25 Mayıs 2020 Pazartesi

ISPARTA
KORONAVİRÜSE YAKALANDI

KORONAVİRÜSE YAKALANDI

ISPARTADA HANGİ CAMİLER İBADETE AÇILIYOR?

ISPARTADA HANGİ CAMİLER İBADETE AÇILIYOR?

ŞEHİDİMİZİN EŞİNDEN DUYGULANDIRAN PAYLAŞIM

ŞEHİDİMİZİN EŞİNDEN DUYGULANDIRAN PAYLAŞIM

ARBEDE SIRASINDA GÖLETE UÇAN OTOMOBİLDEKİ KADIN BOĞULDU

ARBEDE SIRASINDA GÖLETE UÇAN OTOMOBİLDEKİ KADIN BOĞULDU

BAŞKAN BAŞDEĞİRMEN’DEN GAZİLER GÜNÜ MESAJI

BAŞKAN BAŞDEĞİRMEN’DEN GAZİLER GÜNÜ MESAJI

Isparta

Bugün özgürce nefes alıp verebilmemizi, kahraman şehit ve gazilerimize borçluyuz. Şehitlerimiz ve gazilerimiz, fedakârlıklarıyla bizlere nice zaferler, kahramanlıklarla dolu bir geçmiş armağan etmiştir. Milletimiz bugün de istiklaline ve istikbaline yönelen tüm tehditlere karşı koymaktadır.

Kültürümüzde vatan ve millet sevgisi çok büyük bir değer taşır. Milli hasletimizde olan ve kimliğimizi yansıtan bu duyguların, hepimiz için vazgeçilmez bir anlamı vardır.

Bunun en güzel örneğini Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde Kurtuluş Savaşı’nda gösteren aziz milletimiz ‘Ya istiklal, ya ölüm’ diyerek, bağımsızlık ve vatanın bizler için ne anlama geldiğini apaçık ortaya koymuştur.

Vatanı uğruna ölümü göze almış kahraman Türk ordusu, dünya barışını korumak için de pek çok bölgede görev almıştır. 19 Eylül tarihi, Atatürk’e 1921 yılında Mareşallik rütbesi ile gazilik unvanının verildiği gündür ve yurdumuzda her yıl Gaziler Günü olarak kutlanmaktadır. Şehitlerimizin ruhlarını huzurlu kılmamız için, savaş arkadaşları gazilerimize hak ettikleri değeri vererek, onları her yerde ve her zaman onurlandırmak zorundayız. Şehitlerimiz ve gazilerimizin sayesinde ay yıldızlı al bayrağımız vatanımızın semalarında gururla dalgalanmakta, ezanımız beş vakit özgürce okunmaktadır.

Bu duygu ve düşüncelerle, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal’e İstiklal mücadelesindeki önderliğinden dolayı “Müşir ve Gazi” unvanı verilişinin yıldönümünü ve Gaziler Günü’nü en kalbi duygularımla tebrik ediyor, gazilerimize ve ailelerine sağlıklı uzun ömürler diliyor, bu toprakları bize vatan kılan, bugünümüzü kendilerine borçlu olduğumuz tüm şehitlerimizi ve ebediyete intikal eden gazilerimizi rahmetle yad ediyorum.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

Ziya celebi

18 Eylül 2019 Çarşamba 19:55

Birde ne göreyim belediyede bir tane kadrosu yokmuş dikkatimi çekti o yeni gelenlere kadro oluyorda devlet millet için yaralanana niye kadro olmaz anlamış değilim burada ufurduklerine bakmayın icraata gelince sıfır hakkimi helal etmiyorum kendilerini Yüce ALLAHA havale ediyorum

Ziya celebi

18 Eylül 2019 Çarşamba 19:51

Ne diyeyim ya bu haberi okuyunca üzülüyorum bir malul sayılmayan gazi olarak ben 2012 yılında yaralandım dün kahraman gördükleri bu günün azılı teröristleri beni benim gibi insanları surundurdu 7 yıl bende en son çare mahkemeye verdim neymiş efendim özlük dosyamda evrak yokmuş 7 sene şarapnel parçasıyla özel sektörde çalıştım halada çalışıyorum seçim sonrası başkana gittim mahkemelik oldugumu bu hakkı ilk mahkemede aldigimi ikinci mahkemenin kararına kadar çalışmam gerektiğini anlamak istedim

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR