29 Kasım 2023 Çarşamba

Sürücüler Uyardı

Sürücüler Uyardı

Isparta

Isparta-Konya yolunda çizgi çekilmeli

HABER/Nurettin ARKAN- Isparta-Konya karayolunda yol kenar çizgilerinin kaybolmaya yüz tuttuğunu ve gece belirginsiz hale geldiğini ileri süren sürücüler Karayolları Bölge Müdürlüğüne çağrıda bulundu.

Tek şerit olması, yolun özellikle Eğirdir Mahmatlar arasında virajlı olması nedeniyle sık sık kazaların meydana geldiği Isparta-Konya karayolunda yolun sağ ve sol kenarlarında bulunan şerit çizgilerinin artık soluklaştığını belirten sürücüler sosyal medyadan yazdıkları mesajla önlem istedi.

Yalvaç eski Tarım İlçe Müdürü Sedat Acar paylaşımında;

“Yalvaç Eğirdir arasındaki karayolunda, yol ortasında ve kenarlarındaki güzergahı belirleyen beyaz çizgi şeritler kaybolmuş olup, bilhassa gece yolculuklarında zaten dar olan yolda tehlikeli durum oluşturmaktadır. Yetkililere duyurulur.”

Acar’ın paylaşımına sosyal medyadan yorum yazan takipçileri de benzer konulardan şikayetlerini dile getirerek duble yol yapımı yıllardır ertelenen yolda kazaları en aza indirgemek için bu tür önlemlerin aksatılmamasını istediklerini belirttiler.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

Ispartalı

21 Kasım 2023 Salı 08:57

Biz millet olarak akıllanmadığımız sürece hiç ağlamaya, sızlanmaya hakkımız yok. Oysaki seçim öncesi verilen sözlere vaadlere bakıyorumda bir tane dahi bir hizmet yok artık işler yalan dolan artık siyasetten kınağı geldi.

Öfkeli

21 Kasım 2023 Salı 06:46

O yoldan o bölgenin seçilmiş VEKİLİ de gelip geçiyor ama NAFİLE olmayacağı kesin artık.

Dağcı

20 Kasım 2023 Pazartesi 21:56

Yol şeritleri çok önemli Eğridir konya giriş çıkıştaki kaldırım kenar tratuvarları boyasız aydınlatma zayıf her alanı maddi ve manevi trafik kazalarına müsait kazalar sonucunda mazeret belli direksiyon hakimiyeti sürücü vearaç günah keçisi ama kara yolları ama belediye bu işe el atması lazım çok büyük görev yapmış olurlar vatandaşdan liyakat görürler

Tr32

20 Kasım 2023 Pazartesi 21:50

Yolu yapmazlar eds kurup deli dumrul gibi ceza keserler. İşim gereği ayda dört bin km yol yapan birisi olarak söylüyorum;karadeniz bölgesini görmedim bilmem ama Türkiye'nin en berbat yollarından birisine sahibiz. Eve dönüş istikametim olmasına rağmen mümkün mertebe bu bahsi geçen yolu kullanmıyorum.

Yalvaçlı

20 Kasım 2023 Pazartesi 20:32

Yazık Isparta'ma Yalvaç ve Şarkikaraağaç a her yer duble yol Isparta Konya yolu çok kötü en çok oyu buralardan al hizmete gelince yok yazıklar olsun

Vatandas

20 Kasım 2023 Pazartesi 20:17

22 yıldır yol yapmakla övünen leri gözü kapalı alkislayanlar iyi okusun. Neden Isparta yi bu yollardan mahrum ediyorlar.

malesef

20 Kasım 2023 Pazartesi 19:41

Seçimlerde 100 de 32 ye kadar düştü oylar. fakat niyedir diye soran yok. Bir dahaki seçimde bu azalan oyların yarısını bile göremeyecekler. Malesef bu yollar konusunda Ispartaya hiç yatırım yapılmadı. Millet vekilleri de buradaki yorumları okuyup kafalarını toprağa gömmeye devam etsin artık.

Karayolları

20 Kasım 2023 Pazartesi 19:36

Yaw arkadaş bu şehir unutulmuştur haritadan silin olsun bitsin. Sabahı o karayollarındaki adamları buraya yıkamıyorlarsa demekki hiç bir şey beklemeyin demektir.

mrt

20 Kasım 2023 Pazartesi 19:26

Cumartesi günü yağmur nedeni ile yola dağdan kayalar, taşlar yuvarlanıyordu, çok mu zor tel örgü ile kaplamak. Madem yol yapılmıyor onu bari yapın.

Mevlüt Demir

20 Kasım 2023 Pazartesi 17:55

En mahrum bırakılan İl Isparta.Bu İle önce yol lazım ne Seyir terası Nede bolca döşenen kaldırım taşları.4 Milletvekili var hiç biri iş görmez Sayın Reisin yanına çıkıp dile getirmez.

hadi

20 Kasım 2023 Pazartesi 16:49

Türkiye’nin yolları önemsenmeyen tek ili

dr. 32

20 Kasım 2023 Pazartesi 15:05

SSB nin eseri bunlar. Kaç yıl vekillik yaptı kendi memleketine yok yapmadı.

cesars

20 Kasım 2023 Pazartesi 14:14

BIKTIK USANDIK aryık söylemekten bıktık 25 yıldır diyorum akp oy vermeyin arkadaş bu vekller beceriksiz iş yapamıyor mecliste sözleri geçmiyor bunların 4 vekilde akp li olmasaydı bu yol yapılırdı emin olun belediye seçimlerinde gidip yine akp ye atın 10 yıl daha bekleyin yol yaılacak diye

gerçek

20 Kasım 2023 Pazartesi 13:01

SAYIN VEKİLLERİM AKP MHP CHP BIRAKIN DÜĞÜN AÇILIŞLARI ŞU ISPARTAYA Bİ İYİLİM ADINA ŞU YOLLARIMIZI DUBLE YOL YAPIN AYNI ÜLKEDE DAĞIN ALTINDAN DENİZİN ALTINDAN DAĞLARIN ARASINDAN DUBLE YOLLAR YAPILAN YERLERİN MİLLETVEKİLERİNDEN NEYİNİZ EKSİK

Ispartalı

20 Kasım 2023 Pazartesi 12:39

Yaz aylarında neden yapılmaz bu işler anlamak mümkün değil

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR