16 Ocak 2021 Cumartesi

HAKKI AMCA ARTIK DEVLET KORUMASINDA

HAKKI AMCA ARTIK DEVLET KORUMASINDA

KORKUNÇ BİR HALDE BULUNMUŞTU

KORKUNÇ BİR HALDE BULUNMUŞTU

APARTTA ÖLÜ BULUNDU

APARTTA ÖLÜ BULUNDU

KAMYONET İLE OTOMOBİL ÇARPIŞTI

KAMYONET İLE OTOMOBİL ÇARPIŞTI

KAÇAK AVCILARI AVLAMIŞTI

KAÇAK AVCILARI AVLAMIŞTI

Isparta

ISPARTA'nın Sütçüler ilçesinde orman muhafaza memuru Hüseyin Yavuz, dün yasa dışı yaban keçisi avı yapmaya çalışan iki kişiyi yakaladıktan sonra, 50 metrelik uçuruma düştü. Akşam karanlığında 5 saat süren çalışma sonrası Yavuz düştüğü yerden kurtarıldı.

Sorumluluk alanı Antalya, Isparta ve Burdur illeri olan Doğa Koruma ve Milli Parklar (DKMP) 6'ncı Bölge Müdürlüğü'ne bağlı av koruma ve kontrol ekipleri, çok zor arazi şartlarına görev yapıyor. Dün gece DKMP 6'ncı Bölge Müdürlüğü Isparta Şube Müdürlüğü'ne bağlı av koruma ve kontrol ekibi, Sütçüler ilçesinde kaçak avcılarla ilgili ihbar üzerine harekete geçti. Ekip, yaşa dışı yaban keçisi avı yapmaya çıkan 2 kişiyi yakaladı. Jandarma ile av koruma ve kontrol ekibinin bulunduğu grupta görevli orman muhafaza memuru Hüseyin Yavuz, dönüş sırasında yaklaşık 50 metre derinliğindeki uçuruma düştü. Yavuz, 5 saatlik zorlu çalışmanın ardından kurtarılarak, ambulansla Isparta'da hastaneye kaldırıldı. Yüzünde çizikler ve vücudunda kırıklar olduğu belirtilen Yavuz'un hayati tehlikesinin bulunmadığı öğrenildi.

Kaçak avlanırken yakalanan 2 kişi ise haklarında yasal işlem yapılmak üzere Sütçüler İlçe Jandarma Komutanlığı'na götürüldü.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

Çandır immdat

04 Aralık 2020 Cuma 21:45

Teşekkürler ormancı kardeşimiz,geçmiş olsun.insallah tez görevine dönersin,senin gibi çalışanlara ihtiyaç cok

Sinan Altunay

04 Aralık 2020 Cuma 18:36

Geçmiş olsun koçum Allah seni bize ve sev dillerine bağíşladı Rabbim tez elden şifanı versin

Savlu gıripin

04 Aralık 2020 Cuma 18:23

Sütçüler de bu işi cok yapıyorlarmış vicdansizlara basın cezayı birdaha toparlayamasınlar hemde gatmerli olsun yazmazsanız sizibde beliniz doğrulmasın

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR