01 Mart 2021 Pazartesi

Özgür Erdem vefat etti

Özgür Erdem vefat etti

Kayıp olarak aranıyor

Kayıp olarak aranıyor

Dağda ölü bulundu

Dağda ölü bulundu

Hafif ticari araç garajın çatısına uçtu

Hafif ticari araç garajın çatısına uçtu

ISUBÜ mesleki uygulama ağırlıklı üniversiteler arasında yerini aldı

Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi (ISUBÜ), Yükseköğretimde Çeşitlilik Dönemi kapsamında yürütülen ve Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı tarafından duyurulan ‘Misyon Farklılaşması ve İhtisaslaşması Projesi’ kapsamında Mesleki Uygulama Ağırlıklı Üniversiteler başlığında yer aldı.

Isparta

Rol model olmaktan dolayı memnun olduklarını dile getiren ISUBÜ Rektörü Prof. Dr. İbrahim Diler, “Üstlendiğimiz bu misyonu daha da ileriye taşımak için var gücümüzle çalışıyoruz” dedi.

“Uygulamalı Eğitimde Ortak Akıl” mottosuyla kurulan, 3+1 ve 7+1 eğitim modelini başarıyla yürüten ISUBÜ’nün, Uygulamalı Eğitim Modeli’nin Yükseköğretimde Çeşitlilik Dönemi kapsamında yürütülen projenin başlıklarından birisi olmasından mutluluk duyduklarını belirten ISUBÜ Rektörü Prof. Dr. Diler, “Bu kategoride bizimle birlikte kardeş üniversitemiz Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi (SUBÜ) de yer alıyor. Evrensel ölçekte bilgi, teknoloji ve hizmet üreterek, ortak akıl ile ilham ve yön veren bir üniversite olmayı hedeflemekteyiz. Ortak akıl, adil olma, şeffaflık, hesap verebilirlik, katılımcı olma, disiplinler arası bilimsel yaklaşım, mükemmellik, üretkenlik, yenilikçilik, yaratıcı düşünme, akademik özgürlük, düşünce ve ifade özgürlüğü, etik kurallara uygunluk, kalite, öğrenci odaklılık, toplumsal, çevresel ve estetik duyarlılık, geleceğe ışık tutma gibi ilkelerimizden sapmadan modelin kurucuları olarak sistemi oturtmak, tüm birimlerimize yaymak ve daha ileri noktalara taşımak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Nitelikli insan yetiştirmek için uygulamalı eğitim ve sorunları çözmek için uygulanabilir Ar-Ge yer alıyor. Alanla ilgili yapılan işlerin yükseköğretimdeki yeni dönem kapsamında ayrıcalıklı görülmesi ve SUBÜ ile birlikte çok özel bir alanda yer almamız ülkemiz geleceğimiz için de büyük önem arz etmektedir.” dedi.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı tarafından Yükseköğretimde Çeşitlilik Dönemi vurgusuyla duyurulan proje kapsamında Araştırma ve Aday Araştırma Üniversiteleri, Bölgesel Kalkınma Odaklı Üniversiteler, “Mesleki Uygulama Ağırlıklı Üniversiteler” ve Tematik Üniversiteler bulunuyor.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

Sbt

23 Şubat 2021 Salı 07:26

Öncelikle öğretim elemanı atamasındaki keyfi mahkemelik uygulamalarınızı halktan özür dileyerek çözeceksiniz, sonra çalışacaksınız daha sonra belki itibar edilir bu tip haberlere

ispartali

22 Şubat 2021 Pazartesi 18:27

Zaten kuruluşta Uygulamalı Bilimler olarak kurulmuş Türkiye'deki iki ünivesiteden biri, demem o ki yeni bir şey değil.

Hava

22 Şubat 2021 Pazartesi 18:07

İpe dizmiş yine.

Ayna

22 Şubat 2021 Pazartesi 17:46

Ayyy ayyy valla ben gormekten biktim usandim sabirla okuyanlari da takdir ediyorum bu tür haberleri. Kurumun basarisi (!) yaninda malum kisinin fotografi... Arkasindan baska bi kurumun haberi...artik ne yarisidir bu biri haber yaptirir ardindan digeri yaptirir maksat gundem bos durmasin reklam olsun. Okumadim bile ayni teranedir buyuk ihtimal

Mesut

22 Şubat 2021 Pazartesi 15:34

Yapma hocam! Yeme bizi.

birisi

22 Şubat 2021 Pazartesi 14:28

Ne demek istedi?

ramiz

22 Şubat 2021 Pazartesi 12:28

olsa olsa yatış uygulamasıdır o. millet acın gücün ısparta pert olmuş. habere bak.

ıyyyu

22 Şubat 2021 Pazartesi 11:56

vizyonu misyonu olmayan bay diler nasıl rektör olduysan artık şimdide sallamaya devam

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR