21 Ocak 2022 Cuma

İşte böyle anlattılar

İşte böyle anlattılar

Basın Merkezi için start verildi

Basın Merkezi için start verildi

Elektrik faturalarına EPDK'dan inceleme

Elektrik faturalarına EPDK'dan inceleme

RAMAZAN ACAR VE SONER TOROS KABRİ ZİYARET EDİLDİ

RAMAZAN ACAR VE SONER TOROS KABRİ ZİYARET EDİLDİ

Ticarette geri planda kalmayın

Ticarette geri planda kalmayın

Isparta

Göller Bölgesi Teknokenti’nde yer alan TMK Mühendislik, pandemi sürecinde tüketicinin daha da fazla yöneldiği e-ticaret sektöründe tam kapsamlı olarak faaliyet yürütmeye başladı. Türkiye’de 37 milyon kişinin online olarak alışveriş yaptığını belirten TMK Mühendislik firmasının ortaklarından Mehmet KARA, “Teknolojinin Türkiye’de enerjik bir sektör haline gelmesi ve toplumun hemen hemen her alanında kullanılmasıtüketicilerin davranışlarında değişikliğe yol açtı. Online perakende alanında pek çok marka, tüketici ziyaretlerinin yüzde 70’den fazlasını mobil kanallar üzerinden sağlıyor ve ciroların yüzde 60’tan fazlası da yine mobil uygulamalar üzerinden geliyor.Önemli olan başka bir nokta ise Türkiye’deki tüketiciler sosyal medya üzerinden ürün inceleme ve satın almaya yönelmiş olması. Bu durum da satın alma davranışlarında önemli bir değişim olarak karşımıza çıkıyor ve bu değişime ayak uyduramayanlar ticarette geri planda kalıyor” dedi.

Pandemi sürecinde artan e-ticaret harcamalarının zamanla tüketici alışkanlığına dönüştüğünü ifade eden Mehmet Kara, “Geçen yıl rekora imza atarak yüzde 66 oranında büyüyen sektörün, büyüme hızını kaybetmeden bu yıl da yükselişini sürdüreceğini düşünüyoruz. Şu anda e-ticarete yönelmeyen firma yok denecek kadar az. Türkiye’de sanal pazar yerlerinden satış geçen yıl yüzde 100’ün üzerinde büyüdü. Bugün 100 binin üzerinde KOBİ pazar yerlerinden satış yapıyor. TMK Mühendislik olarak biz e-ticarete entegre ettiğimiz firmalarımızın ürünlerini hem kendi internet sitelerinde, hem de pazaryeri entegrasyonları ile bir çok kanalda satışa sunmalarını sağlıyoruz. Birlikte kullanılabilecek ürünlerini kombinleyerek, özel indirimler tanımlayarak hem sepet ortalamalarını, hem satış hacimlerini arttıryoruz.” dedi.

ANAHTAR TESLİM E-TİCARET SİTESİ

Alan adı, hosting, e-mail, güvenlik, yedekleme, ödeme altyapıları ve tüm yazılım özellikleri e-ticaret paketlerinde bir bütün olarak sunan TMK Mühendislik, firmalar için yeni müşterilere erişmeleri ve işlerini büyütmeleri için gereken tüm pazarlama özelliklerini de Akıllı e-ticaret paketlerinde sağlıyor. E-ticarete yönelen firmalar, Google ile yapılanişbirliği sayesinde Google Ads’in özel avantajlarından da faydalanabiliyor. Entegrasyona gerek kalmadan alışveriş reklamları hazırlayabiliyor, Yüksek performanslı Google Ads reklamlarını sağlıyor, müşterilerine özel hediye reklam kuponları veriyor, Google Ads uzmanlarıile birebir çalışma imkanı sağlıyor. E-ticaret sitenize entegre Instagram mağazanız ile paylaşımlarınızı satışa dönüştürüyor, müşterilerine özel, anlaşmalı kargo firmaları ile kargo maliyetinizi düşürüyor.

İLETİŞİM İÇİN: 0 246 237 07 25 - 0 552 865 88 32 

Adres: Süleyman Demirel Üniversitesi Göller Bölgesi Teknokenti Kat: 3 TMK Mühendislik 

 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR