28 Mayıs 2020 Perşembe

ISPARTA
ISPARTA'DA TEK TEK CEZA KESTİLER

ISPARTA'DA TEK TEK CEZA KESTİLER

YAN YANA TOPRAĞA VERİLDİLER

YAN YANA TOPRAĞA VERİLDİLER

KORKUNÇ CİNAYETİN TÜM DETAYLARI

KORKUNÇ CİNAYETİN TÜM DETAYLARI

GÜL TARLALARINI DON VURDU

GÜL TARLALARINI DON VURDU

LAVANTA BAHÇESİNDE BULUNAN ALTIN DOLU KUTUNUN SAHİBİ ÇIKMADI

LAVANTA BAHÇESİNDE BULUNAN ALTIN DOLU KUTUNUN SAHİBİ ÇIKMADI

Isparta

TÜRKİYE'nin lavanta bahçesi olarak anılan Isparta'nın Keçiborlu ilçesine bağlı Kuyucak köyünde geçen sezon lavanta bahçesine gelen bir ziyaretçi, içerisinde çeşitli ziynet eşyalarının bulunduğu altın dolu kutuyu düşürdü. Kutuyu bahçesinde bulan Ziya Doğan (71), yaklaşık 2 aydır sahibini aradıklarını ancak bulamadıklarını söyledi. Doğan, gelecek sezon sonuna kadar sahibi çıkmadığı takdirde, kutuyu jandarmaya vereceklerini ya da bir hayır kurumuna bağışlayacaklarını söyledi.

Keçiborlu ilçesine bağlı Kuyucak köyünde Ziya Doğan'ın tarlasının hemen yanında bulunan ve lavantadan yaptıkları ürünlerin satıldığı alışveriş noktasında geçen 17 Ağustos'ta içi çeşitli ziynet eşyaları ve altınla dolu kutu bulundu. Kutunun bir ziyaretçi tarafından düşürüldüğünü anlayan Ziya Doğan, o gün kutunun sahibini aradı ancak bulamadı. Durumu muhtarlığa da bildiren Ziya Doğan o günden bu yana kutunun sahibini arıyor. Ziya Doğan'ın üzerine, "17 Ağustos 2019 günü bu emanet bulunmuştur. Sahibi çıktığında verilecektir" yazılı not koyduğu kutunun sahibi şu ana kadar çıkmadı.

GELECEK SEZON BAĞIŞLANACAK

2 aydır altın dolu kutunun sahibini aradıklarını ve henüz başvuruda bulunulmadığını söyleyen Doğan, "Geçen ağustos ayında bulunmuştu. Her tarafa haber verdik. Geri dönüş yapan olmadı. 2020 yılı sezon sonuna kadar elimizde bekleteceğiz. Sahibi çıkmadığı takdirde jandarmaya teslim edeceğiz ya da hayır kurumuna bağışlanması için yetkili kişilerle görüşeceğiz. Bağış şeklinde bu kutuyu teslim edeceğiz" dedi.

Diğer yandan Kuyucak köyündeki lavanta bahçelerini bu yıl haziran, temmuz ve ağustos döneminde yaklaşık 750 bin kişi ziyaret etti.

 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

.

15 Ekim 2019 Salı 10:37

ne yapacağına karar vermek için henüz erken değil mi. belki sahibi çıkar.bence acele etmeyin. oraya buraya hayır kurumlarına derneklere verip de sonradan sahibi çıkarsa ne diyeceksiniz. senin adına hayır mı yaptık.

Zafer Mahallesi Muhtarı Recep GURDAL

15 Ekim 2019 Salı 00:58

KESMEDER'e verin parçalanmış ailelerin, yetimi olan ailelerin, dar gelirli ihtiyaç sahibi ailelelerin çocuklarına ögrenim bursu olarak geri dönsün. Not Not"Derneğimiz sosyal yardımlaşma ve insanı yardım dernegidir"

Vatandaş

15 Ekim 2019 Salı 00:54

Yazık yaa tesbih kutusuna koymuş bi de acaba çalışıp **** **** mi biriktiyordu çalışmaya geldiği zaman düşürdü şimdi de oraya gitme durumu yoksa ne yapsın

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR