visitor analyticsvisitor analytics

ESKİ HASTANELER ÜNİVERSİTE BİNASI OLSUN

Eski hastaneler Üniversite binası olsun
20 Mayıs 2015 Çarşamba 18:14

AK parti Isparta Milletvekili Süreyya Sadi Bilgiç, Bölge hastanesinin 2016 yılında hizmete girmesinden sonra eski hastanelerin ne olacağı konusundaki düşüncesini ‘Isparta Esnaf teşkilatları ile oturup birlikte karar vereceğiz’ açıklamasından sonra, sitemiz yazarı Hakan Yaman, eski hastanelerin kaderi ile ilgili ilginç bir öneri getirdi.Hakan Yaman özel haberi

Her fırsatta Isparta’ya ikinci bir Üniversite kazandıracaklarını dile getiren AK Parti Isparta Milletvekili Süreyya Sadi Bilgiç, geçtiğimiz günlerde Isparta merkez ve ilçelerden gelen Esnaf Odalarına bağlı odaların başkan ve yöneticileri ile biraraya geldi.
  
 Barida otelde gerçekleşen toplantıda Milletvekili Süreyya Sadi Bilgiç yeni dönemde Isparta'ya kazandıcakları hizmetleri anlatırken, birkez daha Isparta’ya ikinci Üniversite sözü verdi. Bilgiç, Isparta'nın Eğitim kenti olma yolunda emin adımlarla ilerlediğini belirterek 70 bin öğrencisi ile SDÜ,  şehre büyük bir ekonomik ve kültürel katkı sağladığını söyledi. 
  
 Üniversite öğrencilerinin en büyük sorunlarının başında barınma sorunu olduğunu dile getiren Bilgiç, 5 bin kişilik öğrenci yurdu yapacaklarını, bu yurtla birlikte barınma sorununun büyük bir bölümünüde çözmüş olacaklarını dile getirdi.
    
Bilgiç konuşmasında Bölge hastanesinin 2016 yılında faaliyete geçmesi ile birlikte eski hastanelerin durumunuda gündeme getirdi. Bilgiç Esnaf teşkilatları ile yaptığı toplantıda 8 yıllık milletvekilliği döneminden sonra önünde son dört yıllık bir hizmet süresinin kaldığını ve bu süreyi en iyi şekilde değerlendirlmek istediğini belirterek Isparta'ya yapacağı hizmetleri sıraladı.
    
Bilgiç, geçmiş dönemlerde esnafın ve vatandaşların görüşü alınmadan yapılan Isparta Ticaret ve kültür merkezinin durumunun ortada olduğunu belirterek, bu sorunun çözümü için ellerinden hiçbirşey gelmediğini söyledi.
    
Bilgiç, bundan sonraki süreçte Ispartaya yapılacak hizmetlerde özellikle esnaf teşkilatları ile birlikte bir masaya oturup ortak karar alacaklarını söyledi.
    
Bilgiç Bölge hastanenin faaliyete geçmesi ile birlikte eski hastanelerin durumunun belirsizliği noktasında Esnaf teşkilatları ile birlikte bu binaların nasıl değerlendireceklerine birlikte karar vereceklerini söyledi.

Isparta Manşet

Yaman: Eski hastaneler  Üniversite binası olabilir.
  
Milletvekili Bilgiç’in eski hastanelerin durumunun belirsizliği noktasında ne yapacaklarına esnaf teşkilatları ile birlikte karar vereceklerini açıklamasından sonra Manşet gazetesi Genel yayın yönetmeni, usta gazeteci Hakan Yaman bu binaların geleceği konusunda ilginç bir fikir ortaya atarak şunları söyledi.
    
“Gerek köşe yazılarımda, gerek televizyon proğramlarımda, gerekse dost sohbetlerinde Ispartanın hangi alanda marka şehri olabilir sorusunaü cevap arıyorum. Isparta bana göre Eğitim, Turizm ve tarıma dayalı sanayide marka şehri olabilecek alt yapıya müsait bir il. Tarıma dayalı sanayi ve Turizm kenti olma konusundaki görüşlerimi belki daha sonra gündeme getirebilirim. Ama bugünkü konumuz Ispartanın Eğitim şehri olma yolundaki fırsatları nasıl değerlendirebileceği üzerinde görüşlerimi belirtmek istiyorum. Isparta 70 Üniversite öğrencisi ile gerçekten bir Eğitim kenti olma yolunda. Sadece Üniversite mi? Hayır elbette son yıllarda yeni açılan ve yenilenen özel okullarımız ile birlikte devlet okullarının kaliteside Ispartanın Eğitim kenti olma hedefini tetiklemiştir. Şimdi önümüze büyük bir hedef koyan milletvekili Bilgiç’in bu düşüncesini desteklemek adına ikinci bir Üniversite fikrini onaylıyor ve şimdiden ikinci Üniversitenin alt yapısını oluşturmaya çalışıyorum. Bana göre bölge hastanesinin faaliyete geçmesi ile birlikte eski hastane binaları Üniversiteye kazandırılarak ikinci Üniversitenin alt yapısı oluşturulabilir. Kapalı ve açık alanları ile birlikte birçok fakülte ve bölümü bünyesinde barındırabilecek olan eski hastanelerin depreme dayanıklı hale getirilmesi ve  Üniversiteye dönüştürülmesi ile Isparta’nın Eğitim kenti olma hedefine bir adım daha yaklaşmış olacağı kanatindeyim.
    
Hizmet sektörünün sürekli gelişerek büyüdüğü Isparta’da ikinci bir Üniversitenin yanısıra dersanelerden, özel okullara dönüşen kurumların yeni yatırımları ile birlikte Isparta merkezde 100 bin öğrencinin eğitim göreceği büyük bir potansiyel oluşturulacak ve buna mukabil, apart, özel yurt ve diğer hizmet sektörleri ile hem  istihdam sağlanacak, hem de işsizlik kökünden çözülecektir.
    
Bu arada Isparta'nın eğitim kenti olma hedefine özel sektöründe katkı sağlaması adına, özel üniversite ve vakıf üniversitelerinin de kurulabileceğini ve açılacak özel bölümlerle yurt içinden ve yurt dışından öğrenci transferi yapılabileceğini düşünüyorum.

Her ne kadar bir eğitimci olmasamda, Eğitim adına yapılacek bir çok husus masaya yatırılarak tartışılabiler ve farklı öneri ve düşüncelerle hayat bulabilir”...

kilic

arife
25 Eylül 2016 Pazar 20:22

Kesinlikle katiliyorum...devlet hastanesi ozel universite olmali yada universite bolumleri olmali egitim kenti ispartaya ikinci universite sart...

0 Beğendim
3 Beğenmedim
 
Yanıtla

hastane binalari universite olmali

filiz ozturk
31 Ocak 2016 Pazar 02:50

evet cok dogru eski hastane bunalari universite olmali...egitim kenti olmali..devlet hastanenin yeri cok guzel bir alan merkez de orada universite olursa ogrencilerin yasam alanlari da cok iyi olur..ogrencilerin merkezde olmasi merkeze yakin olmasi hem esnafi hemde carsi merkezi guclendirir...lutfen universite olsun hastane binalari

0 Beğendim
3 Beğenmedim
 
Yanıtla

kilic

arife
23 Aralık 2015 Çarşamba 03:42

Bir egitimciyim..universitede ogretim gorevlisiyim...hakan yaman bey size katiliyorum ve tebrik ediyorum..isparta egitim kenti olmali...eski hastane binalari duzenleme ve guclendirme yapilarak ozel universite yapilmalidir...ispartanin gelisimi acisindan carsidaki ve hastane etrafinda ki yuzlerce esnafin gelismesi maddi kazanc saglamasi acisindan cok guzel bir sey...lutfen eski devlet hastane binalarini universite olma yolunda destekleyelim

0 Beğendim
3 Beğenmedim
 
Yanıtla

toki

arkadas
21 Mayıs 2015 Perşembe 11:43

arkadaşlar tokinin yanında yapılması harika olur gelen ogrencilerde hem sıkıntı yasamazlar hemede berinde arkadaslarını turist 10 getirirler esnafta guler halkta yanı bir

0 Beğendim
3 Beğenmedim
 
Yanıtla

hastane

sengetli
21 Mayıs 2015 Perşembe 08:28

iyide mevcut hastanelerin ne zararı var.yeni bölge hastanesi yapılınca buralar kapancakmı.eger öyleyse bölge hastanesi falan yapılmasın.

3 Beğendim
3 Beğenmedim
 
Yanıtla

çok efektif değil

vatandaş
20 Mayıs 2015 Çarşamba 23:32

2. Üniversite Ispartaya çok katkı sağlar ama bir kampusle birlikte düşünülmeli ve gelişebilecek bir yerde, arsa maliyeti düşük bir yerde olmalı, hastanelerin olduğu yer Toki ye verlip kont olarak değerlendirilse daha efektif olur. Bu işler Siyesilerle gazetecilerle alınacak bir karar değil şehir plancılar ve mimarlar ile alınacak bir karardır.

1 Beğendim
3 Beğenmedim
 
Yanıtla

Gerçek Bilgiler

Gizleniyor
20 Mayıs 2015 Çarşamba 20:39

Eski hastanelerin bina ve arsa kullanım hakkı sözleşme gereği Akfen Holdinge aittir. 20-30 yılcık :) Kimseyi boş yere umutlandırmayın. Bakınız sözleşmedeki "kampüs dışı ticari alan" bölümü.

0 Beğendim
4 Beğenmedim
 
Yanıtla

HAKAN BEY İLGİNİZE TEŞEKÜR EDERİM

VELİ DEİZ
20 Mayıs 2015 Çarşamba 20:05

SAGLIKTA ISPARTA BAŞARILI DİYORUZ. ÇOK GÜZEL EN FAZLA İLAÇ SATILAN İLDE ISPARTA İLAÇSIZ TEDAVİ FİZİKTEDAVİ VE HAREKETLİ TEDAVİ YE HİÇ YÖNELMİYORUZ KOMŞU İLLERDE GENİŞ KAPSAMLI FİZİKTEDAVİVE REHABİLİTASYON MERKEZLERİVAR BİZDE İSE HASTANELERDE HASTABAKICILARA YAPTIRILIYOR LİSE MEZUNLARINA YAPTIRILIYOR BU GÖREVLER ARAŞTIRMASI BEDAVA

3 Beğendim
4 Beğenmedim
 
Yanıtla
TÜM YORUMLARI GÖRÜNTÜLE

Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Sitemiz yapılan yorumlardan sorumlu tutulamaz.

DİĞER HABERLER

ISPARTA'DA KÖYLERE LÜKS YOLLAR

ISPARTA'DA KÖYLERE LÜKS YOLLAR

ISPARTA'DA KÖYLERE LÜKS YOLLAR

METEOROLOJİDEN ISPARTA İÇİN YAĞIŞ UYARISI

METEOROLOJİDEN ISPARTA İÇİN YAĞIŞ UYARISI

METEOROLOJİDEN ISPARTA İÇİN YAĞIŞ UYARISI

ULUBORLU FOTOĞRAF YARIŞMASI SONUÇLANDI

ULUBORLU FOTOĞRAF YARIŞMASI SONUÇLANDI

ULUBORLU FOTOĞRAF YARIŞMASI SONUÇLANDI

ESNAF DOSTU BAŞKAN

ESNAF DOSTU BAŞKAN

ESNAF DOSTU BAŞKAN

ÇÖP KAMYONU KADINI EZDİ

ÇÖP KAMYONU KADINI EZDİ

ÇÖP KAMYONU KADINI EZDİ

3 İLİN VALİSİ GÜL TOPLADI

3 İLİN VALİSİ GÜL TOPLADI

3 İLİN VALİSİ GÜL TOPLADI

ÇOK OKUNANLAR

ÖNE ÇIKANLAR

SONRAKİ HABER

 HDP'ye Kötü Haber

HDP'ye Kötü Haber