22 Şubat 2024 Perşembe

"Kış Bayramı" Kampanyası tertip edildi

"Kış Bayramı" Kampanyası tertip edildi

Isparta

Türkiye Diyanet Vakfı Kadın Kolları Isparta Şubesi tarafından "Kış Bayramı" sloganıyla düzenlenen "1 Bot, 1 Mont" kampanyasında toplam 300 muhtaç ve yetim çocuk sevindirildi.

50 muhtaç ve yetim çocuğa mont ve bot giydirme esnasında Isparta Müftüsü Bayram Şahin şunları söyledi: "Türkiye Diyanet Vakfı Kadın Kolları Isparta Şubemizin düzenlediği ‘1 Bot, 1 Mont’ kampanyası devam ediyor. Kampanyayı Isparta’nın yoksul, muhtaç ve yetim çocukları için düzenledik. Bu kampanyaya katkı sağlayan hayırseverleri öncelikle kutluyorum. Rabbim hayırlarını kabul eylesin ve onları daima veren el kılsın. Daima yaptıkları bu yardımlar dar günlerinde imdatlarına yetişsin. Bugün inşaallah 50 çocuğumuzu giydiriyoruz."

Halkımızın TDV’nin bu konudaki kampanyalarına rağbetinin oldukça iyi olduğunu da ifade eden Müftü Şahin sözlerine şöyle devam etti: “İnşaallah bu günden itibaren de özellikle bir diğer kampanyayı da vurgulamak istiyorum. Filistin, yurt dışı ve yurt içi kış şartlarında zorluklarla mücadele eden kardeşlerimize odun, kömür ve gıda kolisi kampanyası yapıyoruz. Kampanyamız devam ediyor. Isparta kendini ispat edecek ve bu kampanyayı da başarı ile tamamlayıp; soğuk kış gününde zorluklarla mücadele eden kardeşlerimizin yarasına merhem olacaktır. Rabbim yardımlarımızı kabul eylesin. İnşaallah hayırlar devam etsin, iyilik daima hayatımıza hakim olsun, teşekkür ediyorum" diyerek sözlerini tamamladı.

İl Müftüsü Şahin ve beraberindeki görevliler tarafından çocuklara bot ve montları giydirildi.

 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

din iman

11 Aralık 2023 Pazartesi 22:42

işiniz gücünüz şekil milletten para toplayıp duracağınıza kendi maaş alan personelinizin maaşlarından toplasanıza ay başında. Gizli işsiz durumundaki imamlar müezzinleriniz para verecekmi bir denemiş olursunuz

Cahillik çok güzel her şeyi biliyorsun

08 Aralık 2023 Cuma 10:06

Daha yardım nasıl yapılır bilmiyorsunuz?

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR