10 Aralık 2023 Pazar

Öğretmen demek hayat demektir

Öğretmen demek hayat demektir

Isparta

Isparta Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mustafa Baş, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. 

Isparta Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mustafa Baş, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla yayınladığı mesajda şu görüşlere yer verdi:

Öncelikle bizleri hayata hazırlayan, şekillendiren ve yetiştiren öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Gününü kutluyorum.
Hz. Ali ”bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum” sözüyle eğitimin, öğreticiliğin ve bilginin ne kadar değerli olduğunu hepimize işaret etmiştir. Öğretmenlik, insanlık tarihinin en önemli, anlamlı ve kutsal mesleğidir. Hedeflerinde insan yetiştirmeyi gaye edinen ve bizleri düşlediğimiz yaşama ulaştıranlardır öğretmenlerimiz.

Öğretmenlik en başta bilgisiyle öğreten, tecrübesiyle öğütleyen, uzak görüşlülüğüyle öneren, bunların yanında geleceği özveriyle hazırlayan bir mesleğin unvanıdır. Öğretmensiz bir toplum ruhen, fikren, ahlaken ve vicdanen fakir düşecek, geride kalacak, bu yüzden canlılık emarelerini kaybedecektir. Dünyanın dönüşü, medeniyetlerin inşası, kültürlerin bekası, tarihin akışı hep öğrenmeyle ilgili, hep öğretimle ilişkilidir. Öğretmen demek hayat demektir. Öğretmen şuur ve idrak kilidinin açılmasına önayak olan ilim ve irfan anahtarıdır. Bugün öğretmenlerimize saygıyı yenileme günüdür. Böyle manalı bir günde, cehalet ve bilgisizlikle savaşma yolunda yol göstericiliği yapan bu onurlu görevi yerine getiren o değerli insanların ”Öğretmenler Günü Kutlu” olsun.”

 

 

 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

ATATÜRKÇÜ

25 Kasım 2022 Cuma 12:39

ATATÜRK derse o koltukta oturtmazlar ki onu.

evet

25 Kasım 2022 Cuma 09:39

hangi öğretmen o eskidendi şimdikiler emlakçı galerici tüccar olmuşlar hepsi çakal olmuş eski öğretmen ideolojisi geri gelmeli acilen şimdiki öğretmenler tamamen duygusal para para para olmuş dertleri

Saracci

24 Kasım 2022 Perşembe 21:47

Mustafa sallıyon

ÖĞRETMEN

24 Kasım 2022 Perşembe 16:35

ögretmen hayat demekse gazı mustafa kemal atatürk ün adını anamıyorsun bile başğgretmenın adını anamıyorsun bile sana bu tÜrkçeyi bırakan bu vatanı bırakan mustafa kemalı anamıyorsun bile.... öğretmenin degerli olsaydı bir kez olsun bugun MUSTAFA KEMAL ATATÜRK DERDİN....DİYEMEDİNİZ OGLUM....

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR