05 Aralık 2022 Pazartesi

Isparta'da sabah namazı camii doldu taştı

Isparta'da sabah namazı camii doldu taştı

Patlayan pil gözünü bu hale getirdi

Patlayan pil gözünü bu hale getirdi

DOMİNİK’TE BİR ISPARTALI

DOMİNİK’TE BİR ISPARTALI

Eğirdir Gölü elden gidiyor

Eğirdir Gölü elden gidiyor

GÖKMENOĞLU'NU AKŞENER İSTEDİ

GÖKMENOĞLU'NU AKŞENER İSTEDİ

Siyaset

Baro Başkanı Gökmen Gökmenoğlu’nun belediye başkan adaylığına ikna olmasının perde arkasında neler yaşandı.  

Isparta Milletvekili Aylin Cesur, Gökmenoğlu’nu telefonla arayıp İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in teklifini ve mesajını iletti. Kamuoyundan gelen baskılar Gökmenoğlu’nun adaylık kararında etkili oldu. Gökmenoğlu, 5.dönemdir başkanı olduğu Isparta Barosu’ndan istifa etti.

GÖKMENOĞLU: EVET ADAYIM

BİZİM İTTİFAKIMIZIN ADI ISPARTA İTTİFAKI

Baro Başkanlığı’ndan istifa ettiğini doğrulayan Av. Gökmen Hakkı Gökmenoğlu, ‘Onların ittifakının adı Cumhur İttifakı, bizim ittifakımın adı Isparta ittifakı” dedi.

Isparta Baro Başkanı Av. Gökmen Hakkı Gökmenoğlu, beklendiği gibi dün itibariyle istifa ederek siyasette ‘ben de varım’ dedi. Uzun süredir adı belediye başkan adayı olarak konuşulan Gökmenoğlu, 5 dönemdir başkanı olduğu Baro Başkanlığı’ndan istifa etti. Gökmenoğlu’nun pazartesi günü İYİ Parti Isparta İl Başkanlığı’na giderek Isparta Belediye Başkanlığı’na aday olacağı öğrenildi.

Baro Başkanı Av. Gökmen Hakkı Gökmenoğlu’nun belediye başkan adayı olmasının perde arkasında hem İYİ Parti, hem CHP hem de DP kanadından yapılan yoğun talep ve baskılar bulunuyor. 3 partinin teşkilatları ve yetkili organlarınca aday olması için baskı yapılan Baro Başkanı Gökmenoğlu, son gün adaylığa karar verdi. Gökmenoğlu’nun aday olma kararının arkasında İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in mesajı da bulunuyor. Edinilen bilgilere göre, İYİ Parti Milletvekili Aylin Cesur, Baro Başkanı Gökmen Gökmenoğlu’nu Cuma günü arayarak Genel Başkanı Akşener’in mesajını iletti. Akşener’in Isparta Belediye Başkan adaylığı için Gökmen Gökmenoğlu’nun ikna edilmesini istediği öğrenildi.

Baro Başkanı Gökmen Hakkı Gökmenoğlu’nun adaylığı sadece İYİ Parti’yi ilgilendirmiyor. CHP İl örgütünün de İYİ Parti ile kurulacak seçim ittifakında adaylık konusunda Gökmen Gökmenoğlu’yu açıkça işaret ettiği konuşuluyor. Demokrat Parti’de de Gökmenoğlu’na yönelik tam destek var. Zira DP, 24 Haziran seçimlerinde İYİ Parti’den DP kontenjanı olarak Baro Başkanı Gökmenoğlu’nun aday gösterilmesini talep etmişti.

Gökmenoğlu’nun İYİ Parti resmiyetinde CHP ve DP’nin de desteğiyle ortak belediye başkan adayı olmasına kesin gözüyle bakılıyor. Aday olduğunu doğrulayan Gökmenoğlu, “istifa ettim. Aday oluyorum. Onların ittifakının adı Cumhur ittifakı bizim ittifakımızın adı da Isparta ittifakı. Isparta için ittifak yapıyoruz, bir araya geliyoruz” diye konuştu.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

memedince

04 Aralık 2018 Salı 23:02

AKP liler yıllarca kendilerine hakaret eden MHP lilere oy vereceklermi. Hafızaları bu kadar zayıfmı.

NECATİ

04 Aralık 2018 Salı 22:59

Millet ittifakı ISPARTA da güçlü olan İYİ partiden aday çıkarıyor. Cumhur ittifakı ise ISPARTA da zayıf olan MHP den aday çıkarıyor. 3 Vekil çıkaran AKP jest adı altında ISPARTA yı terk ediyor.

HAS ISPARTALI

03 Aralık 2018 Pazartesi 21:23

Ak Ispartalı Akp o 3.milletvekilini Mhpnin oylarıyla ittifak sayesinde kazandı.YUSUF ZİYA GÜNAYDIN BAŞKANIM CUMHUR İTTİFAKI ADAYI OLURSA İTTİFAK İÇİN HER AKPLİ VE MHPLİ DESTEKLEMEK ZORUNDA.

ISPARTALI

03 Aralık 2018 Pazartesi 19:45

SAYIN GÖKMEN BEY HAYIRLI OLSUN, GÖREVE BAŞLADIĞINIZDA HZ.ÖMER ADALETİ İLE YÖNETİLEN BELEDİYENİN HESAPLARINI BİR HUKUKCU OLARAK İNCELETSENİZDE ISPARTA İTTİFAKI OLARAK HEPİMİZ DERİN BİR O ÇEKİL YOLUMUZA BAKSAK, BİLİYORUM Kİ HAK YEMEDİNİZ YEDİRTMEDİNİZDE YEMİŞ OLAN VARSADA ONUN HESABINI SORDUNUZ VE SORACAKSINIZDA

Hasan

03 Aralık 2018 Pazartesi 15:18

Artık Ispartada CHP bitmiştir,Vatana Millete hayırlı olsun...

Üstün

03 Aralık 2018 Pazartesi 14:32

Şaibesiz dürüst,doğru bir aday olduğunu düşünüyorum. gerçekden kararsızdım , yzg'na kesin oy vermem. kim düşündüyse bu adayı Allah razı olsun.

Mustafa Kemal

03 Aralık 2018 Pazartesi 11:39

Meral Akşener fetocu deyip iftira atmayı bırakın. Kadın milletvekili değil, dokunulmazlığı yok. İspatlayıp yargılasaydınız.

emre

03 Aralık 2018 Pazartesi 11:00

işte ısparta ya güvenilir, terbiyeli, seviyeli, dürüst ve vizyon sahibi bir aday, hepimiz böyle bir aday böyle bir insan böyle bir kişilik aramıyormuyuz, işte ADAY, ahtapot aybatılı, akmasa balaman, çünür bel. başkanı günaydın, unutma unutturma, yetti gari oylar gökmen bey e

Ali Selçuk KAPÇI

03 Aralık 2018 Pazartesi 10:33

Hakikaten şu bir gerçek..Şu anki mevcut Belediye Başkanının milliyetçiliğini ben henüz anlayamadım. Çünkü sadece siyasi yakınlarına yardımcı oldu. Gökmen Bey'e zaman zaman hukuki soru vs. sorduğum oldu sağolsun ücret dahi almadan hep cevapladı. Şu anda mevcut Ak Parti Vekilleri telefona bile bakmıyor. Kamu kurumlarında zulüm var. Herkes adamını işe sokuyor. Gariban işsiz ağlıyor yahut intihar edip ölüyor. Kadına şiddette cezaevinden çıkan kişi takip edilmiyor. Özetle Hukukçulara ihtiyaç çok... .

AK ISPARTA

03 Aralık 2018 Pazartesi 08:33

Gecemizi gündüzümüze katıp 3 VEKİL çıkardık öpülmüyecek elleri öptük, yukarı ittifak dedi tüm ak partilileri ezdi yukarı onun için bizden... bize hakaret eden yzg oy yok bu kadarla ayarlarla oynamayın, DYP ANAP aynen böyle yıkıldı AK partiyide yıkmak isteniyor, yukarda oturarak bu iş olmaz, 3 vekimizden bie fikir alsaydınız

İyi bir Mimar/Mühendis olmalı!

03 Aralık 2018 Pazartesi 03:18

Bir avukat ancak iyi bir vekil olur! Lâkin belediye başkanı olarak şehre hiç bir vizyon katamaz! Osmanlı bile toprağına kattığı şehirlere zamanının iyi bir mimarını görevlendirirmiş! Ben yerelde bir dönem partiyi destekledim, Albayrakların muhasebecisi olan birini, oda bizim oylarımızla seçilip, milletin vergisiyle maaş aldığını idrak etmek yerine, kendini aday yapan partililerinin menfeatini gözeten, onları kalkındıran hesaplar yapan muhasib olduğundan beri oy'larımız Mimar Yusuf Ziya Günaydına

Müthiş olmuş

03 Aralık 2018 Pazartesi 02:16

Yıllardır Baro başkanı , bu kadar avukatın da bir bildiği var ki seçmişler . Dürüst , güvenilir , adam gibi adam . Bırakın şu parti bu parti işlerini , mesele Isparta ise doğru seçim Gökmen Başkan ..

erol

02 Aralık 2018 Pazar 23:24

kendisini bizzat tanırız davalarımıza bakmıştır,bildiğiniz avukat lara yakından uzaktan ilgisi yoktur, dürüst ve güvenilir çok sevindik oyumuz seninle başkanım

Gerçek ak dava

02 Aralık 2018 Pazar 23:01

Ak partili YZG oy vermez göreceksiniz siz ittifakı herkezin korkusu ŞÜKRÜ BAŞDEGIRMENDİ ıyi parti de bunu fırsat bilip Gökmen beyi aday olarak getirdi bundan sonra başkanımız Gökmen beydir Şükrü başkanıda tebrik ediyorum ISPARTAMIZA HAYIRLI OLSUN İNŞALLAH

veli veli

02 Aralık 2018 Pazar 22:58

Neymis ittifak olacakmış al sana ittifak adamlar rüzgarı aldı arkasına biz de Ak partili olarak arkasından bakarız 3 vekilin olduğu yerde 1 belediye başka adayı çıkartamiyorsak elbet de il genel meclisi üyesi çıkmasın o zaman her yer ıyi partiye kalsın benim oyum böyle giderse adresi bellidir

esnaf

02 Aralık 2018 Pazar 22:53

Bu demek oluyor ki atamayana atarlar ak parti sen adam gibi aday çıkartmazsan böyle golü yersin bi daha ki AK belediyeciligi hayalinde görürsün ben bi ak partili olarak Gokmrn beyi kutluyorum ve hayirli olsun diyorum

Bakalım ne diyecekler

02 Aralık 2018 Pazar 21:55

Hangi avukata sorduysam bey efendi biridir dediğini duydum gördüm. Herkes yanılıyor olamaz ... Yusuf ziya olacağına bu olsun ... En azından hak hukuk bilen biri bilerek hukuğu çiğnemez doğru yu savunur birilerinin ihale dagitma memuru olmaz . iyi parti zorunluluk gereği hakikaten iyi adaylar buluyor...

Emekli

02 Aralık 2018 Pazar 21:29

Şimdiye kadar Yusuf Ziya Günaydın a oy verdim,O zamanki rakiplerden daha ön plandaydı.Ama Gökmen bey 'in adaylığını duyunca bu seçimde oy tercihim değişecek.Gökmen Beye hayırlı olsun Başkanlık.Yusuf Ziya Bey e Ispartaya yaptığı hizmetler için teşekkür ederiz.

Korkut Ata

02 Aralık 2018 Pazar 21:16

İlkemiz önce ülkemiz.Yorumlara bakıyorum da ilkemiz önce kendimiz olarak benimseyenler çoğunlukta,ama yzg a somut da bir hata gösteremiyorlar,yorumcuların çoğu da iyi partili galiba, yok ak partiliyse 15 temmuzdan hiç ibret almamış demektir,önce devletin bekası.

Ayhan

02 Aralık 2018 Pazar 21:15

Isparta,ya hayırlı uğurlu olur inşallah

UNUTULMUŞ BOZKURTLAR.

02 Aralık 2018 Pazar 21:12

TEBRİK EDERİM GÖKMENOĞLUNU 20 YILDIR TANIRIM ADAM GİBİ ADAM PARTİ GÖZETMEKSİN YANINDAYIZ CANLA BAŞLA ÇALIŞACAĞIZ ISPARTAMIZ SAYENDE DEĞER KAZANACAĞINA ŞİMDİDİDEN İNANCIMIZ TAM.DIR GÖKMENOĞLU....

Mustafa musa AKBAŞ

02 Aralık 2018 Pazar 20:12

BİLGİLİ İLGİLİ (SİLGİLİ ) Hayırlısı olsun hayırlı olr .BASARİLAR DİLERİM İSPARTA BELEDİYESİNİN BAŞKANI HUKUK UZMANI OLMASİ İSPARTA İÇİN benim kanaatimce çk faydalı olacağı kanısındayım.

Akpartili

02 Aralık 2018 Pazar 18:10

Yusuf kazanacağına bu kazansın.

Ali

02 Aralık 2018 Pazar 17:30

Daha sonra chp ye geçmesinde oylar boşa gitmesin

İyi olmuş

02 Aralık 2018 Pazar 16:43

Gökmen beye başarılar. 2 kere Yusuf Ziya’ya oy verdim, elim kırılsın durumundayım. Sadece kendine çalıştı. Isparta’ya hayırlı olsun.

sengetli

02 Aralık 2018 Pazar 16:23

Yusuf ziyanin karsisinda guclu bir rakip yok diyenler, alın size hem guclu hem durust hem adaletli bu rakip.simdiden hayirli olsun gule gule putlar kralı yusuf ziya

öz kurt

02 Aralık 2018 Pazar 16:05

Yusuf Ziya bey 2 ye katlar . Şimşek korktuğu için aday olamadı.

Ali Selcuk KAPCI

02 Aralık 2018 Pazar 15:20

Gokmen Bey gercekten Isparta Belediye Baskanligina cok uygun. Hukukcu olmasida cok onemli. Cunku Belediyede dahil hukuk kalmadi. Kendisine basarilar dilerim kazanacagina inaniyorum. Insallah yolu acik olsun bahti mukadder olsun.

ali dede

02 Aralık 2018 Pazar 15:11

baroda oldugu gibi belediyedede rakipsiz aday

Ben demiyorum konu komşu diyor.

02 Aralık 2018 Pazar 14:56

Boşa çırpınıyorsunuz. Sonuç belli. 15 temmuzda ben Başbakan olacağım diyen bir partiye destek vermeyiz. piyasaya biraz hareket olsun kolay kazandiklari paraları biraz harcasinlar. İp lerinde ümidi yok. kazanamayacaklarini bildikleri için .dün konuştuğum eski mhp li yeni ip li olan şahıs diyor ki vicdanim rahatsız ben yusuf ziyaya oy vereceğim onun kazanacağını biliyorum diyor. inanmıyorsanız yoldan geçen herhangi birine sorun yazık olmuş tüh.

Melih

02 Aralık 2018 Pazar 14:29

Yazın bunu rumuzlu zeybek...beştepede erdoğan oturuyorsa sistem değiştiyse ve referandumu devlet bey getirip desteklediyse yazdığımdan utan ....herşeyi devlet beye borçlusunuz.ama sizde befa ne arar.reisi sevip saysaydınız bununyazmazdınız zaten.ama sizde lidere sadakat yok zavallısınız.

Salim Boz

02 Aralık 2018 Pazar 14:15

Müthiş seçim olmuş. Tüm Ispartalıların seveceği ve destekleyeceği bir isim. YZG’den bıkanlar ve YZG tarafından hakarete uğrayanlar için gönül rahatlığıyla oy verilebilecek bir başkan.

Yazın bunu

02 Aralık 2018 Pazar 12:52

Ak partili olarak diyorum ki ak parti MHP’yi desteklerse yzg bay bay diyeceğiz

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR