05 Aralık 2022 Pazartesi

Isparta'da sabah namazı camii doldu taştı

Isparta'da sabah namazı camii doldu taştı

Patlayan pil gözünü bu hale getirdi

Patlayan pil gözünü bu hale getirdi

DOMİNİK’TE BİR ISPARTALI

DOMİNİK’TE BİR ISPARTALI

Eğirdir Gölü elden gidiyor

Eğirdir Gölü elden gidiyor

İşten çıkarıldı ama tazminatını alamadı

İşten çıkarıldı ama tazminatını alamadı

Isparta

Isparta'da Kuleönü Belediyesi'nde çalışan personellerden oluşan Kuleönü Çiftçi Malları Koruma Meclis Başkanlığı hukuken icra işlemi başlatıldı. Başkanlık bünyesinde çalışırken hukuka aykırı olarak işten çıkarılan Süleyman Selçuk, açtığı tazminat davasını kazandı. Başkanlık, tazminatı ödemeyince icra işlemi başlatıldı.

2020 yılında işten çıkarılan Süleyman Selçuk, Isparta İş Mahkemesine başvurarak, hakedişleri için tazminat davası açtı. Dava yaklaşık 1 sene önce sonuçlanırken, dosya bu sırada istinaf mahkemesine gitti. Mahkemenin kararı onaylamasıyla birlikte Isparta İcra Dairesi geçen Mart ayı içinde icra sürecini başlattı. Aradan geçen yaklaşık 7 aylık süreçte her türlü girişime rağmen tazminat ödemesi yapılmadı. Ödeme yapılmayınca Kuleönü Çiftçi Malları Koruma Meclisi Başkanlığı'nın adresinde fiili haciz işlemleri yapıldı.

Süleyman Selçuk açıklamasında ise; "Ben Kuleönü Çifti Malları Koruma Meclis Başkanlığında işe başladım. Ancak 9 yıl boyunca hep Kuleönü Belediyesi'nde çalıştım. 2020 ise tazminatım ödenmeden işten çıkarıldım. Sonra tazminat davası açtım. Bunu da kazandım. Ancak tazminatım ödenmedi. Bunun üzerine avukatımla icra işlemi başlattık. Şuan hukuken süreç devam ediyor. Ben hakkım olanı istiyorum. Mahkeme sonuçlarına göre tazminat hakkım doğdu. Şuan beklemekteyiz. Yetkililere çağrıda bulunuyorum."  

 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

Tahsin

06 Ekim 2022 Perşembe 18:58

Olsun ne olursa olsun biraz başarılı olması lazım belediyenin veya bir kurumsal firmaların avukatlığını yapmak kabiliyet beceri bilgi olması gerekir madem 20 adet tutanagi var neden kazanmış mahkemeyi kaybeden işçiler memurlarda var demek bir eksiklik var

Bombum

06 Ekim 2022 Perşembe 13:06

Isparta belediyesinde işten çıkarılan personeller yüzlerce kişi dava kazandı onun haberini de yapın

Tecrübe

06 Ekim 2022 Perşembe 08:02

Belediyenin avukatının kazanmış olduğu dava var mı belediyenin yararına olan doğal kaybetmesi

Süleyman Aydınlı

05 Ekim 2022 Çarşamba 00:07

Sayın M.Y.S çok biliyormuş gibi konuşuyorsunuz Kuleönü halkına sorun o zaman 20 tane tutanağı neden yemiş Haklıydı madem 2 senedir neden hiçbir işe girememiş

M.Y.S

04 Ekim 2022 Salı 18:58

Evet yazmakla oluyoyor isim falan istiyorsunuz hayırdır? Benim amacım kavga etmek değil.ben anasını babasını bilmem. Süleyman selcuk 2 senelik bekçi değil sadece belediyede çalıştı sonrasında bekçilik yaptirildi.Kuleonu belediyesinin sabit bir partisi yoktur her dönem değişir afedersin de babası hangi partiden? Veee koskoca hakim doğruyu idrak edemiyor da bi siz misiniz doğru. Zaten Allah en iyisinive apaçık en doğrusunu bilendir. Tazminat Davası kazanılmışsa eger Bu DIRETME nedendir?

Süleyman Aydınlı

04 Ekim 2022 Salı 17:20

Sayın M.Y.S Görevden alınmadı istifa etti 2009’dan 2020’ye kadar babası kuleönü Akparti belde başkanı olunca kaç gün kaç sefer doğru dürüst işe gelmişmi sorun HÜSEYİN AVNİ AYDINLI göreve gelince Bekçilik görevini yapmadı Babasının sayesinde çalışmıyordu 20 tane de tutanları var çıkarılmayı haketmiş mi daha da üstelemek isteyen varsa numarasını yazsın arayalım öyle M.Y.S yazmakla olmuyor bu işler ismini yaz açık açık kim olduğun belli olsun

vatandaş

04 Ekim 2022 Salı 12:08

Her gün iş mahkemesinde yüzlerce vatandaş yüzlerce iş davası kazanıyor bunun haber değeri nedir?

Herhalde

04 Ekim 2022 Salı 09:44

Bu belediyenin avukatı hangi mahkemeyi kazandı gene mi kaybetmiş

BAK YA

03 Ekim 2022 Pazartesi 21:44

VAY SALAK SÜLO WAY LEN SALAK SÖYLESANA BANA KAC KERE TUTANAK YEDİM HİÇ İŞE GİTMEDİM BEDAVADAN PARA ALDIM SENİ BELEDİYEDE CALISTIRMAYI BIRAK 3 ÖĞÜN DÖVUP ÜSTÜNEDE PARA ALACAKLAR

M.Y.S

03 Ekim 2022 Pazartesi 21:27

Isparta Merkez bağlı oln Kuleonu Kasabamızda ç.m.k da çalışan 3 adet bekçi vardı fakat yıllardır 3u de Kuleonu Belediyesinde calistirildi ve her herkes oranın işçisi olarak biliyordu. Ve farklı nedenlerden 3 u de şuan ç.m.k ya bağlı değiller. Sonradan bekçilik yaptırıldı.ve o dönemde Hüseyin Avni Aydinli adlı ç.m.k başkanı başlarında. Zaten hersey ondan kaynaklanıyor ve ona yalakalık yapan kişilerden. Şimdi o kişi hala başkan mı! Değilse neden görevden alındı! Cevap efsaneee.... BiRaZ VİCDAN!

ADALET İSTİYORUZ

03 Ekim 2022 Pazartesi 20:12

adalet yoktur.ADALET DEVLETİN TEMELİ OLMASI ĞEREK. eğer YASALAR AVUKATLARIN VEKİLİĞİNE HAVALE EDİYORSA MEMLEKETTE SIKINTI VAR DEMEKTİR.ADALET MLKÜN TEMELİ,ADALET DEVLETİN TEMELİ,ADALET PARANIN TEMELİ hanğisi DOĞRUDUR.

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR