05 Aralık 2022 Pazartesi

Isparta'da sabah namazı camii doldu taştı

Isparta'da sabah namazı camii doldu taştı

Patlayan pil gözünü bu hale getirdi

Patlayan pil gözünü bu hale getirdi

DOMİNİK’TE BİR ISPARTALI

DOMİNİK’TE BİR ISPARTALI

Eğirdir Gölü elden gidiyor

Eğirdir Gölü elden gidiyor

Kadına Yönelik Şiddete Sıfır Tolerans

Kadına Yönelik Şiddete Sıfır Tolerans

Isparta

Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele İl Koordinasyon, İzleme ve Değerlendirme Toplantısı Vali Aydın Baruş başkanlığında gerçekleştirildi. Toplantıya Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, İl Emniyet Müdürü Ahmet Metin Turanlı, İl Jandarma Komutanı Albay Sabri Küyük, daire müdürleri, akademisyenler ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri katıldı.

Toplantıdaki konuşmasına kadına Yönelik şiddette sıfır tolerans prensibi ile çalışmaların yürütüldüğünü belirten Vali Baruş “Toplantımızda, ilimizde kadına yönelik şiddetle mücadelede yapılan çalışmalarla ve kurumlarımızın daha önceki almış olduğumuz kurul kararları çerçevesinde gerçekleştirmiş olduğu faaliyetlerle ilgili değerlendirmede bulunacağız. 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü münasebetiyle hem de daha sonraki günlerde kurumlarımız tarafından gerçekleştirilmesi gereken çalışmalar, alınması gereken tedbirlerle ilgili de sizlerin görüşlerine başvuracağız. Kadına karşı şiddet, insanlığa karşı yapılan suçun önlenmesi kapsamına giriyor. Şiddet olaylarının azaltılması, mümkünse üzücü olayların bir daha yaşanmaması adına kamuoyundaki farkındalık çalışmaları ve almış olduğumuz tedbirler son derece önemli. Burada koordinasyon halinde birbirimizi destekleyerek bu çalışmaları gerçekleştirirsek olumlu sonuçlar alabiliriz diye düşünüyorum” dedi.

Ardından Aile ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğü, son bir yıl içinde Isparta’da yapılan çalışmalarla ilgili bir sunum gerçekleştirdi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

KADIN

25 Kasım 2022 Cuma 13:11

Merak ettim doğrusu masada çoğunluk erkek! Kadınlar haklarını savunamıyorlar mı? Neden Vali Yardımcısı Kadın , Belediye Başkan yardımcısı kadın yok? Bu sorunların nedenlerinin başında yoksulluk, eğitimsizlik, inanç ya da inançsızlık pek çok faktör var. Öncelikle bunları masaya yatırın beyler. Türban ile ilgili Referandumda erkekler neden oy kullansın ki kadınlar ile ilgili mevzuda.

Hukuk.32

24 Kasım 2022 Perşembe 15:33

BIKTIK KADINA ŞİDDET LAFINDAN BUNU GÜNDEMDE TUTTUKÇA KADINA NE ŞİDDET BİTER NEDE CİNAYETLER. İstatikler ortada zaten.

Şiddet son bulsun

24 Kasım 2022 Perşembe 15:32

Kadına şiddet son bulsun iststiyoruz her gün hayattan koparılan kadınlar geride kslsn masum çocukları düşünseler kocalar karılarına karşı acımasızca davranırken çocukların suçu günahı ne? Çözüm medyada şiddet haberleri yapılmasın haberi izleyen gören bi cesaret kalkışıyor sonunu düşünmeden

Madur

24 Kasım 2022 Perşembe 11:41

Peki kadınların erkeklere uyguladığı piskolojik şiddet ne olacak ondan heç bahsetmiyorsunuz

Kaynana dırdırından

24 Kasım 2022 Perşembe 11:10

Evet boşanmalar hep para yüzunden.Ya,çok parası var azgınlık yapıyorlar.Ya da parasızlık yüzunden karı dırdırından,kayanana dırdırından boşanıyorlar.

Para yüzünden hepsi.

24 Kasım 2022 Perşembe 11:06

Kavgaların Çoğunluğu hayat pahalılığından oluyor.Nasıl sıfır tolerans olacak?

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR