15 Haziran 2024 Cumartesi

Yalvaç Belediyesi'nden sinema etkinliği

Yalvaç Belediyesi'nden sinema etkinliği

Isparta

Çanakkale Şehitlerini Anma etkinliği kapsamında 3 gün boyunca halka ücretsiz film izletildi.

Yalvaç Belediyesi 18 Mart Çanakkale Şehitleri Anma günü nedeniyle anlamlı bir etkinlik düzenledi. Çanakkale zaferinin anlatıldığı film 3 gün boyunca tüm Yalvaç halkına ücretsiz sunuldu.

Tarihe altın harflerle ‘Çanakkale Geçilmez’ yazdırtan kahraman askerlerimizin bu zaferi nasıl kazandıkları, imkansızlıklar içerisinde dünya devlerini nasıl dize getirdiğinin anlatıldığı drama türü film Yalvaç Belediyesi sinema salonunda 3 gün boyunca 6 seans olarak izleyiciye ücretsiz izletildi.

Belediye Başkanı Halil Hilmi Tütüncü, ‘Türk tarihi kahramanlık destanları ile doludur. Çanakkale Zaferi bu destanların en başında gelir. Yedi düvelin bir araya geldiği ve yağmur gibi kurşunun yağdığı, mermi çekirdeklerinin havada çarpıştığı savaşta kahraman askerlerimiz unutulmaz bir mücadele vermiş ve bu şanlı zaferi kazanmıştır. Yeni neslimize bu unutulmaz zaferi unutturmamak, vatanın nasıl kazanıldığı bilincini aşılamak için bu destanı anlatan filmi izlettik. Bu vesile ile aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi bir kez daha rahmet ve minnetle anıyorum’ sözlerine yer verdi.

 

 

 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

Nuri

22 Mart 2023 Çarşamba 13:25

Ulen bize 20 yıldır film izletiyorlar. zaten uyumaya devam.Aksam 10 tl sabah olmuş 15 tl zam da zam durmak yok ama durduracağız.

Regaib

22 Mart 2023 Çarşamba 12:40

Bu gavur icadını buraya niye getirdiniz Holivufun beynimizi yıkadığı yetmedimi gençlere ot çejkmeyi öğretiyorlar.

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR