05 Aralık 2022 Pazartesi

Eğirdir Gölü elden gidiyor

Eğirdir Gölü elden gidiyor

Feci kazada ölenlerin kimlikleri belli oldu

Feci kazada ölenlerin kimlikleri belli oldu

Feci kazada 2 ölü

Feci kazada 2 ölü

Tuana’yı kaybettik

Tuana’yı kaybettik

Zafer Mahallesi’nin Elektrik Direğiyle İmtihanı

Zafer Mahallesi’nin Elektrik Direğiyle İmtihanı

Isparta

Zafer Mahallesi sakinleri, mahallede bulunan beton direğin yeraltına alınması için imza topladı. Ancak AEDAŞ’tan gelen cevap mahalleliyi şaşkına çevirdi.

Zafer Mahallesi 5000 ve 5001 sokak sakinleri, mahallede bulunan beton direğin kaldırılması için imza topladılar.

Beton direğe yaklaşık 20 metre mesafede, elektrik tellerinin yer altına alındığını ve aydınlatma için demir direklerin kullanıldığı belirten mahalle sakinleri, bitişiğinde inşaat bulunan beton direğin tehlike yarattığı ve boşluğa düşme riskinin olduğu gerekçesiyle, hattın yer altına alınması için AEDAŞ’a imza ile dilekçede bulundular.

AEDAŞ ise dilekçeye verdiği cevapta direğe yaklaşılması ya da yıkılması gibi bir durumda meydana gelebilecek zararın sorumluluğunun mahallelide olduğunu ifade etti.

Mahalle sakinleri AEDAŞ’tan gelen cevabın kendilerini şaşkına çevirdiğini ifade etti. Mahalledeki diğer sokaklarda bulunan elektrik tellerinin yer altına alındığı, sorunlarının bir an önce çözüme kavuşmasını talep ettiler.

 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

Hatice Çiftçi

04 Ekim 2022 Salı 15:40

Aydınlatmadan memnunuz sokaklarının zindan gibiydi ittten hırsızdan kurtulduk fakat aedasin zafer mahallesi 5036 sok da ki yol da oluşan tahribatini düzeltmemesinden şikayetçiyim arabanın lastikleri kesecek kırıklar var abartmıyorum zafer Mah sayın muhtar ve aedas Mah yapılan çalışmalardan dolayı zarar verilen yolları en kısa sürede yağışlar başlamadan duzeltiniz

Kerimoğlu

04 Ekim 2022 Salı 10:58

Kaldırıma dikilen direkler yola yakın ve bqazı siogorta panolarıda yola yakın araçların çarpma riski fazla kışın araçllar çarparsa çok yanan araç olur. Bazılarının civataları peydel pey sıkılmış göçende olur.

Direk

03 Ekim 2022 Pazartesi 12:48

Halikent mahallesi saglik ocagi ile kreşin arasinda yamuk beton bir elektrik diregi var dustu dusecek yetkililere duyurulur

Arif

03 Ekim 2022 Pazartesi 11:49

Sizde mahalleli olarak şöyle cevap verseydiniz.O direk varya 3 güne kadar kaldırmazsanız o direği........ rız.

Rıfat

03 Ekim 2022 Pazartesi 11:29

Ne dilekçesi yazıyorsunuz.Fox tivi whatsapp hattına gönderin akşam haberlere düşünce gece gelir.Hallederler işte bu yüzden bu memlekette işler laşka hep.

Hızırbey

03 Ekim 2022 Pazartesi 10:14

Hızırbey Mh bir aydır sokak lanbası yanmıyor. Okadar telefonla bildirdim olumsuz cevap aldım hangi çağda yaşıyoruz.

vatandaş

03 Ekim 2022 Pazartesi 10:07

Amerika'da böyle bir şey olsa ve o direk birinin yaralanmasına veya ölümüne neden olsa milyonlarca dolar tazminat öder. Bizdeyse altında kalırsanız sorumlusu sizsiniz diyorlar. Şaka gibi.

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR