03 Nisan 2020 Cuma

ISPARTA
ISPARTA İÇİN YENİ KARARLAR ALINDI

ISPARTA İÇİN YENİ KARARLAR ALINDI

PAZAR YERLERİ İÇİN YENİ KARAR

PAZAR YERLERİ İÇİN YENİ KARAR

İNFAZ DÜZENLEMESİNDE ÇALIŞMA TAMAMLANDI

İNFAZ DÜZENLEMESİNDE ÇALIŞMA TAMAMLANDI

ISPARTA'DA ATEŞ ÖLÇME UYGULAMASI BAŞLADI

ISPARTA'DA ATEŞ ÖLÇME UYGULAMASI BAŞLADI

ÇİNDEN GELEN İLAÇLAR 40 ŞEHRE DAĞITILDI

ÇİNDEN GELEN İLAÇLAR 40 ŞEHRE DAĞITILDI

Isparta

Son dakika haberi... Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Corona Virüs için Çin'den getirilen ilaçlarla ilgili açıklama yaptı. Bakan Koca, ''Ankara’ya ulaşan ilaçlar, gece saatlerinde ambulans uçaklarla 40 şehre dağıtıldı. Yeni ilaçlar, yoğun bakım ünitelerinde tedavi gören Kovid-19 hastaları için kullanılacak'' dedi.

Aşı çalışmaları hakkında da bilgi veren Bakan Koca, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda "Bakanlığımızın Aşı Enstitüsü, Covid-19'a karşı aşı geliştirilmesi için harekete geçti. Umut verici her bilimsel çabayı destekleyeceğiz. Maliye Bakanlığımız fon oluşturmaya hazır" ifadelerini kullandı.

Bakan Koca Twitter'dan yaptığı açıklamada, "SON 24 SAATTE 3.672 test sonuçlandı. 293 yeni tanı kondu. Çabalarımıza rağmen, hastalığa yenik düşen 7 insanımız daha oldu.

GENÇLERE UYARIMIZ VAR:

Salgının dışında değilsiniz. Hayatınızı yavaşlatın. Risk ortamına girmeyin. Riski evinize taşımayın. Evde kalın. Hayat eve sığar" dedi.

KOCA, GENÇLERE SESLENDİ

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, koronavirüs tedbirleri kapsamında gençlere seslendi. Koca, "Şimdiki gençler, söze böyle başlayanların eline bugünlerde koz veriyorsunuz. Koronavirüs konusunda fazlasıyla dikkatli olmanızı bekliyorum. Hayat demek, hareket demek. Eyvallah; fakat bir süreliğine başka bir moda geçiyoruz. Özgürlük evimizde. Hayat eve sığar" dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

Prof plat Vatandaş

24 Mart 2020 Salı 23:31

Şuanda Kyk yurdunda karantinada umreden gelen insanlar var. Toplamda bilinen 800 kişi vardı. Bu 40 şehri panik olmasın diye açıklamıyorlar. Çok zeki olmaya gerek yok şehir hastanesinde var mı yok mu :)

Araştırmacı32

24 Mart 2020 Salı 22:28

Youtube yazın hangi şehirde var

3207

24 Mart 2020 Salı 21:29

Isparta şehir hastanesi nede geldimi

çiçek

24 Mart 2020 Salı 21:11

Arkadaşım yorumun neyini beğenmedin nerede ne var bilme hakkımız yok mu

Arif

24 Mart 2020 Salı 20:37

YAŞLI DEDELERIMIZE AMCALARIMIZA SAYGILI OLALIM ONLAR BIZIM EVLIYADIMIZ BUGUNLERE GELDIYSEK ATALARIMIZ SAYESINDE YAŞLILARIMIZI YASATMAK IÇİN BU VİRÜSDEN KORUMAK İÇIN NE GEREKIRSE YAPALIM LÜTFEN YAŞLILARIMIZA SAYGILI OLALIM ONLAR BIZIM ATALARIMIZ BABALARIMIZ YARDIMCI OLALIM NEZAKETLE LUTFEN

Isparta

24 Mart 2020 Salı 19:48

Isparta var zaten 40 içinde lspartamız bu konuda çok duyarsız yazık evden çıkmayın diyor çarşının maşallahı var kimse citdiye almıyor

çiçek

24 Mart 2020 Salı 18:32

hangi 40 şehir panik halindeyiz lütfen

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR