29 Mayıs 2020 Cuma

ISPARTA
ISPARTA'YA KORONAVİRÜS GETİRDİLER

ISPARTA'YA KORONAVİRÜS GETİRDİLER

ISPARTA'DA AKIL ALMAZ KAZA

ISPARTA'DA AKIL ALMAZ KAZA

ISPARTA'DA TEK TEK CEZA KESTİLER

ISPARTA'DA TEK TEK CEZA KESTİLER

YAN YANA TOPRAĞA VERİLDİLER

YAN YANA TOPRAĞA VERİLDİLER

ISPARTA'DA 2 MAHALLEYE MÜJDE

ISPARTA'DA 2 MAHALLEYE MÜJDE

Isparta

Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, muhtarlarla bir araya geldi. Akkent ve Çünür Mahallelerinin sorunlarının ele alındığı toplantıda Başkan Başdeğirmen, Akkent’te bulunan 6 bin metrekarelik bölgenin sosyal tesisler programına alındığını müjdeledi. Çünür Tepesine piknik alanı projelerinin devam ettiğini aktaran Başdeğirmen, Çünür Pazaryerinin üzerinin kapatılacağını, şehir merkezi, üniversite arasındaki Çünür istikametine gidecek yan yol yapımına başlanacağını, yolda bisiklet ve yürüyüş yolları oluşturulacağını söyledi.

Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen Muhtarlar Toplantısının üçüncüsünü Akkent Mahallesinde gerçekleştirdi. Akkent Mahalle Muhtarı Bekir Çevikbaş’ın ev sahipliğinde gerçekleştirilen muhtarlar toplantısında Akkent Mahallesi ile Çünür Mahallesinin sorunları istek, talep ve önerileri ele alındı.

Akkent Mahallesinde düzenlenen Muhtarlar Toplantısına Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen ile birlikte belediye meclisi üyeleri, başkan yardımcıları, daire müdürleri ve Özel Halk Otobüsleri Kooperatif Başkanı Faruk Daşdöner de katıldı.

Muhtarlar Derneği Başkanı Gökhan Büyükleblebi, muhtarlara yönelik yapılan toplantıların mahalleleri ve mahalle sakinleri açısından oldukça verimli olduğunu dile getirerek, Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen’e teşekkür etti.  Büyükleblebi, “Bu toplantıların faydalarını görüyoruz. Başkanımız ve ekibi biz muhtarlarla yaptığı toplantıda aslında Isparta ile buluşmuş oluyor. Muhtarlarımız, bütün Isparta’mızın sorunlarını, dertlerini tek ağızdan bildirebiliyorlar. Bu aslında başkanımızın ve belediyemizin halkla buluşması oluyor. Muhtarlara önem verildiğini gören mahalle sakinlerimiz bizlere müracaat sayılarını arttırdı. Bundan sonra bize daha fazla görev düşüyor. Mahalle sakinlerimiz, ‘muhtarımız, başkanımıza yakın, bir şey söylediğimizde sorunumuza çözüm bulunuyor’ düşüncesindeler. Bundan da mutluluk duyuyoruz. Mahallelerimizin sorunlarını dile getiriyoruz, sorunların çözüldüğünde mahalle sakinlerimizin problemleri çözülmüş oluyor, biz muhtarlar da mutlu oluyoruz. Başkanımıza, yardımcılarına, daire müdürlerine mahallelerimizdeki sorunlara duyarlı davrandıkları ve sorunların giderilmesi, takibinde başkanımızın bu konular üzerinde titizlikle durmasından dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

Akkent Mahallesi Muhtarı Bekir Çevikbaş, kendilerine verilen oyların bilincinde olduklarını söyledi. Çevikbaş, “10 yıldır beklediğimiz birçok şey var. Mahallemizin sorunları ancak Isparta Belediyesine AK Partili bir başkan gelirse bizim mahallemizin sorunları çözülür. Onun için bugünkü toplantı bizim için çok önemli. Beklentilerimizin bir an önce yapılacağı umuduyla saygılar sunuyorum” dedi.

Çünür Mahallesi Muhtarı Hasan Derebek te, Belediye Başkanı Başdeğirmen’e doğalgaz teşekküründe bulundu. Derebek, “Çünür’ün eski sokaklarına doğalgaz verilemez denen yerlere abonelik işlemi gerçekleştirilmiştir. Bu konuda başkanımıza teşekkür ediyoruz” dedi. Derebek, mahallelerinin istek ve taleplerini dile getirerek, belediyenin yapmış olduğu çalışmalardan dolayı mutlu olduklarını dile getirerek, mahalleye kilit taşı döşemesinin yapıldığını, halk otobüsleri seferlerinin arttırıldığını, ek duraklar konduğunu kaydetti.

Bundan önce Ayazmana Mahallesinde yapılan ve Vatan, Sidre, Halıkent Mahallelerini kapsayan toplantıda gündeme getirilen istek ve sorunların yerine gelip gelmediği de masaya yatırıldı. Yine Akkent Mahallesi Muhtarı Bekir Çevikbaş ve Çünür Mahallesi Muhtarı Hasan Derebek tarafından mahallerinin ihtiyaçlarına yönelik sunum yapıldı.

Düzenlenen toplantılardan sonra geri dönüşlerin çok iyi olduğunu söyleyen Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, “Muhtarlarımızla yaptığımız görüşmelerde, taleplerin yerine getirildiği ve sorunların giderildiğini anlattılar. Bu toplantıların faydalı olduğunu gördük. Bu toplantıları devam ettirerek tüm mahallelerimizi konuşarak en iyiyi bulmaya çalışacağız” görüşlerinde bulundu.

Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen Akkent Mahallesi Muhtarı Bekir Çevikbaş tarafından talep edilen Sosyal Tesis alanı ile ilgili olarak 6 bin metrekarelik belediyeye ait bir alan olduğunu dile getirerek, “Burayı ilk etapta yapılacak olan sosyal tesisler programına alıyoruz, hayırlı olsun” müjdesini verdi.

Çünür Tepesi proje çalışmalarının devam ettiğini belirten Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, “Çünür Tepesini mesirelik alan haline getireceğiz. Güzel bir piknik alanı oluşturulacak. Çünür Pazaryerimizin üzerini kapatıyoruz. Kolçelik Kavşağı ile Çünür arasında kalan ve üniversite gidiş istikametinde bulunan yan yolun açılmasını sağlayacağız, bisiklet yolu ile yürüyüş yolu oluşturacağız” görüşlerinde bulundu.

Programda Akkent ve Çünür Mahallesinin sorunları ve yapılması gerekenler ele alınırken, diğer mahalle muhtarları da acil ihtiyaç ve talepleri hakkında bilgiler verdiler. Dile getirilen talep, istek ve öneriler ise başkan yardımcıları ve daire müdürleri tarafından tek tek not alındı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

DAVRAZ

07 Kasım 2019 Perşembe 11:17

HIZIRBEYİN NERESİ YAPILACAK DAHA DÖRT DÖRTLÜK YAPTILAR Bİ DOYSUN GÖZÜNÜZ, ESKİ KÖHNE MAHALLELERE BİLE BAKILMIYOR

davrazlı

07 Kasım 2019 Perşembe 09:40

bizim hiçbir işe yaramayan davraz mahallesi muhtarıda oradamıydıki ne olacak bu davraz evleinin halleri başkanım bi el atsanız

Öğretmen Bey

07 Kasım 2019 Perşembe 03:36

Hızırbey mahallesi olarak biz de müjde bekliyoruz, sokaklarımız çok kötü. Kuleparkın üst tarafındaki sokakların asfaltı çok kötü.

Anadolu sakini

06 Kasım 2019 Çarşamba 23:41

Eski köhne bakımsız sahipsiz gariban Anadolu mahallesine kimse bakmiyacak mi. Eski belediye yönetiminin yaptığı meydan kavşak çalışmasını bı görseniz. Yolun yarısında hız kesme var yarısında yok

Duman

06 Kasım 2019 Çarşamba 20:19

Hızırbey e de bı el atsanız

Fatih mahalleli

06 Kasım 2019 Çarşamba 18:48

FATİH mahallesine verdiğiniz sözleri unutmayın LÜTFENNN. Hani seçildikten hemen sonra mahalleye düğün salonu gibi büyük bir sosyal tesis yapılacaktı. Koskoca mahallenin bir sosyal tesisi yok. Verdiğiniz sözleri unutmayın ki yıllar sonra oy istemeye geldiğinizde tepkiyle karşılaşmayın.

VATANDAŞ

06 Kasım 2019 Çarşamba 18:44

Davraz dere halikent vatan kokudan geçilmiyor. Tek bir konuda 4 mahalleyi de mutlu etsin artik belediyemiz. Aylar geçti koku daha da kötü oldu. Yapamayacaklarsa insanlara yapilacak bitecek diyip durmasinlar dürüst olsunlar yapamadık beceremedik desinler. Beklemekten sıkıldık.

Hatice ÇİFTÇİ

06 Kasım 2019 Çarşamba 17:24

Sayın baskanım zafer mah. 5036 sok ta cocuklarımıza için cocuk parkı rıca ediyoruz sizden birde otobus yarım saatte degil de 15 dk bir olsa super olacak zaferde otobus bnıp carsı merkezde 2. otobus e erısemıyoruz gec kalıyor yor bilginizi arz ederim

Cesars

06 Kasım 2019 Çarşamba 16:21

TOKİ’den çünüre yol açılması lazım Konya yolundan çünüre yol yok muhtar bilmiyormu siz bilmiyormuşsunuz yol açılması lazım çoğu araç bozuk yoldan gidiyor ayrıca Mehmet tönge mahallesinde imar planı tekrar gözden geçirilmeli 5 kat izni çıkmalı

Tek kollu boksör

06 Kasım 2019 Çarşamba 16:07

önce kaldırımlar işgalden kurtarılsın.otoparklarda alavere dalavere çevirenler mahkemeye verilsin.Kimse korunmasın kollanmasın.Dakka dukka yapılmasın.Dattiriği kimse çeviremesin.Yetimin hakkını yiyen ve yedirenler iflah olmasın.Yetim hakkını yiyenlerin dünyalarıda ahiretleri de perişan olsun.Allah yetim ve kamu hakkı yiyenleri kahru perişan eylesin.İnim inim inletsin.Her kim ki sahtekarlık yaparsa bırakmayın yakasını haşgeşini çıkarın

HALK davrazlı

06 Kasım 2019 Çarşamba 15:58

AQUA PARK NE OLACAK YA

abbak ziya

06 Kasım 2019 Çarşamba 15:49

önce kaldırımlar işgalden kurtarılsın.otoparklarda alavere dalavere çevirenler mahkemeye verilsin.Kimse korunmasın kollanmasın.Dakka dukka yapılmasın.Dattiriği kimse çeviremesin.Yetimin hakkını yiyen ve yedirenler iflah olmasın.Yetim hakkını yiyenlerin dünyalarıda ahiretleri de perişan olsun.Allah yetim ve kamu hakkı yiyenleri kahru perişan eylesin.İnim inim inletsin

Ertürk

06 Kasım 2019 Çarşamba 12:30

Sayın Belediye Başkanı, problemlere yaklaşımınız ve çözmedeki kararlılığınız için teşekkür ederim. Akkant mahallesi ile Çünür mahallesi, üniversite bağlantısını sağlayan YOLUN trafik yoğunluğu sebebiyle öncelikli olarak genişletme ve iyileştirme çalışmalarının yapılması lazım. Çünür Yeni mahalle 22 nolu halk otobüsünün şehir üniversite istikametine gidişi var dönüşü aynı istikamette YOK. Mahalleden üniversiteye gidenler, dönüşün olmaması sebebiyle mağduriyet ve mahrumiyet yaşamaktadır. Çözüm...

Lale

06 Kasım 2019 Çarşamba 12:05

Vatan Mahallesine, Davrazkent çevresine de bekliyoruz başkanım. Koku, pislik, yollar berbat, aydınlatma yok, akşamları teksas gibi, insanlar dışarı çıkamaz durumda, her sokak başında 3-4 köpek, serseri tipler, markete bile arabayla gidecek durumdayız. Sosyal tesis alanı yok. Bence Ispartanın kanayan yarası. Ciddi bir çalışma gerektiren bir mahalle. Orada oturan sakinler olarak yapacağınız çalışmaları 4 gözle bekliyoruz. Bu dönem içinde düzelme olmazsa taşınanacağız. Bıktık Artık........

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR