29 Mayıs 2020 Cuma

ISPARTA
ISPARTA'YA KORONAVİRÜS GETİRDİLER

ISPARTA'YA KORONAVİRÜS GETİRDİLER

ISPARTA'DA AKIL ALMAZ KAZA

ISPARTA'DA AKIL ALMAZ KAZA

ISPARTA'DA TEK TEK CEZA KESTİLER

ISPARTA'DA TEK TEK CEZA KESTİLER

YAN YANA TOPRAĞA VERİLDİLER

YAN YANA TOPRAĞA VERİLDİLER

TBMM BAŞKANVEKİLİ BİLGİÇ ISPARTAYA YAPACAKLARINI ANLATTI

TBMM BAŞKANVEKİLİ BİLGİÇ ISPARTAYA YAPACAKLARINI ANLATTI

Isparta

 

TBMM Başkanvekili Ak Parti Isparta Milletvekili Süreyya Sadi Bilgiç, gündeme dair açıklamalarda bulundu

50 MİLYON LİRALIK YENİ ARITMA TESİSİ

Isparta’nın arıtması da yeterli değil. Eski belediye yönetimi konuyu gündeme almak istemedi. Yeni dönemde Çevre Bakanımız geldi gördü. Şuan ki 120 bin kapasiteli arıtmanın büyütülerek 480 bin kişiye hitap edecek kapasiteli olacağı müjdesini verdi. 50 milyonluk bir yatırım. Ocak ayında çalışmaya başlanacak

DOSTLUK YOLU KISA SÜREDE BİTECEK

Isparta Burdur dostluk yolunun duble yol olması benim hayalimdi. Burası Özel İdare alanındaydı. Karayollarına devrini sağladık. Yolun yapımı başladı. Geçen gelişim de yolu inceledim. Karayolları Müdürü de Isparta’ya ziyaret de bulundu. Bizde onları Ankara da ziyaret ettik ve uzun uzun konuştuk. İnşallah kısa zamanda tamamlanacak.

4 YILDA ASFALTSIZ KÖY KALMAYACAK

15 ay gibi bir süre de köy yollarına 400 km sıcak asfalt atıldı. Bu yıl 130 km asfalt çalışması devam ediyor. Önümüzdeki 4 yıl içinde hedefimizi tüm köy yollarını sıcak asfalt ile buluşturmak. İçme suyu alamayan 117 köyümüze güneş enerji sistemi kurduk. Bu vatandaşlarımızı cazibeli su alamadıkları için verdikleri elektrik masrafından da kurtarmış olduk

EMRESPOR DA DİGER AMATÖRLERDE DESTEKLENMELİ

Isparta’nın spor konusunda bir açlığı var. Şehrin bir futbol kulübüne ihtiyacı var. Ispartaspor amatör ve çarpık bir lig de yarışıyor. Ama 3 lig yolu da buradan geçiyor. Bu kulübe hepimizin desteği gerekiyor. Emrespor da desteklenmeli diğerleri de destek görmeli. Bal liginde gelirimiz olmadığı için maddi desteğe ihtiyacımız var. Profesyonel liglere geçebilmek için maddi destek şart takımımıza.

TBMM Başkanvekili Ak Parti Isparta Milletvekili Süreyya Sadi Bilgiç, “Isparta da güzel bir sonuç aldık. Yıllar sonra yerel idare ile merkezi idare yönetim birlikte çalışıp, Isparta’nın sorunlarına birlik de çalışıp, çözüm bulacak bir yapıya kavuştu. Ben Ispartalı hemşerilerimize şükranlarımı sunuyorum. Tüm seçilen arkadaşlarımın da hayırlı işler yapacağına inanıyorum” dedi.

480 BİN KİŞİ KAPASİTELİ YENİ ARITMA GELİYOR

Kötü koku sorununda azalma olsa da belediye arıtmasından kaynaklanan kokunun devam ettiğini aktaran Bilgiç “ Deri organize sanayi olarak kalsaydı burayı yapılabilmesi ve çalıştırabilmesi mümkün değildi. Biz arkadaşlarımla karmaya çevirmek için çok uğraş verdik. Yaparken zorlandık. Sonunda başardık. Sonrasında gördük ki ciddi koku sorunu var. Bununla ilgili bir proje yapıldı, maliyet belirlendi. Bir kısmını ortaklar, büyük bir kısmını BAKA üzerinden karşılayabiliriz dedik. Yola çıktık ve tamamladık. Artık burada koku sorunu kalmadı. Sadece organize sanayi atıklarının da taşınması gerekiyordu. Bu esnadan bir günlük kötü koku ile maruz kalındı.Bu bir daha olmayacak son kez oldu. Birde Isparta’da arıtmadan kaynaklanan bir koku da var. Isparta’nın arıtması da yeterli değil. Biz bu konuyu zamanın da belediyemize daha önce bilidir dik. Ama onlar bu konuyu gündeme almak istemediler. Neticede Çevre Bakanımız geldi ,gördü . Şuan ki 120. Bin kapasiteli yerin büyütülerek 480 bin kişi kapasiteli olacağı müjdesini verdi. Yani 50 milyonluk bir yatırım ile Ocak ayında çalışmaya başlamış olacağız.

İKİ YIL İÇİNDE 2500 TOKİ KONUTU

Çevre Bakanımız Millet Bahçesi yatırımı talimatlarını da verdi. Çalışmalarını başlattılar. Yeri gelmişken birde TOKİ’ ye değinelim. Yeni düzenlemeler yapıldı. Burası 1000 konuta çıkıyor. Yazışmalar başladı. Eski Gülkent Hastanesi’nin bulunduğu alana da 1500 kişilik bir yatırım daha istedik. Arazinin devir işlemleri de başladı. 2 yıl içinde 2500 komut tamamlanmış olacak. Bununla yetinmeyeceğiz bizim hem emeklilerimize, hem de dar gelirli esnafımızı sözümüz var. Yer arayışımız sürüyor. Uygun arazi bulunduğunda buralarda konut yatırımlarımız zaman içinde olacak” diye konuştu.

HAYALİ GERÇEK OLUYOR

Isparta Burdur dostluk yolu için ‘hayalimdi’ diyen Bilgiç, ulaşım ve köylere hizmet konusunda şu açıklamalarda bulundu : “Benim hayalimdi bu yol. Burası Özel İdare alanındaydı. Karayollarına devrini sağladık. Yolun yapımı başladı. Geçen gelişim de yolu inceledim. Karayolları Müdürü de Isparta’ya ziyaret de bulundu. Bizde onları Ankara da ziyaret ettik ve uzun uzun konuştuk. İnşallah kısa zamanda tamamlanacak. Çünür Otogar kavşağında bir üst geçit meselesini de anlattık. 2020 projelerinde yer alacak. Kolçelik kavşağı da gündemde ama öncelik Çünür de olacak. Şehir Hastanesi geçidi için temelleri kazılmaya başlandı. 2- 3 ay içinde biteceğini zannediyorum. Biliyorsunuz burası asansörlü bir geçit olacak. Tabi asansörlerin gelişi takılışı biraz yapımı uzatabilir. Köy yollarımıza 15 ay gibi bir süre de 400 km sıcak asfalt atıldı. Bu yılki planlamaya göre 130 km asfalt çalışmaları devam ediyor. Bu doğrultuda kaynak kalırsa devam edeceğiz. İçme suyu alamayan 117 köyümüze güneş enerji sistemi kurduk. Bu vatandaşlarımızı cazibeli su alamadıkları için verdikleri elektrik masrafından da kurtarmış olduk. Bizim varlık sebebimiz vatandaşlarımızın konfor ve refah seviyelerini artırmak. Önümüzdeki 4 yıl içinde hedefimiz tüm köy yollarını sıcak asfalt ile buluşturmak. Kapalı devre sulaması kapsamında 5 kapalı devre sulama sistemimiz var. Atabey ‘deki sistemin işlemleri tamamlandı. Dış yatırım bu işi üstelendi. Diğerleri ile ilgi projeler bitmek üzere. Isparta’nın başka çaresi yok. Bu sistem bize zenginlik katacak ve israfı önleyecek. Dereboğazı duble yol projesi için 3-4 milyar liralık yatırım gerekiyor. Arkadaşlarımız buraya çalışıyor. İhalemiz yapılacak”

HAYALİM ÖĞRENCİ ŞEHİR BÜTÜNLEŞMESİNİ SAĞLAMAK

ITKM’de önemli gelişmeler katedildiğini aktaran TBMM Başkanvekili Süreyya Sadi Bilgiç, “Burada önemli olan bir iradenin ortaya konmasıydı. Benim Şükrü Başdeğirmen’e başkanlığı açıklandığında ilk söylemim. ITKM’nin tamamlanmasını sağlaması oldu. Çünkü vatandaşımızın bu konuda çok büyük bir beklentisi var. TMSF ile görüşüldü. İmzaların atılmasını bekliyoruz” dedi. Üniversitelere de değinen Bilgiç, “ Bu yıl kayıtlarımız Türkiye’ nin ortalamasının çok çok üstünde. Yüz de yüzü yakalayacağız. Bununla ilgili yatırımlar devam ediyor. Yurt yapmaya devam edeceğiz. Araştırma kapasitelerinin artırılması, bütçe güçlenmesi, yatırım tespiti konusunda desteklerimiz devam edecek. Eski devlet hastanesinin yeri ISUBÜ ye tahsis edildi. Benim hayalim öğrenci şehir bütünleşmesi. Bu devir işi de bunu sağlayacak. Gerçek bir üniversite şehri olmamızı sağlayacak” dedi.

DESTEĞE İHTİYACIMIZ VAR

Ispartaspor’un durumuna ilişkin değerlendirmede bulunan Bilgiç, “Isparta’nın spor konusunda bir açlığı var. Şehrin bir futbol klubüne ihtiyacı var. Denedik farklı etkenler vardı. Isparta spor amatör ve çarpık bir lig de yarışıyor. Ama 3 lig yolu da buradan geçiyor. Bu kulübe hepimizin desteği gerekiyor. Emre spor da desteklenmeli diğerleri de destek görmeli. Gençlerimiz için bunları desteklemeliyiz. Bal ligin de gelirimiz olmadığı için maddi desteğe ihtiyacımız var. 3. Lig de böyle değil orada desteğiniz ve paranız oluyor. Profesyonel liglere geçebilmek için maddi destek şart takımımıza” diye konuştu.

TURİZMDE ZİHNİYETİMİZİ DEĞİŞTİRMELİYİZ

Son olarak turizm konusunda da görüşlerini açıklayan Bilgiç, “Gül ve lavanta da görüşümüzü ve alt yapımızı değiştirmeliyiz. Yoksa burada üstünlüğümüzü yitireceğiz. İstanbul, Denizli, Uşak, Konya, İzmir çalışıyor potansiyel fark edildi. Bizim de bu noktada bir yol sorununu çözmemiz lazım. Orada ki satılan ürünün kalitesi, yeme içme ve konaklama hizmetlerini kaliteli hale getirmemiz gerekiyor. Alt yapı olarak yapılacak çok iş var. Zihniyet değişimi şart. Baktık mı bütün ovayı mor veya pembe görülecek bir alan olmalı” dedi.

 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

VATANDAŞIN BİRİ

16 Eylül 2019 Pazartesi 00:33

ıspartalı vatandaş...aynen öyle...oyu veriyor ondan sonra zırlıyorlar...

süleyman adıgüzel

16 Eylül 2019 Pazartesi 00:32

vekilmi bunlar ısparta kadısımı nesi saç sakal hayret bişey...emekli ol koy o sakalı devlet böylemi temsil edilir arapmısınız siz..sakal koymayınca tarafınızmı belli olmuyor yoksa müslümanlığınızmı

ıspartalı vatandaş

12 Eylül 2019 Perşembe 18:35

vekilin dediklerine ve şöyle bir yorumlara bakıyorumda bu adamları siz buralara getirdiniz biz oy vermeyin dedikçe verdiniz sonrada şu ne oldu bu ne oldu diye soruyorsunuz size müstehak ders vermeniz gerektiği yeri bilemediniz sizler bunları başımızın üstüne çıkardıkça daha çok semer vururlar sizde ancak onların ruyalarını boyle okursunuz

Vatandaş Hayri

12 Eylül 2019 Perşembe 09:42

Dostluk yolu bitecekt ISPARTA-ANTALYA yolu bitmeyecek mi

Kerime i eli

12 Eylül 2019 Perşembe 09:09

Turizm o9nusu da senelerdir kapalı olan etnografya müzesini acsaniz ya

Isparta halkı

11 Eylül 2019 Çarşamba 20:29

Çünür yeni terminalin Sn belediye başkanımızın seçim öncesi ve sonrası söz verdiği gibi .o kadar yatırımın bir an önce açılmasını Isparta halkı olarak beklemekteyiz.başarılar dileriz...

Isparta

11 Eylül 2019 Çarşamba 18:47

Aslında bir şey yapmanıza, kendinizi yormanıza gerek varmı? Siz hiç bir şey yapmasanızda, Isparta yoksullaşan şehirler arasında ilk 3'e girsede biz futboltakımı tutar gibi parti tutuyoruz ve Reisin hatrına sizeoy vermiye devam ediyoruz! Yerelseçimlerde bâri iş yapana veriyordu millet; bu sefer millet ittifakı onuda bozdu, ip, chp,saadet birleşince Ispartalı seçmenin oyları yerelseçimde 3'e bölündü ve senelerdir Ispartaya gece gündüz demeden proje hayata geçiren YZG'ı Isparta kaybetti maalesef!!!

Recep

11 Eylül 2019 Çarşamba 17:23

Çokmu lazımmıydı dostluk yolu bahçelerimizi alan talan ettiler daha paralarını bile yatırmadılar 50 60 sondaj gitti cokmu önemli dostluk gidin Antalya. Yolunu yapın her gün bir kişi ölüyor

Barış

11 Eylül 2019 Çarşamba 15:55

Millet Isparta-Antalya yolu için kazma kürek vurduğuna alay etmenizin üzerinden yıllar yıllar geçti.Dostluk yolu en büyük hayali imiş.İşin bir önceliği olmalı.Sanki Ispartalının işi gücü yok Burdur a gidip geliyor.Dört dönemdir Konya-Isparta- Antalya yolu yapacağız demiştiniz.Ne oldu?Zor olunca kolay oln mı hayaliniz oldu.Ayıp,ayıp.Daha dün millet vekili olmuş gibi Isparta ya hizmetten bahsetmeniz bize yalan geliyor.

İlkdönem seçildiğinde;

11 Eylül 2019 Çarşamba 15:48

"Vekilin projesi olmaz, ancak projelere destek olur!" diyordu sayın vekil. Koskoca 4 tane devletin öz varlığı olan, tıkır tıkır hizmet veren sağlıkbakanlığının hastanesi, üniversite, bilumum özel hastane ve kliniklerle dolu olan Ispartaya devlet hastanelerini ve sümerhalıfabrikasını yıktırarak özelsektörün yap işlet hastane yapmasına vekilin sonsuz destek olduğunu gördük! Halbuki devlet hastanesi olmıyan Erzurum'un vekilleri; aynı tarihte Erzuruma 2000 yataklı DEVLET hastanesi inşa ettirdiler!!!

imar sıkıntısı

11 Eylül 2019 Çarşamba 12:16

ŞU İMARA Bİ EL AT ALLAH AŞKINA.DOSYA TAŞIMA İŞLERİNİ BARİ KENDİLERİ YAPSIN PERSONEL.HİÇ BİŞEY DEĞİŞMEDİ HİÇ.DAĞ FARE DOĞURDU.

esnaf

11 Eylül 2019 Çarşamba 12:16

dagal gaz sanayımıze nezaman gelecek sayın vekılımız dibinde sehir hastanesı bızlerde esnaflar olarak faydalanmak istiyoruz

Ispartalı

11 Eylül 2019 Çarşamba 11:25

şehirlerarası yolu duble yol olmayan bir tek ıspartamız vardır herhalde her seçim zamanında ha bitti ha bitiyor derler ama antalya ve konya yolları hep yerinde sayıyor kıymetini bilelim böyle siyasetcilerimiz bi daha gelmez....!!!

Duyarlı Vatandaş

11 Eylül 2019 Çarşamba 11:10

Sayın en uzun dönem vekillik yapan vekilim... en büyük kanayan yaramız Konya ve antalya yolu için nasıl bir öngörünüz/ planınız var? Ülkenin her yeri duble yol yapıldı bitti,... Belediyeyi bahane ederdiniz onu da aldınız. hatta sürpriz bir şekilde 3 vekil de çıkarınız. Bu yollarda vatandaşlarımız hayatlarını kaybediyor, yazıktır, günahtır. Daha ne bekliyorsunuz

Yenişarlı

11 Eylül 2019 Çarşamba 11:08

Sayın vekilim dostluk yolu çokmu önemli zaten yapılır yıllardır Yenişarbademli halkı bir hemşerisi olarak size destek verdi ve halen vermekte.Yerel seçimden sonra yaklaşık 6 ay geçti halen vermiş olduğunuz sözlerin hiçbir tanesi halen yerine gelmedi bizlerde hizmet bekliyoruz.

Ispartalı

11 Eylül 2019 Çarşamba 10:27

Farklılık ve farkındalık yaratacak bir İl Milli Eğitim Müdürü atayında son senelerde Üniversiteye yerleştirme oranında geri kaldığımızın sebeplerini ortadan kaldırsın. Özel okulların kucağına vatandaşı itmeyin ve eğitimde fırsat eşitliğini yakalayalım.

BANKACI

11 Eylül 2019 Çarşamba 09:04

Sayın vekilim ITKM yi otogar da isteye alınsın buradaki vatandaşlarıda düşünün

mehmet

11 Eylül 2019 Çarşamba 09:01

allah aşkına çok önemli olan antalya yolu .konya yolu ne olacak bu tek yönlü yollarda ölenlerin veballeri ne olacak buyollar çift yönlü olsaydı okazalar olmayacaktı belkide seçim zamanı geldiğinde işte antalya konya yolu ihalesi tamam hayırlı olsun diye manşetler yok televizyonlarda açıklama yaparsınız çok yazık ıspartalılara antalya ve konya yolları için müjde vemelisiniz .

Ah

11 Eylül 2019 Çarşamba 07:34

Hastaneleri yıkıp toki yapmak Siz e yakışır.

Buğra

11 Eylül 2019 Çarşamba 07:30

Isparta da işşsizlij had safhada vekilim uretim fabrika konusun

Vatandaş

11 Eylül 2019 Çarşamba 05:34

Günaydın 3 dönemdir vekildiniz yenimi aklınıza geldi bu işler siz bir dinlenin artık çok yoruldunuz sanki

Vatan mah sakini

11 Eylül 2019 Çarşamba 00:57

Vatan mahallesi sakiniyim...vekil koku sorunu burada kalmadı diyor... bizim çektiğimiz koku sav kokusumu savdan tabakane kokusu gelirmi .... gelmez ise bu koku neredenn geliyor...

Açıklar mısınız ?

11 Eylül 2019 Çarşamba 00:18

Dereboğazı yolu ne oldu ???

vatandaş

10 Eylül 2019 Salı 23:29

senir kasabasında asfalt yapılmıyor, halk cezalandırılıyor mu

mehmet

10 Eylül 2019 Salı 23:17

Antalya yolu ne olcak..

Erdoğan KURT

10 Eylül 2019 Salı 23:04

ISPARTA Antalya (Dereboğazı) yolu yine başka yıllara kaldı keza ISPARTA KONYA yolu aynı orası da meçhul en sayın Cumhurbaşkanımız 2021 yılında bitireleceğini söylemişti Türkiye genelinde nice zor yollar tüneller viyadükler bitirildi Sayın vekilimiz hayalinizde sadece Burdur ISPARTA dostluk yolu yoktur umarım

norm

10 Eylül 2019 Salı 22:36

bencede artık icraatlara geçin cafecilere apartçılara olsun rant vermeyin

vatandaş

10 Eylül 2019 Salı 22:30

"Artık burada koku sorunu kalmadı." Ağam bizimle eğleniiiy galiba

Bülent

10 Eylül 2019 Salı 22:27

Demek ki seçim yaklaşıyor.

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR