17 Nisan 2024 Çarşamba

Kentsel dönüşüm vurgusu yaptı

Kentsel dönüşüm vurgusu yaptı

Isparta

Halifesultan, Gülcü ve Gülevler mahallesi sakinleriyle bir araya gelen İyi Parti Belediye Başkan Adayı Ahmet Tural, kentsel dönüşlüm vurgusu yaparak, mahalle halkının uzun süredir beklediği emsal artışı sözünü verdi. Belediye işçilerine seslenen Tural “Kimse endişelenmesin biz göreve geldiğimizde odalarınızda kamera olmayacak. Haklarınızın hepsi teslim edilecek. Biz zam verdiğimizde net veririz. Eğer çalıştırıyorsan işçinin hakkını vereceksin. İşçinin hakkını başka yerlerde çar çur etmeyeceksin” dedi.            

İyi Parti Belediye Başkan Adayı Ahmet Tural, mahalle buluşmaları programlarını sürdürüyor. Son olarak Halifesultan Mahallesi Sosyal Tesislerinde Halifesultan, Gülcü ve Gülevler mahallesi sakinleriyle buluşan Tural’a ilgi büyük oldu. Salonu dolduran mahalle sakinleri Başkan Adayı Tural’ı coşkuyla karşıladı. Konuşması sık sık alkışlarla kesildi.

TEKELİ’DEN GÜÇLÜ MECLİS VURGUSU

İyi Parti İl Başkanı İbrahim Tekeli, Isparta’ya hizmet edecek Isparta sevdalısı güçlü bir meclis yapısıyla halkın karşısına çıktıklarını belirterek “Ahmet Tural Başkanımızla 31 Martta Ispartamızı İyi Belediyecilikle tanıştırıp, hizmet dönemini başlatacağız” dedi. Mahalle buluşmasına katılan Halifesultan Mahallesi Muhtarı Ümit İşlek ve Gülevler Mahallesi Muhtarı Naci Ökten, Başkan Adayı Tural’a başarılar diledi.

EMSAL ARTIŞI SÖZÜ

Mahalle buluşmasında kentsel dönüşüm vurgusu yapan İyi Parti Belediye Başkan Adayı Ahmet Tural, Halifesultan ve Gülcü mahallelerinde kentsel dönüşüm hamlesi başlatacaklarını söyledi         Tural “Ne yazık ki Isparta Merkez’de riskli ilan edilip mahalle bazında bir dönüşüm yapılmadı. Tek bina bazında yapılan kentsel dönüşüm mantığı çarpık bir şehirleşmeye yol açıyor.  Oysa yapılması gereken kentsel dönüşümün tüm halkımıza yayılacak şekilde refahı, huzuru artıracak şekilde olmasıdır. Biz mahalle bazlı kentsel dönüşüm yapacağız. Göreve gelir gelmez Kentsel Dönüşüm Müdürlüğü kuracağız. Biz bunu söyledik. Çıkıp dediler kentsel dönüşüm müdürlüğü kuracağız. Deprem olalı bir yıl oldu. Niye kurmadınız. Niye halen başlatmadınız. Seçim zamanını mı beklediniz” diye sordu. Başkan Adayı Tural mahalle halkının uzun süredir beklediği emsal artışı talebine “Kentsel dönüşümle birlikte zemin etüdünün uygunluğuna göre buraya emsal artışı vereceğiz” diyerek söz verdi

MAHALLE HALKINA DANIŞMANLIK HİZMETİ

Şu an içerisinde bulunduğumuz bir sosyal tesis yapılmış ama rantabl değil. Mahalle halkının ihtiyacına tam anlamıyla yanıt vermiyor. Burada çok amaçlı bir sosyal tesis yapılması talebiniz var. Eczanesi berberi manavı olsun istiyorsunuz.  Göreve geldiğimizde  buraya çok amaçlı mahalle sosyal tesisini kazandıracağız.  Bizim yapacağımız sosyal tesislerde üstte düğün salonu olacak. Ama burayı biz işletmeciye vermeyeceğiz.  Düğün salonunu belediye işletecek. Yine bu tesislerde  öğrencilerimiz için ders çalışma alanları, mini kafeler, kadınlarımız için mesleki eğitim kursları düzenlenecek. Hatta psikolog diyetisyen avukatların olacağı bu tesislerde dönüşümlü olarak danışmanlık hizmeti verilecek” dedi.

PAZAR YERİ SÖZÜ VERDİ

Bu bölgede kapalı bir pazar yeri olmadığını kaydeden Tural “Emre Mahallesinde de bu talebi ilettiler. Biz göreve geldiğimizde sözümüz söz burada modern bir pazar yerini yapacağız. Gülevler mahallemizde özellikle Gülevler kooperatifinde lağım basması sorunu olduğunuz biliyoruz. Gülcü, Gülevler ve Halifesultan mahallelerinde altyapı sorunları bütüncül bir yaklaşımla çözülecek. Bozuk yolların düzenlemesi ve asfalt yenileme çalışmalarının yapılması sokak ve caddelerin güzelleştirilmesi için de çalışmalara hemen başlayacağız. Mahallede çocuk parkları ve oturma alanlarımız yeterli değil. Yeni park ve oturma alanları oluşturarak özellikle hanım kardeşlerimizden gelen parklarda egzersiz, spor yapabilecekleri  malzemeleri de buralara konuşlandıracağız” diye konuştu.

BİZ ZAMMI SEÇİME BEŞ KALA VERMEYİZ

Belediye işçilerinin ‘Ahmet Tural seçilirse sizi işten çıkaracak’ şeklinde korkutulduğunu öne süren Başkan Adayı Tural “Belediye çalışanlarımız müsterih olsun. Biz kimseyi işinden aşından etmeyiz. Bunun ötesinde biz bu memlekette iş lazım aş lazım diyoruz. Biz size sahip çıkarız. Sosyal haklarınızı veririz. Size mobing uygulamayız. Özel hayatınıza girmeyiz. Ne sosyal medyanızı takip ederiz, ne odalarınıza kamera koyarız ne ses dinleme cihazı koyarız. Belediye işçileri Ispartamızın hizmetkarıdır. Biz de onların hizmetkarı olmaya geliyoruz. Siz yeter ki bana destek olun. Belediye Başkanı olalım sizlerin tüm haklarını vereceğim. Seçime beş kala değil onu da 76 deyip de 55’e çekerek değil. Biz zam verdiğimizde net veririz. Eğer çalıştırıyorsan işçinin hakkını vereceksin. İşçinin hakkını başka yerlerde çar çur etmeyeceksin”  diye konuştu.

 

            

 

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR