08 Şubat 2023 Çarşamba

ISPARTALI ÇİFT DEPREMDE HAYATINI KAYBETTİ

ISPARTALI ÇİFT DEPREMDE HAYATINI KAYBETTİ

Muhammed Yusuf Karaarslan hayatını kaybetti

Muhammed Yusuf Karaarslan hayatını kaybetti

Davraz'da mahsur kalan vatandaşlardan tepki

Davraz'da mahsur kalan vatandaşlardan tepki

Isparta'da 60 dairelik site rezilliği yaşadı

Isparta'da 60 dairelik site rezilliği yaşadı

UCİM’den Gazeteciler Cemiyetine ziyaret

UCİM’den Gazeteciler Cemiyetine ziyaret

Isparta

UCİM Saadet Öğretmen Çocuk İstismarı İle Mücadele Derneği Isparta koordinatörü ve gönüllü üyeleri Isparta Gazeteciler Cemiyeti’ni ziyaret ettiler.

Bugün UCİM Saadet Öğretmen Çocuk İstismarı İle Mücadele Derneği Isparta yapılanması koordinatörü Cumhure Yıldız, gönüllü üyeler Av. Esra TAŞKIN ve Ecem YILDIZ Isparta Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mustafa BAŞ’ı makamında ziyaret ettiler . 

Cumhure YILDIZ “  Saadet Öğretmen Çocuk İstismarı ile Mücadele Derneğinin (UCİM)  amacının, çocukların sağlıklı bir biçimde yetişmesini sağlamak, çocukları her tür duygusal, fiziksel ve cinsel istismar ile her türlü ihmalden korumak ve bu olayların yaşanmasını engellemek olduğunu söyledi. Derneğin kâr amacı gütmeksizin, Şubat 2022 itibariyle sayıları 100.000’ i  aşan gönüllü üyesi, Mersin Genel Merkez binası, Ankara AB Proje Ofisi, Antalya, İstanbul, İzmir, Konya, Giresun, Kayseri, Van, Mardin, Erzurum, Niğde, Denizli, Diyarbakır da bulunan Çocuk İhmal ve İstismarını Önleme Ofisleri ve yedi bölgedeki gönüllü yapılanması ile ülke çapında aktif biçimde faaliyette bulunduğunu belirtti. UCİM; toplumsal bilinçlendirme ve eğitim çalışmalarının yanı sıra bünyesinde barındırdığı pek çok gönüllü avukatı ile mağdur çocuk ve ailelere davalarda hukuki destek sağlamaktadır. Ayrıca psikolojik destek alabilmeleri için ruh sağlığı uzmanları ve Cumhure YILDIZ “  Saadet Öğretmen Çocuk İstismarı ile Mücadele Derneğinin (UCİM)  amacının, çocukların sağlıklı bir biçimde yetişmesini sağlamak, çocukları her tür duygusal, fiziksel ve cinsel istismar ile her türlü ihmalden korumak ve bu olayların yaşanmasını engellemek olduğunu söyledi. Derneğin kâr amacı gütmeksizin, Şubat 2022 itibariyle sayıları 100.000’ i  aşan gönüllü üyesi, Mersin Genel Merkez binası, Ankara AB Proje Ofisi, Antalya, İstanbul, İzmir, Konya, Giresun, Kayseri, Van, Mardin, Erzurum, Niğde, Denizli, Diyarbakır da bulunan Çocuk İhmal ve İstismarını Önleme Ofisleri ve yedi bölgedeki gönüllü yapılanması ile ülke çapında aktif biçimde faaliyette bulunduğunu belirtti. UCİM; toplumsal bilinçlendirme ve eğitim çalışmalarının yanı sıra bünyesinde barındırdığı pek çok gönüllü avukatı ile mağdur çocuk ve ailelere davalarda hukuki destek sağlamaktadır. Ayrıca psikolojik destek alabilmeleri için ruh sağlığı uzmanları ve alanlarında uzman eğitmenler tarafından eğitim, rehberlik ve yönlendirme hizmeti vermektedir. “ ifadelerinde bulundu.

Bilgilendirmelerden sonra Cemiyet Başkanı Mustafa BAŞ; Çocuklarımız geleceğimizdir ve biz bölge gazetecileri olarak UCİM ‘in tanınması için işbirliğine hazır olduklarını ve farkındalık oluşturmak için her türlü desteği vereceklerini ifade etti. Ziyaretleri için UCİM Isparta koordinatörü ve gönüllü üyelerine teşekkürlerini iletti.

 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

makam mı

26 Ocak 2023 Perşembe 08:06

Öncelikle makam biraz abes olmuş makam bir ilde Vali Belediye Bask.ve Komutanlık tır diğerleri çalısma ofisi veya büro dur bence

Ahmet

26 Ocak 2023 Perşembe 03:55

Çok kutsal bir iş yapıyorsunuz. Allah razı olsun sizlerden.

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR