19 Nisan 2021 Pazartesi

TBMM Başkanvekili Bilgiç, Şarkikaraağaç'ta

TBMM Başkanvekili Bilgiç, Şarkikaraağaç'ta

İlk 3 boyutlu ameliyat yapıldı

İlk 3 boyutlu ameliyat yapıldı

Emniyetten maske cezası uyarısı

Emniyetten maske cezası uyarısı

Aşılar ziyan oluyor

Aşılar ziyan oluyor

Hafta sonu açık olacak! Genelge yayınlandı

Hafta sonu açık olacak! Genelge yayınlandı

Isparta

İçişleri ile Hazine ve Maliye Bakanlıkları arasında yapılan görüşmeler kapsamında; 1 Mart Pazartesi günü vergi dairelerine yoğunluk yaşanmaması için 81 İl Valiliği'ne genelge gönderildi.

İçişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:
Genelge kapsamında vergi borçlarını ödemek/ yapılandırmak isteyen vatandaşlar borç bilgilerini içeren belgeleri yanında bulundurmak ve güzergahla sınırlı olmak kaydıyla sokağa çıkma kısıtlamasından muaf olacak.

İçişleri ile Hazine ve Maliye Bakanlıkları arasında yapılan görüşmeler kapsamında vergi borcu ödemesi/ yapılandırmasında son tarih olan 1 Mart Pazartesi gününde, vergi dairelerine yoğunluk yaşanmaması için 81 İl Valiliği'ne “Vergi ve Borç Yapılandırma” konulu genelge gönderildi.

Genelgede, vergi ve diğer bazı borçların yapılandırılmasına ilişkin düzenlemeler içeren 7256 sayılı Kanun kapsamında borçlarını yapılandıran vatandaşların peşin veya taksitler halinde ödeyebilecekleri son tarih 1 Mart 2021 Pazartesi günü olduğu belirtildi.

Genelgede Hazine ve Maliye Bakanlığınca yapılandırma kapsamında vergi borçlarını hafta sonu ödemek isteyen vatandaşların gelen talepler dikkate alınarak sokağa çıkma kısıtlamasının uygulanacağı 27 ve 28 Şubat 2021 Cumartesi ve Pazar günlerinde vergi dairelerinin açık bulundurulmasına karar verildiği ifade edildi. Yapılandırma kapsamında olan diğer kamu idareleri de kurumlarınca uygun görülmesi halinde aynı tarihlerde açık bulunabileceği belirtildi.

Bu çerçevede; ödemenin son tarihi olan 1 Mart 2021 günü yoğunluk yaşanmaması ve vatandaşların kanunun getirmiş olduğu imkânlardan azami ölçüde yararlanılabilmesi amacıyla 27 ve 28 Şubat 2021 Cumartesi ve Pazar günlerinde güzergah ve muafiyet sebebiyle sınırlı olacak şekilde;
yapılandırılan borçlarını ödemek üzere vergi daireleri ile diğer kamu idarelerine gidebilecek.

Ödeme yapmak isteyen vatandaşlar, sokağa çıkma kısıtlamasından; yapılandırılan borcun ödemesini yapmak üzere sokağa çıktıklarını gösterir belgeyi (borç yapılandırmasına ilişkin başvuru dilekçesi, ödeme planı vb.) yanlarında bulundurmak ve istenildiğinde ibraz etmek kaydıyla muaf olacak.

Ödemelerin yapılacağı vergi daireleri ile kamu idarelerinde görevli personelin ise kurum kimliklerini ibraz etmek kaydıyla sokağa çıkma kısıtlamasından istisna olacak.''

 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

Yine anlamaz dangalaklar

27 Şubat 2021 Cumartesi 10:18

Helal olsun iktidara paranın kokusunu cehennemin dibinden bile alır para vermeye geldimi karınca misali almaya geldimi şahan gibi halk ise uluslararası araştırmalarda en önemli sorun olarak işsizlik ve açlık diyormuş hemde yüzde 65,i gerisi iktidar nimetlerinden yararlananlar ve troller ama gözler kör kulaklar sağır onlarında..

osman

26 Şubat 2021 Cuma 23:02

gerçek mi?

Eyvah

26 Şubat 2021 Cuma 21:34

Normal mesai saatinde bile kaprisle çalışan memurlar ağlıyordur

yangın var

26 Şubat 2021 Cuma 20:04

kongreler serbest gidin cumhur teşekkür bile ediyor doldunuz diye fatih camideki cenazeden sonra 23 kişi corona olmuş mahalle karantinada akp nin bütün eylemleri serbest restoranlar kapalı işe bak

yangın var

26 Şubat 2021 Cuma 20:04

kongreler serbest gidin cumhur teşekkür bile ediyor doldunuz diye fatih camideki cenazeden sonra 23 kişi corona olmuş mahalle karantinada akp nin bütün eylemleri serbest resttoranlar kapalı işe bak

Vatandaş Rıza

26 Şubat 2021 Cuma 18:46

Süreci 1 hafta uzatabilirdiniz niye hafta sonu amaç ne

Mustafa

26 Şubat 2021 Cuma 16:59

Devlete para gireceği için her yol mübah vaayy bee

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR