29 Kasım 2023 Çarşamba

Öğrenmeyi farklı yönlerden değerlendirecek araçlar tartışıldı

Süleyman Demirel Üniversitesi tarafından “I. Eğitim Öğretim Süreçlerini Değerlendirme ve Güncelleme Çalıştayı” düzenlendi.

Isparta

Batı Yerleşkesi Merkezi Derslikler Binasında gerçekleştirilen etkinlikte, 10 farklı konu alanı uzmanı ile iç ve dış paydaşlardan oluşan gruplarda, eğitim öğretim süreçleri ile ilgili konular 4 farklı masada tartışıldı. Üniversite yöneticileri ve koordinatörlerinin açılış ve bilgilendirme konuşmaları ile başlayan programda, eğitim süreçleri ile ilgili 4 ana başlık üzerinde duruldu.

“Ders Sürecinin Planlanması ve Yürütülmesi”nin tartışıldığı masada, akreditasyon süreci ile beraber eğitim alanında Üniversitemizin geliştirilmesi gereken yönleri değerlendirildi. “Ölçme Değerlendirme Yöntemleri”nin değerlendirildiği masada ise Üniversitemizin öğrenmeyi farklı yönlerden değerlendirecek araçlar konuşuldu. “Dijital Teknolojilerin Entegrasyonu” masasında öğretme öğrenme süreçleri ile dijitalleşmenin entegrasyon yöntemleri tartışıldı. “Yeni Öğrenme Öğretme Yaklaşımları” masasında da öğrenmeyi kolaylaştırıcı öğrenme ortamları ve modern öğrenme yaklaşımları değerlendirildi. Bir saat süren tartışma oturumunun ardından her grubun moderatörü grubun katkı, görüş ve önerilerini sundu. 

Çalıştay, sertifika töreni ve kapanış konuşmaları ile sona erdi.

 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR