24 Ekim 2021 Pazar

Ali Ceylan hayatını kaybetti

Ali Ceylan hayatını kaybetti

Fabrika binası Atabey’e tekrar kazandırıldı

Fabrika binası Atabey’e tekrar kazandırıldı

Bakan Kurum'dan Yalvaç'ta Millet Bahçesi ve Sıfır Atık projesine destek

Bakan Kurum'dan Yalvaç'ta Millet Bahçesi ve Sıfır Atık projesine destek

Başkan Kaynak'tan teşekkür

Başkan Kaynak'tan teşekkür

Bu olayın üstü kapatılmamalıdır

Bu olayın üstü kapatılmamalıdır

Isparta

Türk Dişhekimleri Birliği Genel Başkan Vekili Hasan Yaman, geçtiğimiz ay SDÜ’de bir öğrencinin ölümü ile  sonuçlanan olayla ilgili olarak ziyaretlerde bulunmak üzere Isparta’ya  geldi.  Yaman, Isparta Gazeteciler Cemiyeti’nde yaptığı açıklamada olayın takipçisi olduklarının altını çizdi.

Geçtiğimiz ay sonunda SDÜ Doğu Kampüsünde yaşanan olayda yerleşkenin içinden konakladığı yurduna giden Ali Sinan Cirit isimli Dişhekimliği Fakültesi öğrencisi 7 metre yükseklikten beton atmak için açılan çukura düşerek olay yerinde hayatını kaybetmişti. Büyük üzüntüye neden olan olay sonrası sözkonusu çukurun çevresinde hiçbir önlem alınmadığı belirtilerek olayla ilgili soruşturma başlatılmıştı.

Sözkonusu ölüm olayına başından bu yana müdahil olan ve gelişmeleri yakından takip eden Türk Dişhekimleri Birliği adına Genel Başkan Vekili Hasan Yaman’da hukuki sürecin işleyişini takip etmek ve acılı aileye taziye ziyaretinde bulunmak için Pazar günü İlimize geldi.  Genç yaşta yaşamını kaybeden SDÜ öğrencisi Ali Sinan Cirit için okutulan mevlide katılan ve aileye başsağlığı dileğinde bulunarak her türlü desteğe hazır olduklarını belirten Yaman dün Isparta Gazeteciler Cemiyetini ziyaret ederek öğrencinin ölümü sonrası yaşanan süreçle ilgili gelinen son durumu açıkladı. Dün ilk olarak Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Akbulut ve ardından Vali Ömer Seymenoğlu’nu ziyaret etiklerini kaydeden Yaman, Isparta Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mustafa Baş’ı Tuhafiyeciler Sitesindeki ofisinde ziyaret ederek sözkonusu olay sonrası basının göstermiş olduğu duyarlılıktan dolayı teşekkür etti. Beraberinde Isparta Dişhekimleri Odası Başkanı Naim Şenyurt ve bazı yönetim kurulu üyeleri ile birlikte gerçekleştirilen ziyarette konuşan Dişhekimleri Birliği Genel Başkan Vekili Hasan Yaman şunları dile getirdi:

“Biliyorsunuz SDÜ’de yaşanan olayda Dişhekimliği Fakültesi öğrencimiz Ali Sinan Cirit maalesef hayatını kaybetmişti. Bu elim olay Dişhekimleri Birliği olarak  bizleri çok üzmüştür. Ali Sinan Cirit isimli öğrencimiz gece vakti kaldığı yurda giderken yürüyüş yolu üzerinde açılan çukura düşerek vefat etmişti. Hepimizi derinden üzen bu olay sonrası acılı aileyi ziyaret etmek için dün Isparta’ya geldik. Öğrencimizin mevlidine katıldık, öğrencimizin ailesine başsağlığı dileğinde bulunduk ve her zaman yanında olduğumuzu ifade ettik. Bugün de sabahtan Cumhuriyet Başsavcımızı ziyaret ettik. Kendileri de konunun yakından takipçisi olduklarını ve hukuki sürecin devam ettiğini ifade ettiler. Daha sonra Sayın Valimizi  de ziyaret ettik. Kendilerine de göstermiş oldukları ilgiden dolayı teşekkür ediyorum.”

“BURADA YÜZDE

YÜZ KUSUR VAR”

SDÜ öğrencisinin ölümü ile sonuçlanan olayda büyük kusur ve ihmal olduğunu kaydeden Yaman, “Çocuğumuzun yaşamını kaybettiği yerde önlem alması gerekenler var, denetlemesi gerekenler var.  Ancak maalesef ihmal ve kusur bu ölüm olayının yaşanmasına neden olmuştur. Eğer bu tedbirler alınmış olsaydı bu çocuğumuz ölmeyecekti. İnsan hayatı bu kadar ucuz mu ? Türk Dişhekimleri Birliği olarak bu konunun takipçisiyiz. Kim hatalıysa bunun cezasını çekmelidir. Bu olayın üstü kapatılmamalıdır” dedi.

Bu arada ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Isparta Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mustafa Baş’da Basın olarak bu üzücü olayın takipçisi olacaklarını ve basın olarak üzerlerine düşen herşeyi yapmaya hazır olduklarını ifade etti.

 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

Yazik

13 Ekim 2021 Çarşamba 17:10

Rektor başta olmak üzere tüm sorumlular yargılanmalı.

Ispartalı sakinler

13 Ekim 2021 Çarşamba 16:11

Adaletsizligi biz turk insani yapıyor.Elin gavuru gelip burada adaletsizlik yapmıyor...

Hemşehri

13 Ekim 2021 Çarşamba 14:24

Sn. Başsavcım bu olayla bizzat ilgileniyorsa umarım kısa sürede durum aydınlanır. Ucu kime dokunursa dokunsun buradaki ihmal ve kusurda sorumluluğu olanlar İçin gereğinin yapılacağına inanıyorum. Bu olay üniversite kampüs sınırları içinde olmuştur. İnsan hayatını hiçe sayarcasına tedbirsizlik ve kusur vardır. Üniversitede denetimden sorumlu birimin de denetimsizliği olduğu açıktır. Sonradan apar topar alınan önlemler başında alınsaydı bugün bu gencimiz için bu üzüntüyü yaşamıyor olurduk.

Adem

13 Ekim 2021 Çarşamba 12:30

Kesinlikle kapatilmamalidir ! Hgs ile öğrencileri dışarıdan gelen araçlardan koruyacağına önce içerideki tehlikelerden korusun...

Hukuk var adalet yok

13 Ekim 2021 Çarşamba 10:50

Ülkede yalan talan dolan rüşvet adaletsizlik haksızlık adam kayırma vakıflarda çocuk tacizleri insan kaçakçılığı hırsızlık dini siyaset etmek hatta ihanetin bile üstü o kadar bilgi belge ve itirafa rağmen üstü örtülmeyeyi bırakın görmezden geliniyor bu olay ise devenin kılı bile değil yani ülkenin yarısının suç işleme imtiyazı var diğer yarısı masum bile olsa yargısız infaza maruz kalıyor hemde milyonların gözü önünde adaletin tecelli ettiğini gören varmı?

çukur

13 Ekim 2021 Çarşamba 08:53

Yaman beye Çok teşekkür ederim. ölümlü bir olay var ne açığa alınan, ne istifa eden, ne de tutuklanan duyduk. Bu inşaatın iş güvenliği uzmanı, sorumlu mühendisi, üniversitenin bu inşaatları denetleyeni yapı denetim elemanları yok mu ? Kuru bir soruşturma açtık la kalmasın. Rektör hocamın çıkıp bu konuda demeç vermesini bekliyoruz.

doktor

13 Ekim 2021 Çarşamba 08:52

Resim karesindekiler mustafa bey haric diğerleri çocuktan alakalı bile değildirler simdi kendilerine reklam olsun diye sağa sola gidiyorlar diş hekimliği öğrencisine acaba 10 tl desteği oluyor mu 3 arkadaşın samimiyet gerek içtenlik gerek

Ispartalı

13 Ekim 2021 Çarşamba 07:36

Eğer bu olay kamuoyunda sıkı takip edilmezse en alttan en üste kadar sorumlu olanlar bu işin üstünü örtmek için çabalayacak. Ciddi ihmal ve kusur var. Gencecik bir hayatın sönmesinde ciddi ihmali ve kusuru olanların tespit edilip gerekli cezalara çarptırılması şart. Bundan sonrası İçin en azından herkes sorumluluğunu bilsin bari. Çok üzücü bir durum. Çok yazık. Bu genç bizlerin bir yakını olabilirdi.

mert

12 Ekim 2021 Salı 22:59

hukuki ve idari süreç sonuna kadar takip edilsin, birileri pasta kesip kokteyl düzenleyip reklam peşinde koşuyor, bu işten yakalarını bırakamazlar

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR