21 Temmuz 2024 Pazar

VALİ ANNESİNDEN AĞAÇ KATLİAMINA TEPKİ

Isparta’nın Eğirdir İlçesi’nde ağaçların sökülerek başkayere taşınmasına tepki gösteren Sakarya Valisi Hüseyin Avni Coş’un annesiFeride Coş, iş makinelerinin arasına daldı.

Isparta

Eğirdir Belediyesi Park Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, YeniMahalle’de göl kenarındaki ağaçları başka bir yere nakletmek amacıyla sökümünebaşladı. Ağaçlar özel bir iş makinesi yardımıyla topraktan çıkarılırken,mahalle sakinlerinden Sakarya Valisi hüseyin avni coş’un annesi Feride Coşduruma tepki gösterdi. İş makinelerinin arasına dalan Feride Coş,"İstanbul’da ağaçlar söküldü, Türkiye ayağa kaldırıldı. Şimdi bu ağaçkatliamını kimse görmüyor. Çevre kirliliğinin önlenmesi için mücadeleediyoruz" dei. Olayın mahkemeye yansıdığını, karar çıkmadan ağaçlarınsökülmemesi gerektiğini belirten Feride Coş, "Bunu sökenler de suçludur. Obelediye reisi gelsin, konuşsun. Biz burada yapılacak imar tadilatına karşıyız.Bu mahalle kurulalı 55 yıl oldu. Şahsi menfaatleri için ağaçlarkaldırılıyor" diye konuştu.

 

Feride Coş, tepkisinin ardından olay yerinden ayrılırken,belediye ekipleri ağaç sökme işlemine devam etti. Eğirdir Belediyesi’ndenkonuya ilişkin yapılan açıklamada, "Orman Müdürlüğü’nün bilgisi dahilindebelediyemiz Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekiplerince, Yeni Mahalle’deki yetişmişağaçlarımız itinayla yerlerinden alınarak rekreasyon alanımızda hazırlanan yeniyerlerine nakledilmiştir. Ağaçların kesilip, katledildiği yönündeki iddialartamamen asılsızdır. Bu tür ağaçların yer değiştirme işlemleri her belediyedeolduğu gibi ilçemizde de rutin olarak yapılmaktadır" denildi.


 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

ömer başkan

05 Şubat 2015 Perşembe 16:13

Arkadaşlar başkan yetkiler çerçevesinde görevini yapıyor.Hemen karalama kampanyası başlatmışsınız.Cebine giren bir şey var mı?yok sadece belediye meclis kararıyla belediyenin arsası değerlendiriliyor.Değerlendirilirken de ağaçlar kesilmiyor başka bir yere naklediliyor.Burada ne var anlayamadım.

akpli osman

04 Şubat 2015 Çarşamba 12:39

bakalım ömer şengölünn ne pislikleri daha çıkacak adam çırpındık ça batıyor adam egirdire hizmete değil intikam ve öç almaya gelmiş işi gücü milletinen ugraşmak zaten görevi kötüye kullanmaktan 3 yıl hapis cezası almış

Bojuware 201

03 Şubat 2015 Salı 20:32

Ömeri bırakın burda Muhteşem sıradışı neslinin sonu AKP abidesi vali var Onu yorumlayın. Vaybe şehrimin vedai iftiharı

Has Eğirdirli

03 Şubat 2015 Salı 16:24

Ben çok uyardım dikkate almadı,Etrafındakilere dikkat et dedim.Dinlemedi,Başkanı kayığa bindirdiler,gezdiriyorlar,başkan kedisinde değil,kendisine geldiğinde,atı alan üsküdarı geçmiş olacak,Etrafındaki şahısları Eğirdirde hiç kimse sevmiyor,onlar da Eğirdirde gezemiyor,böyle bir durum var.Seçileli 11 ay oldu ,iyi bir icraat ile gündeme gelmedi,her işi mahkemelik,Daha kaç yıl mahkumiyet alır bilmiyorum.Kazandığı tek şey milletin nefreti.

Ahmet ÖZTÜRK

03 Şubat 2015 Salı 16:14

Ömer başkan hapis alınca,saldırganlaştı.kah gölü dolduruyor,kah ağaç kesiyor,kah muhalif partilere ceza yazıyor,kah esnafa zalimce zulüm ediyor,kah park parası toplayıp yabancıları uzaklaştırıyor,kah yandaşlara halkın yerini takas yapıyor,kah yetkili olmadığı evrakları imzalıyor,kah kargaları memnun ediyor,ama vatandaşı memnun etmek için hiç bir şey yapmıyor,Efelerle fazla takılınca efeleşiyor,En büyük efeliğin efendilik olduğunu bilmiyor,uyarıları dinlemiyor,battıkça batıyor.

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR