inşa edildi. Geçen yıl 53 ilde faaliyete başlayan bu merkezler, 2021 Haziran ayı itibarıyla 81 ilde yaygınlaştırıldı.

Böylece, itfaiye, jandarma, emniyet ve gerekli tüm birimlerin en kısa sürede olay yerine ulaşmaları sağlandı.

Proje sayesinde, vatandaşların ve yabancıların acil çağrılar için birden fazla numara bilme zorunluluğu ortadan kalkmış oldu. Acil çağrıların sayısal ortamda karşılanması ve yönlendirilmesiyle vatandaşlara en hızlı şekilde hizmet sağlanabiliyor. Maliyet tasarrufu ve hizmette ekinlik sağlayan proje ile ilgili kurumlar arasında koordinasyon ve işbirliği de sağlandı.

11 bin 478 personel ile 7/24 saat esasına göre hizmet veren 112 acil çağrı merkezlerinde Türkçe dışında İngilizce, Almanca, Arapça, Rusça dillerinde de çağrı karşılanıyor.

Merkez, konuşma dilleri haricinde işitme engellilere de işaret dilinde 112 Engelsiz uygulamasıyla acil çağrı hizmeti veriyor.

 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

Boyacı

14 Ekim 2021 Perşembe 21:00

Hizemet güzel de hizmet verene hizmet sıfır , daha evvel hiç gitmemiştim, geçen gün bir iş için girdim heryerini görme fırsatım oldu, lakin personele acıdım resmen Allah yardımcıları olsun, köpek bağlasan durmayacak bir yerde onlarca adam kadın birlikte çalışıyor, karanlık, izbe, pis, tıvaletler yetersiz ve kirli, dinlenme odası dedikleri yerler desen küçücük, havasız ,kirli, monilyalar eski püskü dökülüyordu resmen, ayrıca orada yemek çıkmadığını öğrendim, ıspartanın can damarı acınacak durumda

112

14 Ekim 2021 Perşembe 17:12

Bu uygulama yaklaşık 12 yıldır var hala bilmeyen vatandaş çok vatandaş 155 arıyor çağrı karşılayıcı 112 acil çağrı merkezi nasıl yardımcı olabilirim dediğinde vatandaş ben 155 polisi aramıştım yanlaış aradım galiba diyor

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR