05 Aralık 2022 Pazartesi

Eğirdir Gölü elden gidiyor

Eğirdir Gölü elden gidiyor

Feci kazada ölenlerin kimlikleri belli oldu

Feci kazada ölenlerin kimlikleri belli oldu

Feci kazada 2 ölü

Feci kazada 2 ölü

Tuana’yı kaybettik

Tuana’yı kaybettik

Şehirde 200 kırmızı etiketli asansör kullanılmamalı

Şehirde 200 kırmızı etiketli asansör kullanılmamalı

Isparta

Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü, asansörlerin daha güvenliği olması için denetimlerini sürdürüyor. Kentte bulunan 4 bine yakın asansörü denetleyeceklerini belirten için Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Tufan Uysal, "133 asansörü denetledik ve bazı asansörlerimiz için 200 bin lira idari para cezası uyguladık" dedi.

Sanayi ve Teknoloji il Müdürlüğü kentte asansör denetimlerine devam ediyor.

Her gün yüzlerce insan taşıyan asansörler tek tek denetleniyor.

Kullanıma uygun olmayan asansörlere kırmızı etiket yapıştırılıyor.

Denetimler hakkında bilgi veren Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Tufan Uysal, kentte yaklaşık 4 bin asansörün bulunduğunu belirterek, " Isparta Sanayi Ve Teknoloji İl Müdürlüğü olarak piyasa gözetim, denetim faaliyetlerimizde durmadan devam etmektedir. Bunun sanayi ürün grubu kapsamında en büyük ağırlığı asansör denetimlerimiz oluşturmaktadır. İlimiz merkez ve ilçelerde yaklaşık 4000 civarında asansör var. Bakanlığımız ve İl Müdürlüğümüz programlar denetiminde bunların denetimleri devam etmektedir. Ayrıca İl Belediyemizin anlaşmış olduğu bakanlığımız tarafından onaylanmış A tipi kuruluşlarından biriyle anlaşarak, o A tipi kuruluş ilimizdeki asansör tescil ve denetim işlemlerini yapmaktadırlar. Biz de il müdürlüğü olarak anlaşılan bu A tipi kuruluşlarına denetlemekte, hizmet yeri denetimi yapmakta, ayrıca Alo 130 veya Cimer üzerinden gelen şikayetleri denetlemekte ve tescil öncesi denetimlerde bulunmaktayız. Şu an İlimizde genel anlamda 133 civarında asansör denetimi yapılmış olup, 200 Bin TL civarında da idari para cezası uygulanmıştır. " dedi.

Asansörlerin kullanılabilirlik durumuna göre 4 farklı renkte etiket yapıştırıldığını ifade eden İl müdürü Uysal, " A tipi kuruluş yaptığı denetimlerde etiketler yapıştırmakdadır. Bunlar kırmızı, mavi, sarı ve yeşil etiketler. Bu anlamda İlimizde 200 civarında kırmızı etiket yemiş asansör bulunmaktadır. Yöneticilere seslenmek istiyorum, kırmızı etiket yemiş asansörlerin kullandırılmaması gerekmektedir. İlgili belediyenin bunu mühürlenmesi ve yönetiminde bir an önce bu kırmızı etiketi en azından mavi etikete çevrilmesi yönünde çalışmalarına sürdürmeleri gerekiyor. Çünkü burada yöneticilerimizin de hukuki anlamda burada sorumluluğu vardır. Herhangi bir can kaybına, mal kaybında direkt kendileri de bundan sorumludur." dedi.

 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

Can güvenliği şart

24 Kasım 2022 Perşembe 19:49

Asansör bakımı yapılmalı ihmale gelecek bir şey değil önce can güvenliği kullanırken kurallara uymalı 6 kişilik asansöre 10 kişi binmeye kalkışmamalı bilinçli olalım artık

EA

24 Kasım 2022 Perşembe 17:48

Bakım malzemelerinide bize aldırıyorlar.

Rantiyeciler

24 Kasım 2022 Perşembe 16:26

Bu asansor servislerinin derdide ,isi gücu de para.Eskiden etiket mi vardı?kendinize rant kapısı buldunuz!

kamil b

24 Kasım 2022 Perşembe 16:06

milleti resmen soymanın bir değişik türü bu hizmet hiç bir şey yapmadan bak git haram olsun

555

24 Kasım 2022 Perşembe 15:41

Asansörcü 5 dakika için çok para alıyor. Doktor 2 dakika ilaç yazıyor. Avukat 2 satır dilekçe yazıyor. Emlakçı iki dakika evi gösteriyor. Berber 2 dakika saç kesiyor. Usta iki civata sıkıyor. Bir siz aldığınız parayı hak ediyorsunuz sadece sizden başka kimse hak etmiyor. Hizmet sektörünün ne olduğunu hala öğrenemediniz. Size göre para karşılığı ya eline bir mal geçecek ya da o işin yapılması için günlerce uğraşılacak.

ah ah ah ah

24 Kasım 2022 Perşembe 14:49

Körler sağırlar birbirini agirlar 9 senedir asansör yeşil veya mavi hiç olmadı geliyorlar kırmızı eksikler yapılıyor sonra mavi vurup gidiyorlar eksik için 5 bin TL pandemide hiç kullanulmadi apart ertesi sene geldiler gene kırmızı ya kullanılmadı geçen sene geçerli vurulan asansör hiç kullanilmadsn kırmızı yedi 3 bin daha gitti yolunu bulmuşlar birbirlerinin başını tutuyorlar

kronos34.news

24 Kasım 2022 Perşembe 14:03

bu uygulamalar asansör firmalarının para kazanması için mi ? 4 kata çık in al 250 . ne işe yaradığını bilmediğimiz malzeme değişimleri katmerli fahiş fiyatlı işçilik ücretleri işin cabası. 20 yıllık arabamıza 5 yıllık asansöre ettiğimiz kadar masraf ödemiyoruz. bu soygun bitmeli, belediyemiz kendi ekip kurup uygun fiyata bakım hizmeti sunmalı.

Ispartalıyım

24 Kasım 2022 Perşembe 12:46

Her ay bakım yaptırıyoruz ,denetim geliyor her geldiğinde bir kulp buluyor burada amacın insan canı değil kendi cepleri olduğunu anlamak için mülayım olmaya gerek yok ,binaya ek masraf çıkarıyorlar ,her sene bir şey buluyorlar para cezası kesmek ne yapılırken denetleyin sırf para kazanın diye devletin başımıza çıkardığı bir iş ,pandemiden dolayı denetim yok hiç asansör kazası oldumu olmadı çünkü herkes bakım yaptırıyor

vatandaşın sesi

24 Kasım 2022 Perşembe 11:35

bence sanayi ve teknoloji il müdürlüğünde il müdüründen en alt teknik personine kadar mesleklerine uygun iş elbisesi giydirip ellerine takım çantası tutuşturup apartman apartman gezdirip tamir bakım çalışmalarını aldıkları maaşının hakkını verdirerek halka hizmet yaptırmak gerekir.

Vatandaş

24 Kasım 2022 Perşembe 11:16

Asansör çok güzel kullanışlı bir araç ama bunları kontrol eden firma yarım saat sürmeyen kontrol sonucu afaki paralar alıyor her yılBirde asansör firmaları beş dakika süren bakım işi için çok para alıyorDolayısıyla asansör çok pahalı ve kullanımı zor araç haline geldi.

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR