08 Şubat 2023 Çarşamba

ISPARTALI ÇİFT DEPREMDE HAYATINI KAYBETTİ

ISPARTALI ÇİFT DEPREMDE HAYATINI KAYBETTİ

Muhammed Yusuf Karaarslan hayatını kaybetti

Muhammed Yusuf Karaarslan hayatını kaybetti

Davraz'da mahsur kalan vatandaşlardan tepki

Davraz'da mahsur kalan vatandaşlardan tepki

Isparta'da 60 dairelik site rezilliği yaşadı

Isparta'da 60 dairelik site rezilliği yaşadı

TÜRKİYE’DE DEVLETE BORCU OLMAYAN TEK BELEDİYE, ISPARTA BELEDiYESi

TÜRKİYE’DE DEVLETE BORCU OLMAYAN TEK BELEDİYE, ISPARTA BELEDiYESi

Isparta

Türkiye’de birçok belediye borçlarla mücadele verirken, Isparta Belediyesi’nin devlete bir lira dahi borcunun olmadığı ortaya çıktı. Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın verilerine göre Türkiye’de devlete borcu olmayan tek belediyenin Isparta Belediyesi olduğuna dikkat çeken Başkan Başdeğirmen, belediye şirketi olan ISBAŞ Bimsblok Fabrikası’nın da tüm borçlarının kapatıldığını açıkladı.

Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın verilerine göre Türkiye’de devlete borcu olmayan tek belediyenin Isparta Belediyesi olduğunu söyleyen Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, “Hazine Bakanımızın Isparta ziyaretinde bu bize söylendi” ifadelerini kullandı. Başdeğirmen,  “Devlete borcu olmayan tek belediyeymişiz bunu ben nerden biliyorum? Bizim hazine bakanımız sayın Nurettin Nebati, bakanımız Isparta ya geldiğinde tabii ki hazine ile alakalı maliyetiyle alakalı olduğu için bizim defterde aramızda geldi. Orada benim hiç beklemediğim bir anda sayın bakanım Türkiye'de belediyeye, devlete borcu olmayan SSK vergi ve değişik şeylerde borcu olmayan tek belediye Isparta Belediyesi diye orada açıklama ben ordan duydum vardır  Belki bizden başka belediyemiz ama biz devlete borcu olmayan belediyeyiz” dedi 
Parayı iyi yönettiğimiz zaman Belediye’nin sırtı yere gelmez
2023 yılında da suya zam yapmayarak 1 ton suyu 1 liraya verdiklerini hatırlatan Başkan Başdeğirmen, ISBAŞ Bimsblok Fabrikası’nın da devlete borcu olmadığını söyledi. Başdeğirmen, “artık ISBAŞ’ın Türkiye’nin en büyük fabrikalarından biri” diye konuştu.  Başdeğirmen,  “Bir ton gözünün önüne alan bir ton suyu bir liraya veriyoruz ama bu ucuz diye israf edilsin, laf geldik her zaman söylüyorum yani ben buna kendimi alalım, ne olursunuz ucuz diye rahat kullanmayın biz bu medeniyeti herkese ulaşması için yapıyoruz. Evet, yani söylemek istediğimiz İŞBAŞ  Artık Türkiye'nin en önemli bir fabrikası 1 TL borcu yok. Sürekli kapısında alıcı var. Belediye bir şirket Olarak yönetilmesi gereken bir kurum bu belediye alıyor. Üretiyor, satıyor, vergi veriyor istihdam sağlıyor bir anonim şirketin yaptığı her şeyi yapıyor. Buranın para yönetimi çok önemli. Yani belediyede para yönetimi iyi olduğu sürece belediyenin Allah'ın izniyle hiçbir sırtın yere gelmez.” dedi

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

Ayhan

27 Ocak 2023 Cuma 22:49

Borç yokta niçin işlerin bitirilmesi için meclisten borçlanma yetkisi aldın.

özge

25 Ocak 2023 Çarşamba 12:00

bilirkişi... demi ne yaptınki geldin geleli seda sayana 260 bin odedin oda bişey degil ntekim yani bilirkişinin yorum mantıklı tek yorum kutlarım

Evrak nerde yokmu

25 Ocak 2023 Çarşamba 07:07

Belge sunacaksın borç yoktur evrakı nerde bende derim borç yok diye önemli olan evrak ibraz edeceksin ki halk bakacak

KADRO VERİRSEN ZENGİN OLMAZLAR. EKMEKLİOLUR

25 Ocak 2023 Çarşamba 06:37

ALLAH AŞKINA BİRDAHA BU LAFI SÖYLEME. AMERİKA'NIN BORCU EN FAZLA OLAN ÜLKEDİR. BİR ARAŞTIR. TABİİ SENİN BORCUN YOK DERDİ. YOK. BOS GELDİN BOS GİDİYORSUN. KÖKLÜ BİRTANE BU ISPARTA'DA YATIRIMIN VARMI. EN AZ 1000 KİŞİLİK FABRİKA VEYA İŞYERİ AÇMANLAZIMDI. DEVLET BABADIR. SEN KAFANI CALISTIRMAZSAN BABA NEYAPSIN. BEL DEKİ ŞİRKET CALİSANLARİNA BİLE KADRO ALMAYI DÜSÜNEZSİN. DEVLETTEN ALMASINI MUHALEFET BELEDİYELERİ BİLİYOR. DOLDURMUŞLAR GENÇLERİ.

Salih

25 Ocak 2023 Çarşamba 01:26

Halka çok borcu var . Yollardan dolayı arabalar perişan oluyor.

SÖZ YETKİ KARAR HALKA

24 Ocak 2023 Salı 21:34

Tunceli/Dersim Belediyesi'nin de borcu yok. Toplu taşıma ücretsiz hale getirilmiş. TKPli Komünist Başkan Maçoğlu makam arabası tahsisi için olan bütçeyi toplu taşıma için tahsis etmiş. Tunceli/Dersim de bütün kararları halk bizzat belediye meclisine katılarak alıyor. Halkın menfaatine olmayan işlere bizzat halk iradesiyle dur diyor. Bu reisçilik dini mensubu AKPli belediye başkanları yerine halka hesap vermeyi borç gören başkanlara ihtiyaç var ama bu gabakçılar öylesine oy vermez kolay kolay.

Iyiboku

24 Ocak 2023 Salı 21:28

İnanmam ama diyelim ki borç olmaz tabi milletin evinin önündeki arabadan bile otopark parası talep edersen olmaz tabi ayıp dır yaaa

kukla başgan

24 Ocak 2023 Salı 19:57

0 hizmet 0 borç delik deşik eksik ışıklandırma delikli kaldırımlarıyla zabunlu belediyesi yine fark yarattı kutluyoruz

ışıkkentli

24 Ocak 2023 Salı 17:45

Günaydın a teşekkür bile etmeyenler utansın. Kumda kahve ve dondurma paraları bile demekki bimsbloktan ödeniyor.

boş teneke

24 Ocak 2023 Salı 16:49

iiler bankasından özel bankalardan devlet garantili aldığın borçlar kimin

Ahmet Çelik

24 Ocak 2023 Salı 16:30

Başkanım yaya kaldırımları işgal eden dükkanları nasıl çözmeyi düşünüyorsunuz.. Zabıta uyumasın Belediye uyumasın.. Kaldırımlarda yürünmüyor artık tabelamı dersin masa sandalye reklam panosu hatta ürünleri utanmasalar yola serecekler.. Yeter artık hiçmi kaldırımda yürümüyorsunuz görmüyorsunuz zabıtalar belediye..

Taşkın Selim

24 Ocak 2023 Salı 16:26

Doğruysa bravo ama resmi teyit lazım.

Ben

24 Ocak 2023 Salı 15:27

Demekki diğer belediyeler proje üretmiş iş yapmış sen yerinde saymışsın

cumhurcu

24 Ocak 2023 Salı 14:43

reis 2023 te 200tl olan kıymayı 20tl yapacak bi sıfır attımı işlem tamam reise tam destek verelim.

Bilirkişi

24 Ocak 2023 Salı 13:41

Bir şey yapmayınca borç olmuyor tabi

Bahtsız Vatandaş

24 Ocak 2023 Salı 12:47

Sayın Başkan vatandaşın şahsi tapulu arazisini yeşil alan diye belirleyip mağdur olan vatandaşların da haline bir çözüm bulsanız. Belediyeye ne zaman sorsak tamam çözülecek diye cevap alıyoruz ama çözüm yok.

KÜLYUTMAZ/ISPARTALI

24 Ocak 2023 Salı 11:38

Aslında Isparta'da cümle alem biliyor. YUSUF ZİYA GÜNAYDIN'dan borçsuz belediye devraldığını söylesene be adam, ne eveleyip geveliyon. Çakal övünecek kişi sen değilsin ki, o onurun kime ait olduğunu Isparta'lılar biliyor.

KÜLYUTMAZ/ISPARTALI

24 Ocak 2023 Salı 11:38

Aslında Isparta'da cümle alem biliyor. YUSUF ZİYA GÜNAYDIN'dan borçsuz belediye devraldığını söylesene be adam, ne eveleyip geveliyon. Çakal övünecek kişi sen değilsin ki, o onurun kime ait olduğunu Isparta'lılar biliyor.

Tekin

24 Ocak 2023 Salı 11:37

İsbaşı senmi kurdun yuzuf ziya kurdu sen ne yaptın 3 5 kişiye peşkeş çektin sen birketi satmasini Bile beceremedin anca yandaşlarını zengin et

Içerden bakış

24 Ocak 2023 Salı 11:32

Bu durumda çünür battı çıktı ve kolçelik kavşağı için neden bekliyoruz? bir an önce yapalım.

KÜLYUTMAZ/ISPARTALI

24 Ocak 2023 Salı 11:29

Aslında Isparta'da cümle alem biliyor. YUSUF ZİYA GÜNAYDIN'dan borçsuz belediye devraldığını söylesene be adam, ne eveleyip geveliyon.

Ahmet can

24 Ocak 2023 Salı 11:13

Belediyenin borcu olmaması bizi bağlamaz ben cebime girene bide belediyeden kim köşeyi dönmüş ona bakarım arkadaş

Realite

24 Ocak 2023 Salı 10:57

Eline sağlık başkanım. Seni hor görüp haksız elestirenlere güzel ders veriyorsun. Kim ne derse desin ,yapılan hizmetler ortada kimse nankörlük etmesin.

Mustafa

24 Ocak 2023 Salı 10:51

Başkanim helalin var ama burada kimseye yaranamazsin, fitne fesatlık olduğu sürece , daha vekillerin kendi arasinda samimiyet yokken yabancı sempatizanligi ilkemiz olduğu sürece seni yerden yere vuracaklar. Önemli değil kurdun arkasindan 40 köpek havlamadikca kurt kurtluğunu bilmezmiş. Allah yolunu açık etsin başarıların daim olsun. Hırsız bekçisi aday adaylarına iyi ders veriyorsun eline sağlık.

ayhan

24 Ocak 2023 Salı 10:48

günaydın başkandan kopya çekme bu sözler ona ait ...özgün ol biraz kaldı 1 sene sepetttt

Davet

24 Ocak 2023 Salı 10:48

Şu pastane ve fırınlara da el atın sayın başkan. Kendilerini boğazda 5yıldızlı pastane sananlar bi poğaçaya 10lira keke 20lira para istiyorlar . Kuruvasan denen poğaçaya 50lira çaya 10-15 lira istiyorlar. Hele fırıncılar simiti açmayı 7lira yapmışlar bile. Şu 3 harfli marketlere giden görevliler bide bunlara bi uğrasın bi de hesap yapsınlar oraya gidip bişey yemek kaç liraya çıkıyor maaşları yetecekmi . Şimdi derler ki oraya gitme. Gitmeyelim hep siz yiyin beyler hamuduyla yiyin hemi.

Ispartali

24 Ocak 2023 Salı 10:16

Allah aşkına bu haberi yazan şahıs ilkokul mezunumu Bu nasıl anlatim kafam almadı

Isparta'lı

24 Ocak 2023 Salı 10:10

O sözü Yusuf Ziya Günaydın Başkanın söylemesi gerekliydi ama övünmmedi.

ispartalılar

24 Ocak 2023 Salı 10:02

yarım kalan otogarı bile bitiremediniz yillardır.Minibusu olmayan tek sehir ispartamı?tramvayımiz bile yok.Kiralik ev bulamiyor cocuklu aileler,Niye övünuyorsunuz anlamadim.

XY

24 Ocak 2023 Salı 09:49

YÜRÜ BE BAŞKAN HELAL OLSUN

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR