07 Ağustos 2022 Pazar

Murat Baltaş hayatını kaybetti

Murat Baltaş hayatını kaybetti

Çalıştığı hastane bahçesinde can verdi

Çalıştığı hastane bahçesinde can verdi

Ispartalı askerimiz hain saldırıda yaralandı

Ispartalı askerimiz hain saldırıda yaralandı

Ramada Otelin sahibi hayatını kaybetti

Ramada Otelin sahibi hayatını kaybetti

Stresten hastanelik oldu

Stresten hastanelik oldu

Isparta

ISPARTA'da, ağaç kesimi nedeniyle tartıştığı B.M.'nin (58) av tüfeğiyle ateş etmek istediği muhtar Şaban Sürücü (41), kuzeninin tüfeğin namlusunu havaya kaldırmasıyla yara almadan kurtuldu. Sürücü, şüphelinin adli kontrolle serbest bırakılmasının ardından, yaşadığı stres nedeniyle tedaviye alındığını belirtti.

Olay, Yalvaç ilçesi Yukarıkaşıkara köyünde meydana geldi. 3 yıldır muhtarlık yapan Şaban Sürücü, pazar günü köyde katıldığı düğünde, daha önceden tartıştığı B.M. ile karşılaştı. Alkollü olduğu öne sürülen B.M. ile Şaban Sürücü tartıştı. Olay yerinden ayrılan B.M., evden tek kırma av tüfeğini alıp geri döndü. B.M. muhtarı hedef alıp ateş edeceği sırada tesadüfen olay yerinde bulunan Sürücü'nün amcasının oğlu Bayram Sürücü (22), namludan tutup tüfeği havaya kaldırdı. Bu sırada tüfeğin ateş almasıyla namlunun sıcaklığıyla eli yanan Bayram Sürücü yaralandı. Çevredekilerin hastaneye götürdüğü Bayram Sürücü tedaviye alındı, B.M. ise olay yerinden uzaklaştı. Şaban Sürücü'nün şikayetiyle, B.M. jandarma tarafından gözaltına alındı.

'3,50 PROMİL ALKOLLÜ ÇIKTI'

Şaban Sürücü, "Saldırgan 1 hafta önce köyde çeşme başında bulunan 5 yıllık ardıç ağacını yine alkollüyken kesmiş. Kendisiyle bu yüzden tartışmıştık. Düğün yerinde beni görünce yine konuyu açtı ve 'bana bağırdın' vs diyerek benimle tartışmak istedi. Ben de kendisine alkollü olduğunu ve sonra görüşmemiz gerektiğini söyleyip gönderdim. Meğer eve silah almaya gitmiş. Amca oğlum olmasa şimdi belki ölmüştüm. Verilmiş sadakamız varmış. Kendisinden şikayetçi oldum ve jandarma ekipleri savcının talimatıyla gözaltına aldı. 3,50 promil alkollü çıktı" dedi.

B.M., işlemlerinin ardından sevk edildiği adliyede adli kontrolle serbest kaldı.

MUHTARIN TEPKİSİ

Muhtar Sürücü, B.M.'nin adli kontrolle serbest bırakılmasına tepki gösterdi. Muhtarların kamu görevlisi olduğunu ve seçilmiş insanlar olarak köy halkını temsil ettiğini aktaran Şaban Sürücü, strese bağlı alerji nedeniyle vücudunun çeşitli bölgelerinde su dolu kesecikler (lezyon) oluştuğunu, bu nedenle Isparta Şehir Hastanesi'nde tedaviye alındığını belirtti. Muhtar Sürücü, telefonla görüştüğü DHA muhabirine şunları söyledi:

"Olayda ben ölebilirdim, Allah korudu. Adam şimdi köyde elini kolunu sallayarak geziyor. Köyde ağaç keseni uyarmam suç. Cezası silahlı saldırıya maruz kalmak ama muhtara silahlı saldırıda bulunmak, kasten adam öldürmeye teşebbüs suçu değil. Adalet mekanizması olayı basit suçlardan görüp şüpheliyi serbest bıraktı. Şimdi bu olaydan cesaret alan herkes köyde birbirine ahkam kesse, kim ne diyebilir? Stresten hasta oldum. Her yerim şişti ve su kesecikleri oluştu. İşi gücü bırakıp hastaneye yattım. Çetince köyünde Ayşe Adıgüzel muhtarımız da bir hiç uğruna canından olmuştu. Unutuldu gitti. Yazık, çok yazık."

Şiddetin her türlüsüne karşı olduğunu, kamu görevlilerine yapılan saldırıların gereken cezayı görmesi gerektiğini kaydeden Şaban Sürücü, yaşadıklarını sosyal medya hesabından da paylaştı. (DHA) 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

Hacı Bekir

05 Ağustos 2022 Cuma 07:49

Köylerde ki muhtarlara eyvallah ama şu şehirde mahalle muhtarları ne işe yarar kaldırılmalı bedava maaş yemekten başka yaptıkları ne var Allahaşkına

Hüseyin

05 Ağustos 2022 Cuma 07:12

Burası türkiye muhtarım. 5 yıl aktında cezan kaldınmı denetimli serbestlik. 2 yıldaz az ceza aldınmı cezaevinde yatma. Adşi kontrollü serbest. Burası Türkiye işte çıkıpta tv övündükleri şeyler

yardımçıdoçentberber

05 Ağustos 2022 Cuma 01:35

aydın bey, eğer bireysel silahlanma olsaydı bu olay hiç yaşanmazdı bile. eğer herkesin belinde silahı olsa suç oranları inanılmaz bir düşüşe geçer. suçlularda zaten silah var, sorun ise masumların silahsız ve savunmasız olması. eğer herkeste silah olursa insanlar şimdiki gibi en ufak olayda birbirini öldürmez, çünkü karşılarındaki kişide de silah olduğunu bildikleri için alttan alırlar.ve son olarak işlenen cinayetlerin %90'ı ruhsatsız silahlar ile işleniyor.

İlginç

05 Ağustos 2022 Cuma 00:01

Şanslıymış.kim veriyor böyle tiplere silahları. O silahı satan izin veren herkes incelensin.

Aydın Bey

04 Ağustos 2022 Perşembe 22:25

Av tüfeği de dahil bireysel silahlanmaya izin verilmemeli. Her alanda zaten şiddet olayları arttı, bir de ellerinin altında silah olunca olay çok daha vahim yerlere gidiyor.

Ye kürküm

04 Ağustos 2022 Perşembe 22:17

Muhtar denince akla ye kürküm ye geliyor ne güzel para hele ilçelerdeki muhtarlar hem emekli hem esnaf hem para babası hem ekonomi bozuk hemde bunların yapacağı işi kaymakamlık var,askerimiz var polisimiz var bunlar niye yapmasın niye para veriyoz demi....

Aziz ERKAN

04 Ağustos 2022 Perşembe 20:47

Muhtarımla kısa bir süre çalıştık dürüst ve çalışkandır. Ama memleket dürüstü sevmiyor. Geçmiş olsun Muhtarım.

Sağlıkçı

04 Ağustos 2022 Perşembe 18:22

Adalet herkese lazım

haylaz

04 Ağustos 2022 Perşembe 17:54

dinaarlı muhtar ne işe yarar merak edersen bir köye gider bakarsın. mahalle muhtarları gerçekten gereksiz. boşuna maaş alıyorlar. köy muhtarı devletin köydeki eli -gözüdür.

Dinarlı

04 Ağustos 2022 Perşembe 17:28

İstifa et o zaman ne işe yarar bu muhtarlar.

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR