20 Ekim 2020 Salı

ISPARTA
CHP’DEN GÜL FİYATI TEPKİSİ

CHP’DEN GÜL FİYATI TEPKİSİ

ISPARTA'DA AKIL ALMAZ KAZA

ISPARTA'DA AKIL ALMAZ KAZA

ÇOK KONUŞULACAK KARAR

ÇOK KONUŞULACAK KARAR

50 BİN ÜNİVERSİTELİNİN DÖNMESİNİ BEKLİYOR

50 BİN ÜNİVERSİTELİNİN DÖNMESİNİ BEKLİYOR

TABANCAYI ELİNDEN ALIP BAŞINA VE KARNINA 3 EL ATEŞ ETTİM

TABANCAYI ELİNDEN ALIP BAŞINA VE KARNINA 3 EL ATEŞ ETTİM

Isparta

ISPARTA'da park halindeki otomobilinde tabancayla vururarak öldürülmüş halde bulunan Hasan Basri Daşdemir'in (20) katil zanlısı olarak tutuklanan M. K. (46) hakkında 'kasten öldürme' suçundan dava açıldı.

ISPARTA'da park halindeki otomobilinde tabancayla vururarak öldürülmüş halde bulunan Hasan Basri Daşdemir'in (20) katil zanlısı olarak tutuklanan M. K. (46) hakkında 'kasten öldürme' suçundan dava açıldı. Ağır ceza mahkemesinde açılan davanın iddianamesinde, Kaya'nın ifadesinde, temizlikçi olarak çalıştığı apartta kalan Daşdemir'in dairesindeki şofbeni tamir ettirip, parasını ensesine tabanca dayayıp, "Ben kimseye paramı yedirmem, sana da yedirtmem" diyerek, istediğini anlattığı yer aldı.  Binbirevler Mahallesi 243'üncü Cadde'de, 11 Haziran günü, öğle saatlerinde park halindeki 07 TC 150 plakalı otomobilde hareketsiz yatan bir kişi olduğunu görenler, polisi aradı. İhbar üzerine olay yerine çok sayıda sağlık ve polis ekibi sevk edildi. Sağlık görevlilerinin tabancayla vurularak öldürüldüğünü belirlediği kişinin Hasan Basri Daşdemir olduğu saptandı. Polis, şüpheli olarak M.K.'yı yakalayarak, gözaltına aldı. Sorgusunun ardından adlliyeye sevk edilen K., tutuklandı.

İDDİANAME KABUL EDİLDİ

Soruşturma sonunda savcılık tarafından hazırlanan iddianame, 1. Ağır Ceza Mahkemesi'nce kabul edildi. M.K.'nın 'Kasten öldürme' suçundan yargılanması talep edilen iddianamede cinayet olayı ise sanığın ifadeleri doğrultusunda şöyle anlatıldı: İddiaya göre Hasan Basri Daşdemir, kiracı olarak kaldığı apartta temizlik görevlisi olarak çalışan M.K.'ya dairesindeki şofbenin arızalandığını söyledi. Tamir edilmesini istediği şofbeni 400 TL'ye yaptırdı. M.K.'dan da tamir ücretini istedi. K. ise, "Ben bu işlere karışmıyorum, apart sahibinden al" dedi. Daha sonra Daşdemir başka yere taşınıp, dairenin anahtarını K.'ya gönderdi. Cinayet günü ise K., saat 23.00 sıralarında Hasan Basri Daşdemir ile Fatih Mahallesi'nde karşılaştı. Daşdemir, "Canım sıkılıyor, biraz gezelim mi?" dedi. İkili beraber otomobile binerek, Binbirevler Mahallesi'ndeki 243. Cadde'ye geldi.

'BEN KİMSEYE PARAMI YEDİRMEM'

Daşdemir, M.K.'ya, otomobilde oturdukları sırada sevgilisinden ayrıldığını, Türkiye ve Almanya'daki yaşadıklarını anlattı. Kısa süre sonra otomobilin arka koltuğuna geçen Daşdemir, "Ben kimseye paramı yedirmem, sana da yedirtmem" diyerek, belinden çıkardığı  tabancayı K.'nın ensesine dayadı. M. K.'nın "Ne yapıyorsun" diyerek otomobilden inmesi üzerine de Daşdemir, "Gel arabaya yoksa vururum" diye konuştu. K., Daşdemir'in elinden tabancayı aldı. Ancak tabanca ateş aldı, Daşdemir, ikisi başına biri karnına gelen 3 mermiyle vurularak hayatını kaybetti. M. K., tabancayı ise otomobilin 5 metre ilerisindeki otların arasına attı.

 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

Mustafa musa AKBAŞ ylv

19 Ekim 2020 Pazartesi 04:35

YAZIK GENÇ EAMA KONTROL YOK HESAP İDARECİLERE SORMAK SORMAK GEREKİR. APARTLARİCAHİLLEREBİLGİSİZLERBİRQKMAKMAMAK LAZIM. KONTROL YİNEDE KONTROL OLMUYORSA KENDİN GİT VEBAL VEBAL AH AH

.......

16 Ekim 2020 Cuma 18:55

Talat sen çalış polis çalışmıyorsa polis sen gibi klavye başında efelik yapmaz ama sen önce dömde kanunlara bak adalet ne kadar ağır işliyo ona bak burnunu bilmediğin işlere ****

Talat

16 Ekim 2020 Cuma 12:57

Polis çalışmassa yargı ne yapsın

Kerami

16 Ekim 2020 Cuma 12:54

İfadesi llk kelimeden son kelimeye yalan başka bişey yok bu ifade çöpe atılıp başka delillere kamera kayıtlarına mesajlara telefon kayıtlarına yakın ortak tanıdıklarının blgleri çok önemli polis bu ile pek ugraşmamış belli polis çok hatalı bazen böyle asayşteişe liyakatli atamadınmı in işine ........................

Hasan ıspartali

16 Ekim 2020 Cuma 11:10

Bu işte bir bit yenigi var.20 yasindaki biriyle 46 yasindaki erkeğin gezmesi normal degil.tabanca ates aldı diyor,hem de kafasına iki kere,bir kerede karnına ateş almış,ne tesadüf.Gerceği anlatmiyor katil.Ceza yememek için.Bu apartlarda her turlü pislik fuhuş devam ediyor.Apartlar kapatılmalı.

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR