25 Mayıs 2020 Pazartesi

ISPARTA
KORONAVİRÜSE YAKALANDI

KORONAVİRÜSE YAKALANDI

ISPARTADA HANGİ CAMİLER İBADETE AÇILIYOR?

ISPARTADA HANGİ CAMİLER İBADETE AÇILIYOR?

ŞEHİDİMİZİN EŞİNDEN DUYGULANDIRAN PAYLAŞIM

ŞEHİDİMİZİN EŞİNDEN DUYGULANDIRAN PAYLAŞIM

ARBEDE SIRASINDA GÖLETE UÇAN OTOMOBİLDEKİ KADIN BOĞULDU

ARBEDE SIRASINDA GÖLETE UÇAN OTOMOBİLDEKİ KADIN BOĞULDU

BAŞKAN BAŞDEĞİRMEN AŞURE DAĞITTI

BAŞKAN BAŞDEĞİRMEN AŞURE DAĞITTI

Isparta

Isparta Belediyesi Muharrem ayı dolayısıyla Cuma Namazı sonrasında Mimar Sinan, Kavaklı ve Ulu Cami’de aşure dağıttı. Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen de, Mimar Sinan Camiinde düzenlenen programa katılarak kazan başına geçti, tabaklara kattığı aşureleri vatandaşlara ikram etti.

Isparta Belediyesinin aşure dağıtımında Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen’e AK Parti İl Başkanı Osman Zabun, Merkez İlçe Başkanı Ömer Parlak, AK Parti Gençlik Kolları Başkanı ve İl Genel Meclisi Üyesi Yaşar Ünlü, belediye meclisi üyeleri de eşlik etti.

Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, Muharrem ayının en güzel özelliklerinden bir tanesinin bu güzel paylaşımın içerisinde olabilmek olduğunu söyledi. Başdeğirmen, “Bu aşure ikramı ile vatandaşlarımızla birlikte olmak istedik. Aşure dağıtımının Mimar Sinan Camimizle birlikte, Ulu Cami ve Kavaklı Camiinde de gerçekleştiriyoruz. Daha önceki haftalarda da farklı noktalarda ikramlarda bulunduk. Ispartalımız da bu ikramları farklı yerlerde yapıyorlar. Çok güzel bir gelenek. Bu aşurenin içerisindeki mozaiği gördüğünüz zaman bu da bizim birlik ve beraberliğimizi anlatan bir karışımdır, ağız tadıdır. Hem Hz. Hüseyin’i anmış oluyoruz, hem de geleneğimizi devam ettirmiş oluyoruz” dedi.

Isparta Belediyesinin, Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen’in organizasyonunda aşure etkinliği düzenlediğini belirten AK Parti İl Başkanı Osman Zabun da, “Aşure, barış, kardeşlik, dayanışmadır. Aşure zalim ne kadar güçlü olursa olsun kıt kanaatler altında zalime karşı başkaldırışın öyküsüdür. Hz. Hüseyin’in vermiş olduğu kutlu mücadelenin yıllar geçmiş olsa da yeniden anılması demektir ve onun bize sunmuş olduğu mücadele ruhunun hatırlanması demektir. Bu vesile ile Isparta Belediyesine ve başkanımıza teşekkür ediyorum, Allah kabul etsin” şeklinde konuştu.  

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

maykıl

21 Eylül 2019 Cumartesi 00:50

neden bu aşureleri sadece bu haftaya sıgdırdınız ki birer hafta arayla yapsaydınız olmazmıydı

helva-aşure

20 Eylül 2019 Cuma 22:53

yahu geldi geleli helva dağıtma, düğün ,şimdi de aşure. çünürden eğirdir yoluna ,çünürden modern evlere bağlanan yollara bir el atsanıza, otogar ne oldu ? görevinizi yapın lütfen

Başkan Fırıncılar odasına bi el at

20 Eylül 2019 Cuma 22:40

Vatan mah bulunan fırın ekmek fiyatlarını bir hafta önce kendi insiyatifiyle eski fiyatına çekmişti.(k.ekmek 1,25 / b.ekmek 2,50) bugün fırıncı ekmeğin fiyatını değiştirdiklerini söyledi. Bende neden indirdinizde şimdi aynı fiyata çıkardınız diye sorduğumda fırıncılar odası izin vermiyormuş dendi. Şimdi sorarım fırın odasımıdır nedir ner ne haltsa o kuruma... ucuza ekmek satan fırına ne diye karışırsın... fırıncı demekki kazanıyorki indiriyor fiyatı... vatandaşın 3 kuruşundamı gözünüz???

mevlüt

20 Eylül 2019 Cuma 20:58

başkanım Allah kabul etsin süper olmuş aşure

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR