06 Haziran 2023 Salı

Sahte tarım ilacı satanlara operasyon

Sahte tarım ilacı satanlara operasyon

Isparta

İçişleri Bakanlığı, sahte tarım ilaçlarını yasa dışı yollarla piyasaya sürüp insan sağlığını tehlikeye atan ve çevreyi olumsuz etkileyenlere yönelik Isparta ile birlikte 71 ilde eş zamanlı 'Mahsul' operasyonu düzenlendi.

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamaya göre, Emniyet Genel Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Daire Başkanlığı ekipleri, Tarım ve Orman Bakanlığı'nın tarımsal faaliyetlerde kullanılan ve içeriğindeki zararlı maddeler nedeniyle toplum sağlığını tehdit eden sahte bitki koruma ve besleme ürünlerini yasa dışı yollarla üreterek piyasaya sürenleri şikayet etmesiyle harekete geçti. Öncelikle Tarım ve Orman Bakanlığı'nın yasakladığı etken maddeleri içeren tarım ilaçlarını satışa sunan internet siteleri ve iş yerleri tespit edildi. Ardından 71 ilde eş zamanlı 494 adrese 'Mahsul' kod isimli operasyon düzenlendi.

ISPARTA'DA İŞYERLERİ DENETLENDİ

Isparta Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı ekipler ile birlikte Tarım ve Orman İl Müdürlüğü görevlileri tarafından kentte tarım ilaçları satan işyerleri denetlendi. Yapılan denetimlerde ürünler tek tek kontrol edildi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

Esnaf

13 Mayıs 2022 Cuma 16:06

İsim yazın milleti kandırmasınlar

ÇİFTÇİ

13 Mayıs 2022 Cuma 14:18

SAHTE İLAÇ SATAN BAYİLERİ AÇIKÇA SÖYLEYİNDE BİLELİM

Ali

13 Mayıs 2022 Cuma 13:46

Halkın sağlığı ile oynayanlara acımayın, tebrikler Isparta emniyeti ve başarılı il müdürü

Game over

13 Mayıs 2022 Cuma 11:44

Hayatlar sahte olmuş ilaç sahte olsa ne olur

Ahmet Öz

13 Mayıs 2022 Cuma 10:23

Bunlara bi bişey demek lazım ama ne desek acaba

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR