28 Mayıs 2023 Pazar

Evinde ölü bulundu

Evinde ölü bulundu

BİR DEVİR KAPANIYOR

BİR DEVİR KAPANIYOR

Türk Yıldızları Isparta'da gösteri uçuşu yapacak

Türk Yıldızları Isparta'da gösteri uçuşu yapacak

Isparta Gül Festivali'nde sahne alacak sanatçılar

Isparta Gül Festivali'nde sahne alacak sanatçılar

Seçim günü düğünü olanlar dikkat!

Seçim günü düğünü olanlar dikkat!

Isparta

CUMHURBAŞKANLIĞI 2. Tur seçimi 28 Mayıs Pazar günü yapılacak. Seçim yasakları kapsamında ise düğün yapacak olan vatandaşlar için karar alındı.

Isparta Merkez İlçe Seçim Kurulu Başkanlığı’ndan alınan bilgiye göre, 28 Mayıs Günü düğün yapacak olan vatandaşlar seçim yasaklarına ve kurallarına uymak şartıyla, oy verme günü saat 18.00’dan sonra düğün yapabilecekler. Düğün sırasında herhangi bir siyasi propaganda yapmak yasak olacaktır. Ayrıca düğünde alkol kullanımı yasak olacaktır.

Yüksek Seçim Kurulu’ndan alınan bilgiye göre ise, 27 Mayıs Cumartesi günü seçim yasaklarına uymak kaydıyla kına gecesi, nişan veya düğün yapılmasına, 28 Mayıs Pazar günü ise seçim yasaklarına uymak şartı ile saat 18:00’den sona kına gecesi, nişan ve düğün yapılabilmesine karar verildi.

SEÇİM GÜNÜ MÜZİK YASAĞI VAR MI?

Başkalarını rahatsız edecek kadar yüksek sesle müzik dinlemenin Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde yalnızca seçim günü değil her zaman cezası bulunmaktadır. Düğünlerde ise yüksek sesle müziğe belirli bir saate kadar izin verilmektedir. Seçim günü düğün yapacak olan kişiler, saat 18.00’den sonra düğün için müzik çalabilir.

28 MAYIS SEÇİM YASAKLARI İSE

Oy verme günü, bütün umumi eğlence yerleri oy verme süresince kapalı kalacak. Eğlence yeri niteliği haiz lokantalarda yalnız yemek verilecek. Her ne suretle olursa olsun alkollü içkinin satılmasının, içkili yerlerle umumi mahallelerde her çeşit alkollü içkinin satılması, verilmesi ve içilmesi yasak olacak.

Emniyet ve asayişi korumakla görevli olanlarda başka hiçbir kimsenin köy, kasaba ve şehirlerde silah taşıyamaz.  Oy verme günü saat 18:00’e kadar radyolar ve her türlü yayın organları tarafından seçimler ve seçim sonuçları ile ilgili haber, tahmin ve yorum yapılması yasaktır. Saat 18:00 ile 21:00 arasında radyolarda ve her türlü yayın organlarında ancak Yüksek Seçim Kurulu tarafından seçimler ile ilgili olarak verilecek haber ve tebliğler yayınlanabilecek. Saat 21:00’dan sonra bütün yayınların serbest olduğuna, ancak Yüksek Seçim Kurulunca gerek görülmesi halinde saat 21:00’den önce de yayınların serbest bırakılmasına karar verildi.

 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

gabakcı

26 Mayıs 2023 Cuma 13:31

sayın bomba32 yetkilileri 14 mayıs2023 ısparta seçim sonuçlarını yayınladınız birde merkez köy sonuçlarını yayınlayabilirmisiniz?

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR