29 Kasım 2023 Çarşamba

SDÜ'de yeni Eğitim-Öğretim Dönemi başlıyor

SDÜ'de yeni Eğitim-Öğretim Dönemi başlıyor

Isparta

Süleyman Demirel Üniversitesi, 2023-2024 Eğitim Öğretim Yılına SDÜ YouTube kanalından naklen yayınlanan SDÜ Oryantasyon Programı ile “merhaba” dedi.

Programda SDÜ ailesine yeni katılan öğrencilere, SDÜ’nün eğitim imkanları, akademik ve idari yapılanması, faydalanabilecekleri alanlar ve sosyal imkanlar hakkında bilgiler verildi.

Yeni öğrencilerimiz Isparta ve SDÜ’de aile sıcaklığını bulacaklar

SDÜ ailesine yeni katılan öğrencilerin heyecanını paylaştıklarını belirterek sözlerine başlayan Süleyman Demirel Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Saltan, yıllarca hayalini kurdukları mesleğe ve üniversite hayatına ilk adımını atan öğrencilerin Isparta ve SDÜ’de aile sıcaklığını bulacaklarını ifade etti. Üniversitemizin laboratuvarlarından kütüphanesine, spor tesislerinden hastanelerine kadar her alanda önemli gelişmeler kaydettiğinin altını çizen Prof. Dr. Saltan, SDÜ’nün 1992 yılında kurulan üniversiteler arasında en iyisi olduğunu söyledi. Isparta’nın öğrenci şehri olduğunu vurgulayan Prof. Dr. Saltan, yeni dönemle birlikte SDÜ yerleşkelerinin canlanacağını, öğrencilerin de üniversite eğitimleri süresince güzel ve eğlenceli bir eğitim hayatları olacağını ifade etti.

Daha sonra Öğrenci İşleri Daire Başkanı Emrah Gülcemal, Bilgi İşlem Daire Başkanı Dr. Öğretim Üyesi Veli Çapalı, Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığında görev yapan Öğretim Görevlisi Ali Karatopuk, Araştırma ve Yenilikçilik Direktörlüğünden Doç. Dr. Selen Işık Maden, Kariyer Planlama ve Mezunlarla İletişim Merkez Müdürü Doç. Dr. Ahmet Yıldırım, Uzaktan Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezinde görev yapan Öğretim Görevlisi Onur Mahmut Pişirir, Uluslararası İlişkiler Koordinatörlüğünde görev yapan Doç. Dr. İbrahim Kubilay, Sağlık, Kültür, Spor Daire Başkanı Ümit Yavuz, öğrencilerin eğitim hayatları ile ilgili merak ettiği soruları yanıtladı. Katılımcılar, üniversitemizin öğrencilere sundukları yeniliklerden, uygulamalardan, kültürel ve sanatsal faaliyetlere ilişkin çalışmalardan bahsetti.

 

 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

cem

01 Ekim 2023 Pazar 09:34

Kendi çocuğunu Burdur a akademisyen olarak aldırmak için SDÜ de kaç kadroyu liyakatsız insanlara peşkeş çektin. Hacıya gitmeyle bütün pisliklerden temizlenilmiyor. Ben hakkımı helal etmiyorum. Zıkkım olsun. Yediğiniz haklar çorunuzdan çocuğunuzdan çıksın. Siz de vicdan azabıyla geberin.

adem

01 Ekim 2023 Pazar 09:28

bu kendini beğenmiş genel sekreterlerle hiç bir şey olmaz. Adamlar idari personelin sorunlarına çare bulacakken, kendi geleceklerini garantiye almak için Rektörün arkasını boş bırakmıyorlar. Koltuk bu kadar tatlı mı?

ali

01 Ekim 2023 Pazar 09:26

Ben adem.... Beni yakanı ben de YAKARIM. BİLİRSİN. Arkası yarın. Bizi izlemeye devam edin.

Antalyalı

30 Eylül 2023 Cumartesi 22:16

Hayırlı olsun. Şu bir gerçekki ibici ve çarıkçı döneminde eğitim kalitesi çok düştü. Akademik kadrolar da liyakat yerıne akrabalık, cemaat, hemşehrilik öne çıktı. İkinci sınıf akademisyenlerden birinci sınıf takım olmaz. Dalyan'da aynı kadroyu koruyor, adeta emanetcı gibi. Dolayısıyla eskiye ait ne kadar usulsüzlük, kayırmaca vs varsa, yapanın yanına kâr kalacak bir dönemde başlamış oluyor.Köpeklerin ısırmadığı, inşaat çukurlarına düşerek ölümlerin olmadığı, kız öğrencilerin kampüste güvenle gez

Acele etmeyin

30 Eylül 2023 Cumartesi 13:40

Yıllardır sdü de dahili telefonlar dinlenir. Bu ülkede namuslu bir erkek savcı çıksın şuan kaçak olan Numan tamerin dahili numarasini kimler aradı ortaya çıkarsın sonra mahkemede biz onlarla birlikte diyerek yirttilar bu adamciklar. Numana abi abi çekenler burdamisiniz. Sonra Sadi bilgiç çıksın sdü Fetoye teslim edildi biz kurtardık. Hadi ordan.

Acele etmeyin

30 Eylül 2023 Cumartesi 13:33

Yıllardır sdü de dahili telefonlar dinlenir. Bu ülkede namuslu bir erkek savcı çıksın şuan kaçak olan Numan tamerin dahili numarasini kimler aradı ortaya çıkarsın sonra mahkemede biz onlarla birlikte diyerek yirttilar bu adamciklar. Numana abi abi çekenler burdamisiniz. Sonra Sadi bilgiç çıksın sdü Fetoye teslim edildi biz kurtardık. Hadi ordan.

Sdü de ki sahte akademisyenler

30 Eylül 2023 Cumartesi 13:08

Ümit yavuz İlkerle Sedat aktan senin şu açıklarını ögrenip seni öyle yonettiler sen hangi cemaate bağlıydın ? Suleymanci mi fetullahci mi rektörlük makamında daire başkanlığı görevi kılığına gerek yok. Erkek olup elini masaya vuramadin. Sksyi kim bastı. ? Size söylüyorum hepiniz bir birinizi satacaksiniz. Baydar burdamisin ameliyat malzemelerine tenezzül eden doktor eski CHP'li mv o değil ilkere sen neler yaptın. Cem evrakta sahtecilik teklif edeceksin ilaç içirip şizo diyeceksiniz

Süreyya Sadi bilgic

30 Eylül 2023 Cumartesi 12:03

Sdü de saltanla çalışmanız için altınbaşak kolejinde ders vermeniz gerekir az kaldı tutuklanaksiniz akademisyen bozuntulari. Biat kültürü.

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR