24 Eylül 2020 Perşembe

ISPARTA
ÜZÜM PAZARI ESNAFLARININ SORUNLARINI DİNLEDİ

ÜZÜM PAZARI ESNAFLARININ SORUNLARINI DİNLEDİ

ISPARTA'DA KAÇAK YAPILAR UYDU GÖRÜNTÜSÜYLE TESPİT EDİLDİ

ISPARTA'DA KAÇAK YAPILAR UYDU GÖRÜNTÜSÜYLE TESPİT EDİLDİ

ÜST GEÇİTTE BİR İNTİHAR GİRİŞİMİ DAHA

ÜST GEÇİTTE BİR İNTİHAR GİRİŞİMİ DAHA

EVİNDE BAYGIN HALDE BULUNDU

EVİNDE BAYGIN HALDE BULUNDU

KADINLARIMIZIN ÜRETTİKLERİNİ SATMALARINI SAĞLAYACAĞIZ

KADINLARIMIZIN ÜRETTİKLERİNİ SATMALARINI SAĞLAYACAĞIZ

Isparta

Yalvaç Pisidia Antiokheia Kadın Girişimciler Kooperatifi Başkanı Şerife Hanım Ekici ve yönetimi Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen’i makamında ziyaret etti.

Kadın girişimcileri bir kooperatif çatısı altında toplayıp iş hayatına katılması için kurulan ve bu yönde başarılı çalışmalara imza atan Yalvaç Pisidia Antiokheia Kadın Girişimciler Kooperatifi her alanda adından söz ettiriyor. Hazırladıkları projeleri ve ortaya koydukları çalışmaları Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen ile paylaşan Yalvaç Pisidia Antiokheia Kadın Girişimciler Kooperatifi Başkanı Şerife Hanım Ekici, 2 ay önce kooperatifleştiklerini söyledi. Ekici, geçen iki aylık süreç içerisinde yaptıkları çalışmalardan bahsederek, “Kooperatifimizde el sanatları ve Yalvaç yöresel yiyeceklerden oluşan iki farklı alan olacak. Kooperatifimizi kurduk, ilk siparişlerimizi teslim ettik. Bu kapsamda kooperatifimize desteklerinizi bekliyoruz” dedi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyetini ifade eden Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen de, kadınların her geçen gün üretim ve ticaretin içerisine girdiğini ve bundan da mutlu olduğunu dile getirdi. Başdeğirmen, “Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığım döneminde de bu konularla ilgili çok sayıda çalışmalar yaptık. Kadınlarımızın desteklenmesi noktasında hükümetimiz, bakanlarımızda çok ciddi kararlar alıyorlar. Hem üretiyorsunuz, hem evlerinize ekonomik katkı sunuyorsunuz. Bu düşüncelerle çok güzel işler ortaya çıkmaya başladı. Isparta’mız bu konuda güzel çalışmalar içerisinde. Gülde, lavantada, ahşapta, deri ve değişik ürünlerde güzel şeyler çıkmaya başladı” derken, gittiği illerde o şehrin tanıtımının yapıldığı figürler olduğunu ancak bunun Isparta’da olmadığını, bugünlerde ise bu eksikliğin giderildiğini dile getirdi.

Kadınların son zamanlarda çok alanda üretimler yaptığını, girişimlerde bulunduğunu hatırlatan Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, “Şu anda görüyorum ki, çok başarılı bir noktaya ulaşıldı. Başka iller ve ülkeler şu anda bizleri kıskanıyorlardır. Sizleri tebrik ediyorum. Sizler yaptığınız çalışmalarla Yalvaç’ta bu güzel eserleri ortaya çıkarmışsınız. Yalvaç deri ile ilgili önde olan bir ilçemiz. Gerek Yalvaç’a gerek Isparta’ya gelen misafirlerimize bunları sunabilmemiz lazım. Isparta Belediyesi olarak kadın üreticilerimiz ile alakalı hazırlıklarımız var. Pazar kurup, kadınlarımızın ürettiklerini satmalarını sağlayacağız. Bunun içerisinde sizlerin de olmasını isteriz. Ekonomimize çok büyük katkılar yaptığınız, istihdam sağladığınız, evinize ekonomik destek verdiğiniz için sizlere teşekkür ediyorum. Isparta Belediyesi olarak bizlere düşen bir görev olduğu zaman sizlerin yanındayız” görüşlerinde bulundu.

Ziyarette Yalvaç Pisidia Antiokheia Kadın Girişimciler Kooperatifi yöneticileri, Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen’e, kadınların yaptıkları başta deri olmak üzere tekstil ve diğer çalışmalarına ilişkin ürünleri tanıttılar.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

Türkan

21 Şubat 2020 Cuma 12:45

Böyle kadın dayanışması nerde görülmüş yarı fiyatının altında bana toptan sat ben istediğim fiyattan satarım Ne demek!!!Kadınların emeğinin üstüne konmak değilde ne???Para için ruhunu şeytana satar.Yalvaçta temiz aile kadınları bu kadından köşe bucak kaçıyor bize bulaşmasın diye.Çok bombaları varda eninde sonunda patlayacak bu kadar hırs adama başını yedirir

Nası ya

14 Şubat 2020 Cuma 20:04

Yalvaç kadın kop. başkanı Huriye Hn değilmiydi?Ne ara şerife oldu.Bu kadar kısa sürede Başkan değiştiyse denilenler doğru.zehirli sarmaşık gibi el attığını kurutur bu kadın.başka kadın mı kalmadı Yalvaçta doğru düzgü kaliteli.

Dembele ziya

12 Şubat 2020 Çarşamba 16:46

Zabunun oğlunu hangi kriterlere göre işe aldınız.Başka gencecik avukatlar varken niye emanet ve liyakat ve danışma ilkelerine uymuyorsunuz ? Eğer haksız bir işe alan ve aldıran varsa,torpil varsa,adam kayırma varsa işe girenin de işe sokanın da iki cihanları cehennem olsun. Allah tümünü kahru perişan eylesin.Amin.Diyelim.Amin.

belediye

12 Şubat 2020 Çarşamba 15:39

şerife hanım sizi canı gönülden tebrik ediyorum ama siz yalvaçtasınız yalvaç belediye başkanını ziyaret bile etmeden ne işiniz var ısparta belediyesinde...

ABLA

12 Şubat 2020 Çarşamba 15:38

EN BÜYÜK KADIN GİRİŞİMCİ YOK AMA FOTOĞRAFTA... NEDEN Kİ ABASIMI İZİN VERMEDİ DE GELEMEDİ...

tarafsız

12 Şubat 2020 Çarşamba 10:16

bi bitmedi ziyaretler.nerdeyse 5 sene bitecek

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR