29 Kasım 2023 Çarşamba

Üçgen Çocuk Kulübü 2 ayrı binada hizmet veriyor

Üçgen Çocuk Kulübü 2 ayrı binada hizmet veriyor

Isparta

Uzman eğitim kadrosu ile hizmet veren Üçgen Çocuk Kulübü yeni eğitim-öğretim yılının açılış etkinliğinde öğrenci ve ailelerle kahvaltıda biraraya geldi.

Isparta’nın yeni eğitim kurumlarından olan ve Alanında uzman öğretmen kadrosu ile ilkokul ve ortaokul öğrencilerine en iyi hizmeti vermenin mutluluğunu ve gururunu yaşayan Üçgen Çocuk Kulübü 24 Eylül Pazar günü çocuk kulübü binasında tüm öğrenci, veli ve çalışanlarıyla kurumunu tanıtıcı ve Eğitim Öğretim yılının açılış kahvaltısında örnek bir kahvaltı çalışması ve eğlence etkinliği gerçekleştirdi. Birinci önceliği güvenlik, beslenme dostu kurum olan sözkonusu eğitim kurumunda akademik başarı, sportif kültürel teknolojik zeka oyunları ve mutluluk ilkesiyle bütünleşiyor. Birlik beraberlik ilkesinde tüm paydaşlarını bir araya getirmeyi başardıklarını belirten Kurum Müdürü Mehmet Sağlam kahvaltı programında yaptığı açıklamada şöyle dedi:

“Üçgen Çocuk Kulübü ailesinin birlik beraberliği hepimizi mutlu etmiştir. İlkokul hizmet binamız İstiklal Camisi yanında bulunan hizmet binası yaz ayında tamamen restore edilerek modern bir hizmet binası haline getirilmiştir. Özellikle bahçesi ve mutfağı ile göz kamaştırmaktadır. İlkelerinin hizmet verdikleri öğrencilerin sağlıklı akademik gelişimlerine eğlenceli bir şekilde hizmet etmektedir. Özellikle personellerimizi tecrübeli arkadaşlardan oluşturmuş bulunuyoruz. Buraya gelen öğrenciler için kurumun sadece ödev takip merkezi anlayışının dışına çıkarmaya çalıştık. Özellikle Cumartesi günleri de kurumlarında 4 modül halinde hazırladıkları eğitimlerimiz hakkında bilgi vermek isterim.  Bu çalışmamız Cumartesi günleri öğrencilerimizin uzman kadrolarca günümüz eğitim kalıbının dışında zamanlarını kişisel gelişimlerine katkı sağlamaya çalıştık. Çalışma modüllerimiz şunlardır:

1.AKIL VE ZEKA OYUNLARIYLA BİLİŞSEL GELİŞİM ATÖLYE ÇALIŞMALARIMIZ BAŞLIYOR.

Öğrencilerimizin Sorun çözebilen, muhakeme gücünü geliştiren, akıl yürütme becerilerini kullanan, bilişsel, sosyal, duygusal, üretken düşünce becerilerinin geliştirmeyi hedeflediğimiz AKIL VE ZEKA OYUNLARI ile BİLİŞSEL GELİŞİM Atölyelerimize başlıyoruz.

2.GELECEĞİN MİNİK MUCİTLERİ İÇİN ROBOTİK UYGULAMA VE KODLAMA ATÖLYESİ.

Teknolojik gelişmelerin hızlandığı günümüzde yazılım ve robotiğin önemi oldukça artmıştır. Isparta’da bir ilk olarak “UYGULAMALI ROBOTİK” ile öğrencilerin kendi robotlarını üretmesi sağlanacaktır. Ayrıca algoritma ve programlama yeteneklerini geliştirmek için de özgün faaliyetlerle yepyeni bir sistem oluşturulacak.

3-Gelecek eğitim sistemimize  uygun BİLSEM öğrenci adaylarının sınavlarına yardımcı olma amacıyla Genel Kültür ve Genel Yetenek gelişimleri için kurslar verilecek Mantıksal yönleri dikkat motivasyon çalışması yapılacaktır.

4-EĞLENEREK İNGİLİZCE ÖĞRENİYORUM çalışması kapsamında işinde uzman İngilizce öğretmenimizle WEB 2 TABANLI İNGİLİZCE ÖĞRENİYORUM. Eğitimimizde klasik yöntemlerden sıyrılıp, ezber bozan çeşitli uygulamalar kullanarak çocuklara İngilizceyi sevdirerek öğrenmelerini gerçekleştiriyoruz. Bu çalışmamızda tabi ki teknoloji adına kurumumuza temin edilen akıllı tahtalar yardımıyla çalışmamız güzelleştirilmiştir.

Bugünkü etkinliğimize katılımlarınızdan dolayı hepinize Üçgen Çocuk Kulübü ailesi adına şükranlarımı sunarım.”

Bu arada Üçgen Çocuk Kulübünün aşağıda belirlenen konu başlıklarında yeni hizmetler ile değer üretmeye devam edeceği kaydedildi.

-Sosyal ve Duygusal Zeka - Yaratıcılık ve Hayal Gücü -Dil Becerileri-Problem Çözme Yeteneği

-Görsel Algı ve Mekansal Beceriler-Bellek ve Dikkat-Matematiksel Düşünme-Dil Becerileri.

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR