06 Nisan 2020 Pazartesi

ISPARTA
KÖY YOLU ULAŞIMA KAPATILDI

KÖY YOLU ULAŞIMA KAPATILDI

ISPARTA'DA SAĞLIKÇILARDAN MESAJ VAR

ISPARTA'DA SAĞLIKÇILARDAN MESAJ VAR

ISPARTA’DA YENİ KORONAVİRÜS KARARLARI

ISPARTA’DA YENİ KORONAVİRÜS KARARLARI

FECİ KAZA 1 ÖLÜ

FECİ KAZA 1 ÖLÜ

KAYIP LİSELİ KIZLAR BU ARAÇTA GÖRÜNTÜLENDİ

KAYIP LİSELİ KIZLAR BU ARAÇTA GÖRÜNTÜLENDİ

Isparta

ISPARTA'da, 4 gün önce kaybolan lise öğrencileri Tuana Yıldız (16), Gülizar Soy (16) ve Buse Aydoğan'ı (16), arama çalışmaları devam ederken, en son Denizli'de görüldükleri ortaya çıktı.

ISPARTA'da, 4 gün önce kaybolan lise öğrencileri Tuana Yıldız (16), Gülizar Soy (16) ve Buse Aydoğan'ı (16), arama çalışmaları devam ederken, en son Denizli'de görüldükleri ortaya çıktı. Isparta'dan minibüsle Denizli'ye gelen 3 kızın, otostopla bir otomobile bindikleri, daha sonra İzmir yönüne gittikleri belirlendi. Kızların içinde olduğu otomobilin bir akaryakıt istasyonuna girdiği anlar, güvenlik kamerası görüntülerine yansıdı. 

Isparta'da Gül Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 1'inci sınıf öğrencisi Tuana Yıldız ile okul arkadaşları Gülizar Soy ve Buse Aydoğan, 20 Şubat perşembe günü öğlenden sonra kayboldu. Aileleri bir süre kızlarına ulaşamayınca polise kayıp başvurusunda bulundu. Yapılan tüm aramalara rağmen 3 genç kızdan haber alınamadı. Kayıp kızların anneleri bu sabah, bir televizyon kanalında yayınlanan programa çıktı. Anneler programda, kızlarının WhatsApp görüşmelerinden bahsetti. Programda kızların kaçma planları yaptığı konuşmalar okundu. Konuşmalarda kızların kendi aralarında 'Çok uzak oralar', 'İzmir yolu ne taraf oraya kadar gitmemiz lazım', 'Ben korkuyorum ama kararlıyım', 'Bari para biriktirelim', 'Dileniriz' gibi konuşmalar yaptıkları ortaya çıktı.

DENİZLİ'DE OTOSTOP ÇEKİP, OTOMOBİLE BİNMİŞLER

Ayrıca kızların Isparta'dan bindikleri minibüs ile Denizli'ye geldikleri, ardında da yolda otostop yaparak, bir otomobile bindikleri tespit edildi. Olaya ilgili soruşturma başlatan polis, kızların bindiği otomobilin plakası ve sürücüsünü tespit etti. Otomobilin dün, yakıt almak için Denizli ile Sarayköy ilçesi arasındaki bir akaryakıt istasyonuna girdiği, burada çalışan görevlilerin otomobilin arkasında oturan genç kızları tanıyıp, polisi aradığı ortaya çıktı. Güvenlik kamerası görüntülerini inceleyen polis, 3 genç kızın bulunduğu otomobilin sahibine ulaştı. İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne çağrılan otomobilin sürücüsünün, 3 genç kızı, Denizli- İzmir Karayolu Buldan Kavşağı'nda indirdiğini söylediği öğrenildi. İsmi açıklanmayan sürücü ifadesinin ardından serbest bırakıldı. Genç kızlardan hala haber alınamazken, polis yol üzerindeki kamera kayıtlarını inceleyip, kızları aramaya devam ediyor.

 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

Vancetti

25 Şubat 2020 Salı 16:41

Bulundular izmirde

ıspartalı

25 Şubat 2020 Salı 16:37

an itibarıyla izmir'de bulunmuşlardır.

Kul Hakkı

25 Şubat 2020 Salı 08:43

eskiden öğretmenlerimiz öğretirdi. şimdi öğretemez hale getirdiler.

meri

25 Şubat 2020 Salı 08:07

öncelikle eğitimin evdebaşladığını başladığını ve ergenlikdöneminde olan çocukların daha özel ve sıkmadan birilgiile takip edilmesi gerektiğini asla unutmayın yorumyaparken sizler nasıl davranıyorsunuz karşılaştığınız kişilere ön yargıda bulunurken önce düşünün bizlerde başlıyor suç önce evde ailelerde başlamalı eğitim

Mucahid

25 Şubat 2020 Salı 00:23

Bir milletin gençliği ne zaman Kur'an ve ondan lemean eden ilimlerle techiz ve tahkim edilmiş ise, o vakit o millet terakki ve teali etmeğe başlamıştır.

cezası olmalı

24 Şubat 2020 Pazartesi 23:42

bu tür otostopla çoluk çocuğu arabasına alanların kanunda bir cezası olmalı!polise haber vermek yerine arabasına alıp sağda solda indirmek de nedir! ya bindikleri arabadakiler kötü niyetli olsa neler olur?benzinlikte görenler niye anında polise haber verip aracın yolunu kesmemişler!benzin doldurana kadar bile polis çağrılmış olmalıydı!

Halil

24 Şubat 2020 Pazartesi 21:13

Cesarete bak o yaşta

Vatandaş RIZA

24 Şubat 2020 Pazartesi 20:48

Araç Mercedes sanki, 35 plakalı okudum.

Xxxx

24 Şubat 2020 Pazartesi 19:48

Özellikle lise çağındaki kız çocuklarında artık ahlak diye birşey kalmamış, inanmazsanız askeri lojmanların yanında 1102 sokakta bulunan parka gelin lise öğrencilerinin nasıl hareket ettiğini nasıl ağıza alınmayacak küfürlü konuştuklarını görürsünüz.

Gercekler Acıtır

24 Şubat 2020 Pazartesi 19:05

INSAALLAH SAG SALIM BULUNURLAR AMA GUNUMUZ EGITIM SISTEMI,SOSYAL MEDYA BELASI VE COCUKLARA VERILMEYEN DIN EGITIMI BU SORUNLARIN ORTAYA CIKMASINA SEBEP OLUYOR....SIMDI LAIK K.LISTLER CILDIRACAK.

Vatandaş

24 Şubat 2020 Pazartesi 18:20

Rahatımı batıyor bu gençlere acaba. Ne cesaret otostopla yola çıkmak bilmediğin erkeklerin arabasına binmek. Dilerim başlarına kötü bir şey gelmeden bulunurlar

Ak

24 Şubat 2020 Pazartesi 18:13

İnşallah sağsalim anne babaya teslim edilirler,Allah ailelerin yardımcısı olsun,evlat yetiştirmek o kadar zor ki,Allah kimseyi evlatlarıyla imtihan etmesin.

Ispartalı

24 Şubat 2020 Pazartesi 18:13

Kayıp değil kaçan liseliler demelisiniz.

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR