22 Şubat 2024 Perşembe

Unutulmaz veda

Unutulmaz veda

Isparta

Isparta ilçeleri arasında uygulanan ilçe milli eğitim müdürleri arası zorunlu yer değişikliği sonrası Yalvaç’a atanan Eğirdir İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Armutoğlu, sevenleri tarafından çiçekler ve adına yazılan şarkılarla uğurlandı.

Ahmet Armutoğlu’nun gidişinden duydukları üzüntüyü dile getiren öğretmenler “Dönem ortasında öğretmenini kaybetmiş öğrenciler gibi hissediyoruz. O bizim öğretmenler odasında daima yanımızda hissettiğimiz meslektaşımızdı, yalnızca müdürümüz değil abimizdi” diyerek; öğrenciler ise “Bize hep destek oldu. Hayal kurmamızı sağladı. Çalışacak ve başaracaksınız, derdi. Birlikte oynadık, birlikte güldük, birlikte okuduk. Şimdi her şey yarım kalacak. Kimin neye ihtiyacı var kimsenin haberi bile olmadan bilir çözerdi. Böyle bir müdür bir daha gelmeyecek” diyerek duygularını ifade ettiler.

Duygulu anlara tanıklık edilen programda kalabalığa hitap eden Ahmet Armutoğlu, Eğirdir’de güzel anılar biriktirdiğini ifade ederek kendisine bu gururu yaşattıkları için teşekkür etti.

Öğretmen ve öğrencilere karşı babacan tavırları ve samimi yaklaşımıyla tanınan; özellikle sosyal etkinliklere, sanata ve edebiyata verdiği önemle pek çok nitelikli programa imza atarak gönüllerde taht kuran Ahmet Armutoğlu; öğrenciler tarafından pankarta taşınan “Anadolu” adlı şiirin dizeleriyle konuşmasını sonlandırdı.

"Dayan kitap ile,

Dayan iş ile,

Tırnak ile, diş ile,

Umut ile, sevda ile, düş ile.

Bir umudum sizde

Anlıyor musunuz?" diyerek veda etti.

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR