19 Nisan 2021 Pazartesi

TBMM Başkanvekili Bilgiç, Şarkikaraağaç'ta

TBMM Başkanvekili Bilgiç, Şarkikaraağaç'ta

İlk 3 boyutlu ameliyat yapıldı

İlk 3 boyutlu ameliyat yapıldı

Emniyetten maske cezası uyarısı

Emniyetten maske cezası uyarısı

Aşılar ziyan oluyor

Aşılar ziyan oluyor

Bu uyarıya dikkat! Araçlarınızı kapalı yere alın!

Bu uyarıya dikkat! Araçlarınızı kapalı yere alın!

Isparta

Perşembe günü lodosun etkisiyle hava sıcaklığı 4 derece kadar düşeceğini söyleyen meteoroloji uzmanı Dr. Güven Özdemir, “Perşembe günü itibariyle tedbirli olmak lazım. Çatılardan düşecek parçalarla yaralanmalar olabilir. Aynı zamanda perşembe günü vatandaşlar araçlarını kapalı yerlere almaya özen göstermeli" dedi. 

Bu havalarda mümkün olduğu kadar sokağa çıkmamak gerektiğini belirten Dr. Özdemir, “Mart ayı soğuk geçti. Kutuplar üzerinden gelen soğuk havanın etkisiyle Marmara, İç Anadolu ve Doğu Anadolu bölgesi karlı geçti. Yavaş yavaş bahar ayı gelmeye başladı. Ancak kararsız bir hava durumu devam ediyor. Hava bir gün sıcak, bir gün soğuk olmaya oluyor. Vatandaşlarımızın bu havalara çok dikkat etmesi lazım. Astımı, kalp rahatsızlığı ve kronik rahatsızlığı olanlar bu hava değişiminden etkilenebilir. Bu havalarda mümkün olduğu kadar sokağa çıkmamak lazım" dedi.

"PERŞEMBE GÜNÜ VATANDAŞLAR ARAÇLARINI KAPALI YERE ALMALI" 

Perşembe günü hava sıcaklığı 4 derece kadar düşeceğini söyleyen Dr. Özdemir, “Soğuk hava cuma günü de etkili olacak. Pazar günü itibariyle hava sıcaklığı tekrar yükselmeye başlayacak. Perşembe günü beklenen lodos ile ilgili tedbirli olmak lazım. Çatılardan düşecek parçalarla yaralanma ihtimalleri ortaya çıkabilir. Perşembe günü vatandaşlar araçlarını kapalı yere almaya özen göstermeli. Yine ağaç altlarında bulunmamak lazım. Lodostan ağaçlar hasar görmüş olabilir" diye konuştu.

"LODOSUN ETKİSİYLE SICAKLIK 19- 20 DERECEYİ BULACAK" 

Önümüzdeki günlerde kuvvetli rüzgarlar etkili olacağını belirten Dr. Özdemir, “Perşembe gününe kadar Marmara ve Ege bölgesi kuvvetli lodos olacak. Bu lodosun etkisiyle vatandaşlarımızın tedbirli olması lazım. Yine perşembe gününe kadar doğu bölgelerindeki lodos nedeniyle çığ düşmelerine yaşanabilir. 1 Nisan itibariyle kar lastikleri çıkarıldı. Ancak yine İç Anadolu Bölgesi'nde kar olabilir. Çarşamba günü lodosun etkisiyle sıcaklık 19- 20 dereceyi bulacak. Perşembe günü itibariyle hava soğuyacak ve mevsim normallerinin altına düşecek. Yine Bursa, Sakarya, Balıkesir ve Kütahya'da kar yağışı görülebilir" ifadelerini kullandı. 

Dr. Özdemir sözlerini şu şekilde sonlandırdı: 

“Önümüzdeki pazartesi gününden itibaren havalar ısınmaya başlayacak ve Ramazan'ın ilk gününden itibaren de hava açacak."

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

Şanışer

06 Nisan 2021 Salı 22:49

He burası japonya ya herkes arabasını kapalı otoparka koysun. 9 şiddetinde dinsiz memlekete hiç kimse ölmediği gibi 6 şiddetinde onca ölen kişilere kaderdediniz bunada kader dergeçersiniz

Veliii

06 Nisan 2021 Salı 20:18

Sayın vali neyi bekliyorsun hala meslek lisesinde öğretmen temas lı öğrenciler ve aileler durumdan panik hergün bizim bi merak neyi bekliyirsun çümbür cematt virüslü olalım biraz top mu düşünün yaa

Persembe ne olacak

06 Nisan 2021 Salı 19:07

Açıklamadan bir şey anlamadım . Persembe günü neden araçları kapalı alana alınıyor ne olacak dolumu yağacak, don mu olacak , fırtınamı olacak.

isimsiz

06 Nisan 2021 Salı 18:48

ıspartalılar arabanızı kapalı yerde muhafaza ediniz çok siddetli fırtına olacak dikkat dikkat

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR